Wieszaki na pranie - rodzaje

Bielizna nie potrzebuje dużo miejsca do schnięcia, dlatego w tym przypadku najlepsze zastosowanie ma suszarka do bielizny w formie wieszaka. Taką suszarkę, można umieścić niemalże wszędzie. Suszarką na bieliznę zlokalizowana w łazience, jak i na zewnątrz, w żaden sposób nie przeszkadza. Suszarka do bielizny w formie wieszaka zakończona jest klipsami, gdzie przypina się pranie.

Idealną suszarką na ubrania jest natomiast ogrodowy wieszak na pranie. Suszenie na zewnątrz jest najkorzystniejsze dla ubrań. Co więcej, wysuszone pranie pachnie świeżością. Niestety, właściciele małego mieszkania w bloku, mogą jedynie pomarzyć o takim rozwiązaniu.

Wieszak na pranie ogrodowy ma jednak jedną wadę. Nie sprawdza się przez cały rok. W porze zimowej jego zadania przejmuje suszarka pokojowa. Z tą różnicą, że suszarka stojąca nie wysuszy prania tak efektywnie. Wieszaki stają się coraz bardziej popularne, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Sprawdź także najlepsze porady na temat prania.

Inne rodzaje - suszarka elektryczna oraz zwykła suszarka pokojowa

Suszarka elektryczna występuje w dwóch wersjach: stojąca suszarka pokojowa, wyglądem przypominająca tradycyjną (rurki są podgrzewane) oraz suszarka w postaci sprzętu AGD, przypominającego pralkę. Obie korzystają z prądu, więc suszenie ubrań jest bardziej kosztowne, niż przy użyciu tradycyjnej suszarki. Jedyną zaletą jest szybszy czas suszenia.

Suszarka stojąca pokojowa to najpopularniejszy rodzaj tego urządzenia. Kiedy na zewnątrz jest brzydka pogoda i rozłożenie wieszaka nie jest możliwe, stojąca suszarka na pranie okazuje się  najlepszą opcją. To doskonała suszarka do bielizny i na ubrania.

Suszarka na pranie przydaje się w każdym mieszkaniu. Warto zwrócić uwagę na to, żeby była łatwa do rozlożenia i dobrej jakości.
Wieszak na pranie - na co zwrócić uwagę, wybierając suszarkę?

Dosyć często można spotkać również suszarkę w formie wieszaka stojaka na pranie. Kilka poziomów pozwala na suszenie zarówno ubrań, jak i bielizny. To kompaktowy sprzęt, który znajdzie zastosowanie nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Czym się kierować, wybierając wieszak na pranie?

Decydując się na zakup ogrodowego wieszaka na pranie, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest suszarka. Najczęściej to aluminiowa suszarka na pranie, lecz zdarzają się też drewniane. Wieszak musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne, aby dobrze spełniał swoją funkcję.

Ważne jest także mocowanie oraz proponowane przez producenta dodatkowe funkcje, jak np. regulacja wysokości. Suszarka do bielizny w formie wieszaka nie wymaga specjalnych wytycznych. To najczęściej plastikowe, tanie urządzenia.

Podsumowując, wieszak na pranie to doskonałe rozwiązanie. Z pewnością suszenie prania na zewnątrz daje lepszy efekt. Pranie pachnie świeżością. Aluminiowy wieszak na pranie z dodatkowymi funkcjami jest praktyczniejszy niż suszarka stojąca. Suszarka ścienna czy stojąca suszarka balkonowa to także opcje warte rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny