Jakie materiały wykorzystać do jesiennych dekoracji

Odpowiedź wydaje się bardzo prosta- sięgnijmy po to, co daje nam otaczająca przyroda. Orzechy, kasztany, żołędzie, kolorowe liście, suszone trawy oraz kwiaty, owoce jarzębiny, dynie i kabaczki, wrzos oraz mech, to wszystko znajdziemy w swoim ogrodzie lub w pobliskim lesie czy parku. Skorzystajmy więc ze sposobności i wykorzystując przyjemne z pożytecznym, wybierzmy się na rodzinny spacer by zebrać potrzebne materiały na własnoręczne wykonanie jesiennych ozdób.

Wiklinowe jesienne dekoracje - zobacz nasze pomysły
Wiklinowe jesienne dekoracje - zobacz nasze pomysły

Producent wyrobów z wikliny

https://wiklinowe-cuda.pl/

Z takimi elementami świetnie komponuje się wiklina- jest to także produkt pochodzenia naturalnego, więc wykorzystany w formie kosza, tacy, kufra czy wianka będzie stanowić idealną podstawę naszych dekoracji. Jest jeszcze druga strona medalu- wyroby z wikliny będziemy mogli śmiało wykorzystać później do innych celów, gdyż wiklinowe kosze, tace czy wianki są produktami bardzo funkcjonalnymi i przydatnymi w codziennej pracy.

Dodatkowo wykorzystajmy rzeczy, które znajdziemy u siebie w domu- kolorowe wstążki, koraliki, brokat, ziarna kawy czy kłębki włóczki. Do wykonania większości dekoracji potrzebne będą wyłącznie podstawowe narzędzia i przybory, takie jak klej, pistolet na gorąco, nożyczki, drut, nitka czy wykałaczki.

Jesienne dekoracje na stół

Stół, zarówno ten w kuchni, salonie, jadalni a także stolik czy ława kawowa- we wszystkich tych miejscach przepięknie zaprezentuje się jesienny stroik. Wykorzystajmy niewielki wiklinowy koszyk, wkładając do niego różnobarwne liście klonu oraz przewiązując całość błyszczącą złotą bądź czerwoną wstążką a taka dekoracja z pewnością umili codzienne posiłki. Jeśli chcemy, by nasza ozdoba była także funkcjonalna, użyjmy jej zamiast tacy na jabłka. Same w sobie będą stanowiły dodatkową dekorację, i chętniej będziemy po nie sięgać.

Jesienne ozdoby na okna

Niezwykle efektownie prezentują się wszystkie ozdoby okna- zarówno te powieszone, jak i stojące na parapecie. Parapet jest idealną przestrzenią na umieszczenie jesiennych dekoracji, zwłaszcza z wykorzystaniem świecznika bądź latarenki. Ich blask odbijający się dodatkowo od okiennej szyby sprawi, że nasze wnętrze stanie się przytulne i klimatyczne. Tutaj także jako podstawy użyjmy wyrobów wiklinowych, a mianowicie wiklinowej tacy- na jej środku postawmy stylową latarenkę a wokół niej ułóżmy ozdobne kaczki bądź inne warzywa dyniowate. Zamiast nich możemy też użyć kasztanów, żołędzi i orzechów. W celu wprowadzenia odrobiny elegancji w tą jesienną dekorację, możemy warzywa bądź owoce drzew spryskać delikatnie złotą farbą w sprayu- będą się przepięknie mienić w świetle lampionu. Dekorację można także zawiesić w oknie, wykorzystując wiklinową obręcz bądź wiklinowe serce przyozdobione gałązkami jarzębiny bądź różyczkami z liści.

Jesienne dekoracje przed domem

Zadbajmy także o otoczenie swojego domu a przede wszystkim wejście. Tutaj klasycznym rozwiązaniem będzie wiklinowy wianek przymocowany do drzwi wejściowych, przyozdobiony na przykład suszonymi kwiatami bądź pomalowanymi na różne kolory orzechami. Do całości dodajmy pasującą kokardę wykonaną ze wstążki i ekskluzywny wianek na drzwi może cieszyć oko nasze i naszych gości.

Chyba każdemu z nas jesień kojarzy się także z dyniami. Wykorzystajmy zarówno te mniejsze, jak i większe do dekoracji wejścia do domu. Te największe poustawiajmy bezpośrednio na stopniach schodów, zaś mniejsze powrzucajmy do wiklinowego kosza. Dodatkowo możemy pomalować niektóre z dyń na różne kolory- na przykład biały czy złoty- dzięki temu w łatwy i szybki sposób stworzymy unikalną dekorację naszego domu.

To tylko kilka pomysłów na jesienne dekoracje z wykorzystaniem wikliny. Pamiętajmy, że podczas tworzenia ozdób do naszego domu ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Warto więc uwolnić wodze kreatywności i stworzyć własne, wyjątkowe przybranie, dzięki któremu jesień będzie jeszcze piękniejsza.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny