Czarno-białe lampy - klasyczne kolory i oryginalny design

Zestawienie dwóch uniwersalnych barw - czerni i bieli - wielu osobom wydaje się niezbyt ciekawe. Są to kolory najczęściej uznawane za zachowawcze i sztampowe. Jednak umiejętne ich połączenie przez doświadczonych projektantów może dać zaskakujący efekt. Biały to kolor minimalistyczny, czysty, ale też nowoczesny. Nabiera znaczenia w zależności od tego, z czym zostaje zestawiony. Biel odzwierciedla także szlachetność. Czarny to barwa mocna, trzeba więc uważać, by nie przytłoczyła. Wiąże się z powagą, szacunkiem, elegancją. Barwa czarna odzwierciedla także władzę, moc i siłę, daje wrażenie niezawodności i indywidualizmu. 

Lampy Flos w uniwersalnych barwach

Czerń i biel są ze sobą nierozerwalnie związane jak dzień i noc. Kolory, które się sobie przeciwstawiają, są doskonałym materiałem do stworzenia dzieła niebanalnego. By jednak wyszedł z tego ciekawy projekt niezbędne jest duże wyczucie i przede wszystkim praca z formą. Projektanci marki Flos nie boją się jednak takich połączeń i znajdziemy je w wielu kolekcjach. Przedstawimy lampy Flos na leduj.pl, które mogą zainteresować każdego, kto poszukuje elegancji i nowoczesności w oświetleniu.

Kolekcja IC - czarno-biały minimalizm

Minimalistyczna kolekcja IC to lampy designerskie stworzone przez Michaela Anastassiadesa. Projektant współpracujący z marką Flos zasłynął tą serią i rozpowszechnił ją nie tylko wśród fanów wzornictwa użytkowego. Czarne, gustowne zawieszenie w połączeniu z kształtem idealnym - kulą, to majstersztyk, który pokochali odbiorcy. Lampa wisząca Flos F3176030 IC S2 oraz lampa stołowa i podłogowa z kolekcji IC w barwach czarnej i białej cieszy się od momentu zaprojektowania w 2014 r. niesłabnącą popularnością.

Lampy Flos Skygarden - nietypowy ogród

Choć ogrody kojarzą się z feerią barw, to projektanci Flosa przedstawiają inne spojrzenie. Stworzony przez Marcela Wandersa projekt - lampa wisząca Flos F0002030 Skygarden 2 to umiejętne zestawienie bieli i czerni. Klosz wykonany jest połyskującego materiału, a wnętrze chowa artystyczne wzory. Inspirowane sztuką antyczną i dekoracjami ściennych wnętrze zachwyca i inspiruje. Lampa wewnątrz przypomina sklepienie budowli zabytkowych. Podniebny ogród to genialny projekt wykorzystujący klasyczną kolorystykę, będzie doskonały do komercyjnych, eleganckich wnętrz, gdzie zostanie doceniony i zauważony.

Flos String - równowaga czerni i bieli

Lampa wisząca Flos F6480030 String Light to hołd oddany geometrii i klasyce. Lampa Flos  kula oraz stożek to kolejne udane projekty Michaela Anastassiadesa. Harmonia pomiędzy barwami oraz funkcjonalność lamp z kolekcji String Light wzbudziła duże zainteresowanie kolekcją. Długi, 12-metrowy kabel służy aranżacji wnętrza i daje wiele możliwości na kompozycję. Lampy Flos z kolekcji String to nowoczesny design zamknięty w minimalistyczną formę. Barwy czarna i biała zyskują równoważne miejsce i dopełniają się.

Lampy Flos to cenione na świecie oświetlenie. Marka nie boi się podejmować odważnych kroków, dzięki temu, mimo dekad obecności na rynku wnosi świeże projekty odznaczające się indywidualnością i kreatywnością.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej