Wolnostojące kuchenki indukcyjne - jaką wybrać?

Rozważając zakup kuchni indukcyjnej, mamy do wyboru płyty indukcyjne do zabudowy oraz wolnostojące kuchenki indukcyjne z piekarnikiem elektrycznym. Wolnostojące kuchenki indukcyjne posiadają płytę indukcyjną, zaś piekarnik jest elektryczny. Piece indukcyjne służą do ogrzewania i nie są stosowane w piekarnikach. W małej kuchni lub w kawalerce sprawdzi się kuchenka indukcyjna jedno- lub dwupalnikowa.

Kuchenka indukcyjna z piekarnikiem wolnostojąca

Kuchenka z płytą indukcyjną z piekarnikiem elektrycznym jest coraz bardziej popularna. Ceny kuchenek indukcyjnych zaczynają się od 1290 zł, zaś najdroższe modele kuchenek Amica czy Electrolux osiągają cenę około 2400 zł. Wśród producentów kuchenek z płytą indukcyjną zdecydowanie króluje Amica. Cena modeli kuchenek indukcyjnych Amica zaczyna się od 1765 zł. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o kuchenkach indukcyjnych.

Wśród najchętniej kupowanych modeli króluje Amica 58IES3.318HTaDQ (Xv) z piekarnikiem elektrycznym w cenach od 1859 do 1949 zł. Model ten zasłużył sobie na świetnie opinie, dzięki klasie energetycznej A, cichej pracy i łatwości obsługi. Płyta indukcyjna tego modelu Amica posiada 4 pola grzewcze. Użytkownicy chwalą takie zalety piekarnika tej kuchenki jak pojemność 66 l i bezpieczny chłodny front.

Wolnostojąca kuchenka indukcyjna z płytą i piekarnikiem oraz wolnostojące kuchenki indukcyjne polecane do zakupu
Wolnostojące kuchenki indukcyjne - popularne modele, marki, opinie, ceny, zalety i wady

Sporą popularnością cieszy się kuchenka z płytą indukcyjną Electrolux EKI6451AOX z piekarnikiem elektrycznym. Cena tego modelu Electrolux kształtuje się od 2340 do 2449 zł, zaś płyta indukcyjna wyposażona jest w 4 pola grzewcze. Zalety tego modelu to klasa energetyczna A oraz szybkość gotowania i pieczenia. Jako wady można wymienić cenę oraz głośną pracę. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach indukcyjnych Bosch?

Wolnostojące kuchenki indukcyjne jednopalnikowe i dwupalnikowe

Posiadacze małych kuchni w kawalerce często wybierają małą kuchenkę indukcyjną jedno lub dwupalnikową, którą można postawić na blacie. Kuchenki te są tak małe, że można je trzymać w szafce, gdy nie są używane, i nie trzeba wygospodarować w kuchni miejsca na dużą kuchnię. To świetnie rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkanie, gdyż małą kuchenkę można zabrać ze sobą. Takie rozwiązanie ma również wady, gdyż mała kuchenka indukcyjna nie posiada piekarnika, a jedno lub dwa pola grzewcze mogą nie wystarczyć do ugotowania dużego obiadu. Dobre opinie zbierają kuchenki Esperanza czy Sencor.

Z uwagi na niskie ceny garnków do indukcji użytkownicy wyposażający swoje kuchnie w sprzęt AGD mogą wybrać nowoczesne rozwiązanie jakim jest kuchenka indukcyjna. Czy bardziej odpowiednia będzie kuchenka z płytą indukcyjną, płyta indukcyjna do zabudowy czy też kuchenka indukcyjna jedno lub dwupalnikowa na blat zależy od ilości miejsca w kuchni. Piece indukcyjne to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny