Wszywka Katowice - jak działa wszywka alkoholowa?
Uzależnienie od alkoholu rozwija się stopniowo. To czas, w którym osoba uzależniona zatraca się w alkoholu.
Z tego artykułu dowiesz się:
Nie liczą się relacje, rodzina, przyjaciele, praca, obowiązki czy pieniądze… Centrum jej świata jest alkohol i to jak go zdobyć. Osoba uzależniona potrzebuje pomocy. Specjalistycznej pomocy wymagają także jej bliscy, z którymi mieszkała. Najczęściej są to mąż/żona, dzieci czy rodzice tej osoby. Jedną z form pomocy w leczeniu choroby alkoholowej jest zastosowanie wszywki alkoholowej.
Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa?
Wszywka Katowice (sprawdź na: https://esperalkatowice.pl/) przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Aby skorzystać z tej metody należy mieć ukończone osiemnaście lat. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest wyrażenie świadomej zgody pacjenta na zabieg. W innym przypadku, czyli bez zgody i wiedzy pacjenta czy na prośbę osób trzecich, nie można podać Esperalu.
Wszywkę alkoholową zaleca się osobom, które podjęły juz samodzielną decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu jednak potrzebują one dodatkowego wsparcia i motywacji, które pozwoli im wytrwać w swoim postanowieniu w trudnych chwilach.
Jak długo działa wszywka alkoholowa?
Tabletka w ciele pacjenta utrzymuje swoje działanie od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnica ta wynika z indywidualnych cech jednostki oraz jej metabolizmu. Warto tutaj podkreślić, że działanie wszywki alkoholowej nie słabnie wraz z upływem czasu. Jest ono stale tak samo silne i działa z takim samym natężeniem w pierwszym miesiącu działania, w połowie i ostatnim. Oznacza to, że reakcja organizmu będzie tak samo silna za każdym spożyciem alkoholu.
Po upływie ośmiu miesięcy od zabiegu, Esperal można podać pacjentowi jeszcze raz jeżeli istnieje taka konieczność. Wszywkę alkoholową można równiez w każdej chwili uusnąć z organizmu. W tym celu należy przeprowadzić drobny zabieg chirurgiczny.
Jak działa wszywka alkoholowa?
Wszywka alkoholowa najprościej mówiąc blokuje rozkład alkoholu w organizmie. Jej działanie powoduje skuteczne zniechęcenie do alkoholu u osób uzależnionych.
Aby zrozumieć działanie wszywki alkoholowej najpierw należy przedstawić uproszczony schemat rozkładu etanolu w organizmie. Dostarczony do organizmu alkohol zostaje rozłożony do prostszej postaci aldehydu octowego. Dzieje się to w procesie dehydrogenazy alkoholowej. Aldehyd octowy jest produktem szkodliwym dla organizmu. Jednak w wyniku działania wszywki alkoholowej proces ten nie może zajść w całości. Zmiany następują w momencie pojawienia się aldehydu octowego. Głównym zadaniem substancji czynnej, która stale wydzielana jest do organizmu z zaszytych w ciele tabletek, jest blokowanie enzymu odpowiedzialnego za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Skutkiem tego jest to, że aldehyd octowy nie może zostać rozłożony do prostej postaci kwasu octowego.
Jak wszywka alkoholowa wpływa na emocje jednostki?
Wszywka alkoholowa działa jako terapia awersyjna. Oznacza to, że działa ona na emocje i uczucia osoby uzależnionej. Esperal wywołuje u osób pijących alkohol problemowo lęk przed tą substancją, gdyż wywołuje ona silne i nieprzyjemne dolegliwości, które nieprzerwanie utrzymują się do kilkunastu godzin. U osób, które spożyły już alkohol mimo zakazu, powstał wstręt i awersja do alkoholu. Spowodowane są one doświadczeniem nieprzyjemnych dolegliwości zatrucia alkoholowego.
Choć Esperal nie ma działania terapeutycznego czy leczniczego to jest bardzo skuteczną metodą, która sprawia, że osoby uzależnione nie sięgają po alkohol. Niestety nie wpływa on na zmianę postrzegania, ani myślenia jednostki. Dlatego osoby uzależnione nie sięgają po alkohol tylko z powodu lęku czy wstrętu do alkoholu a nie dlatego, że zrozumiały szkodliwy wpływ alkoholu na własne życie.
Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej głośno mówią o swojej obawie, która dotyczy możliwości szybkiego powrotu do nałogu po zakończonym działaniu wszywki alkoholowej. Porównują oni działanie Esperalu do przysłowiowego bata, który stoi nad głową jednostki i uderza za każdym razem, gdy ta złamie reguły, czyli spożywa alkohol. Jednak, kiedy Esperal kończy swoje działanie, bat również znika co może być zachętą do ponownego spożywania alkoholu.
Dlatego zaleca się, aby wraz z rozpoczęciem terapii Esperalem podjąć również terapię leczenia uzależnień.
Jak wygląda zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej?
Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej poprzedzony jest wywiadem lekarskim, który kwalifikuje lub nie kwalifikuje pacjenta na zabieg. Ma on na celu zapoznanie się z ogólnym stanem zdrowia pacjenta, jego schorzeniami, przyjmowanymi lekami oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest komfortowy i całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Następnie lekarz nacina skórę pacjenta tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Lekarz wykonuje nacięcie w okolicach pośladków. Specjalista umieszcza podpowięziowo od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancją czynną. Następnie lekarz zakłada szwy.
Jest to prosta i bezpieczna procedura medyczna, która trwa około trzydziestu minut. Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza chirurga. Po zabiegu pacjent tego samego dnia może wrócić do domu oraz wykonywania codziennych obowiązków. Ten prosty zabieg chirurgiczny nie wymaga okresu hospitalizacji czy rekonwalescencji. Esperal nie wpływa na koncentrację czy uważność, dlatego osoby posiadające wszywkę alkoholowa mogą prowadzić samochód i być aktywne zawodowo. Zaleca się, aby pacjent przez około dwa tygodnie powstrzymał się od wykonywania aktywności fizycznej.
Co się stanie po połączeniu alkoholu i Esperalu?
Decydując się na zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej, jednostka musi mieć świadomość iż wiąże się on z zakazem spożywania alkoholu. Jego złamanie skutkuje wystąpieniem niemiłych konsekwencji w zaledwie kilku minut od tego czynu. Po konsumpcji alkoholu już w ciągu dziesięciu minut pojawiają się dolegliwości takie jak silny ból głowy, zawroty głowy, wymioty nudności, biegunka, kołatanie serca, skoki ciśnienia, przyspieszona akcja serca, zaczerwieniona skóra twarzy, duszności, drżenie mięśni, drgawki, uczucie lęku, uczucie niepokoju, potliwość i inne. Objawy te utrzymywać mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin od konsumpcji alkoholu. Należy podkreślić, że już niewielka ilość alkoholu zawarta w cukierku może wywołać silny i wielogodzinny ból głowy. Każdorazowe spożycie alkoholu wywoływać będzie tak samo silne dolegliwości.
artykuł sponsorowany