Wszywka Warszawa - jak prawidłowo przygotować się do zabiegu?
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. Jest to proces, który każdego dnia zabiera coraz większa cząstkę osoby uzależnionej. Wraz z upływem czasu jednostka traci poczucie własnej wartości, sprawczość, decyzyjność i całkowitą kontrolę nad własnym życiem. To stan, z którego bardzo trudno wyjść samemu. Należy udać się po pomoc do specjalistów,którzy pomogą przejść osobie uzależnionej przez trudny okres wychodzenia z nałogu. Jedną z metod wspomagających leczenie choroby alkoholowej jest stosowanie wszywki alkoholowej.
Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa?
Wszywka Warszawa (sprawdź na: https://gabinetchirurgiczny.com/) przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Aby rozpocząć terapie Esperalem należy ukończyć osiemnaście lat oraz wyrazić świadomą zgodę na zabieg. Osoby uzależnione od alkoholu bardzo często boją się, że wszywka alkoholowa zostanie podana im bez ich zgody i wiedzy. To jeden z mitów, które obecne są w środowisku osób uzależnionych.
Wszywka alkoholowa zalecana jest dla osób które chcą zmienić swoje dotychczasowe życie i wygrać walkę z chorobą alkoholową. Osoby te chcą lub potrzebują dodatkowego zabezpieczenia oraz motywacji by wytrwać w trzeźwości w trudnych chwilach.
Jak długo działa wszywka alkoholowa?
W zależności od organizmu pacjenta wszywka alkoholowa działa od ośmiu miesięcy do dwunastu miesięcy. Należy podkreślić, żę Esperal działa z taką samą mocą przez cały okres działania. Oznacza to, że wywoła on tak samo silne objawy po spożyciu alkoholu w pierwszym miesiącu działania, w połowie oraz na koniec terapii Esperalem.
Należy pamiętać, że wszywkę alkoholową można usunać z organizmu w każdej chwili. Należy wtedy przeprowadzić niewielki zabieg chirurgiczny.
Jak przygotować się do zabiegu wszywki alkoholowej?
Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania przez pacjenta. -Należy pamiętać, aby przestrzegać dwóch głównych zasad
- Pozostać w stanie trzeźwości w dniu zabiegu
- Nie spożywać alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem.
Lekarz kwalifikując pacjenta na terapię Esperalem przeprowadzi z pacjentem wywiad lekarski. Jego celem jest zgromadzenie niezbędnych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej?
Niestety nie każda osoba uzależniona może skorzystać z terapii Esperalem. Spowodowane jest to występowaniem przeciwwskazań do zabiegu. Zabieg wszywki alkoholowej nie można przeprowadzić u osoby która jest pod wpływem alkoholu w momencie zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również spożywanie alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Zabieg ten też nie jest wykonywany w przypadku kiedy pacjent ma uczulenie na lek bądź jego składnik. Przeciwwskazaniem jest również występowanie schorzeń sercowo - krążeniowych. Mowa tutaj między innymi o nadciśnieniu tętniczym czy chorobie niedokrwiennej serca. Esperalu nie można podać osobie, która próbowała popełnić samobójstwo. Kwalifikacji na zabieg nie otrzyma również osoba, która posiada myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne czy psychozy. Wyjątek stanowi tutaj ostra psychoza alkoholowa.
Wszywki alkoholowa nie jest wskazana u kobiet w ciąży, kobietom karmiącym piersią czy kobietom, które planują zajście w ciążę. Jednak ostateczną decyzje podejmuje lekarz.
Osoby, które pomimo schorzeń takich jak cukrzyca, epilepsja, choroby serca czy choroby układu oddechowego decydują się na podskórne przyjęcie Esperalu muszą pamiętać o całkowitym zakazie spożywania alkoholu. Jego złamanie skutkować będzie raptownym pogorszeniem się ich stanu zdrowia oraz rozwojem choroby.
Jak wygląda zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej?
Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on komfortowy oraz całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Wykonuje go doświadczony lekarz chirurg w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Trwa około trzydziestu minut. Jest to prosty i mało inwazyjny zabieg chirurgiczny.
Po podaniu znieczulenia, lekarz nacina delikatnie pośladek pacjenta. Specjalista tak operuje skalpelem, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Przez powstałe nacięcie, lekarz umieszcza podpowięziowo od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancją czynną. Następnie zakłada pacjentowi szwy.
Jak postępować po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej?
Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu oraz wykonywania codziennych obowiązków. Zaleca się, aby przez okres dwóch tygodni powstrzymać się od wykonywania aktywności fizycznej. Zabieg ten nie wymaga późniejszego okresu rekonwalescencji czy hospitalizacji. Należy uważnie obserwować swój organizm oraz reagować od razu po zauważeniu niepokojących objawów takich jak zakażenie rany, reakcje alergiczne, senność, przemijająca impotencja, męczliwość, stany lękowe, stany depresyjne czy schizofrenia.
Należy pamiętać, że po rozpoczęciu terapii Esperalem nie wolno spożywać alkoholu. Nawet niewielka ilość tej substancji zawarta w cukierku spowodować może silny i wielogodzinny ból głowy. Warto wyrobić w sobie nawyk uważnego i skrupulatnego czytania etykiet produktów. Należy wyeliminować wszystkie, które zawierają alkohol lub powstały na bazie alkoholu czy octu. Najczęściej są to produkty spożywcze takie jak cukierki, ciasta czy sosy lub kosmetyki takie jak perfumy, balsamy, kremy czy płyny do płukania jamy ustnej. Ich stosowanie może wywołać silne reakcje alergiczne. Osoby te nie powinny spożywać również napojów 0.0%. Chociaż nie zawierają one alkoholu to są ich substytutem, mają podobny smak, kolor, zapach czy opakowanie co może zachęcić osoby uzależnione do sięgania po alkohol.
Co się stanie po spożyciu alkoholu podczas terapii Esperalem?
Już w ciągu kilku minut jednostka odczuwać będzie przykre konsekwencje spożycia alkoholu. Maksymalnie do dziesięciu minut od konsumpcji osoba uzależniona doświadcz objawów takich jak:
- ból głowy
- zawroty głowy
- nudności
- wymioty
- biegunka
- dreszcze
- drgawki
- duszności
- drżenie mięśni
- potliwość
- zmiany temperatury ciała
- zaczerwienienie skóry twarzy
- skoki ciśnienia
- kołatanie serca
- przyspieszoną akcję serca
- uczucie lęku
- uczucie niepokoju
- i inne
Objawy te utrzymywać mogą się do kilkunastu godzin od spożycia alkoholu. Są bardzo silne i nieprzyjemne. Im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się dolegliwości.
Jaki jest koszt wszywki alkoholowej?
Wszywka alkoholowa nie jest refundowana w naszym kraju. Pacjent, który decyduje się na rozpoczęcie terapii Esperalem musi zapłacić za nią z własnych pieniędzy. Całkowity koszt zabiegu oscyluje w okolicach kilkuset złotych. Ceny te różnią się w zależności od miasta, kliniki, pakietu zabiegu oraz lekarza, który wykonuje zabieg. Dużym atutem jest długość działania wszywki alkoholowej oraz jej jednorazowe podanie.
artykuł sponsorowany