Jak przygotować się do zabiegu podskórnego podania Esperalu?

Zabieg podskórnego podania Esperalu nie wymaga specjalnego przygotowania się przez pacjenta. Musi on pamiętać o dwóch głównych zasadach. A mianowicie, że nie wolno mu spożywać alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem oraz pacjent nie może być w stanie upojenia alkoholowego w wyznaczonym terminie zabiegu.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski. Jego celem jest zebranie niezbędnych informacji o ogólnym stanie zdrowia pacjenta, jego schorzeniach, przyjmowanych lekach oraz wykluczenie występowania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Jeżeli pacjent otrzymuje kwalifikację na zabieg to wyznaczany jest termin podskórnego podania Esperalu.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania Esperalu?

Wszywka Wrocław (sprawdź na: https://esperalwroclaw.com/) przeznaczona jest dla osób, które są pełnoletnie oraz wyraża świadomą zgodę na zabieg. To warunek konieczny. Nie można podać wszywki alkoholowej bez wiedzy ani zgody pacjenta czy też na prośbę osób trzecich. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest jak wspomniano wyżej stan upojenia alkoholowego jednostki oraz spożywanie przez osobę uzależnioną alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Esperalu nie można podać również osobie, która posiada uczulenie na disulfiram lub inny składnik leku. Przeciwwskazaniem do podskórnego podawania wszywki alkoholowej jest występowanie u pacjenta schorzeń sercowo - krążeniowych takich jak nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Kolejnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest dokonanie próby samobójczej przez jednostkę. Zabiegu nie można wykonać również u osób, które posiadają myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne czy psychozy. Wyjątek stanowią tutaj ostre psychozy alkoholowe.

Stosowanie wszywki alkoholowej nie jest zalecane u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią czy kobiet, które planują zajście w ciążę w najbliższej przyszłości. W tych przypadkach ostateczna decyzja leży jednak w rękach lekarza.

 

Jak wygląda zabieg podskórnego podania Esperalu?

Jest to prosta i bezpieczna procedura medyczna, która odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki zastosowaniu znieczulenia, pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Wszystko trwa około trzydziestu minut. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza chirurga. Lekarz chirurg korzysta z wysterylizowanych narzędzi chirurgicznych.

Specjalista po podaniu znieczulenia, wykonuje niewielkie nacięcie w okolicy łopatek lub pośladków. Lekarz operuje skalpelem tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. W powstałym otworze, podpowięziowo umieszcza od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancją czynną. Substancja czynna, czyli disulfiram, stale wydzielana jest do organizmu. W połączeniu z alkoholem wywołuje bardzo silne i nieprzyjemne dolegliwości zatrucia alkoholowego. Następnie lekarz zakłada pacjentowi szwy.

 

Jak postępować po zabiegu podskórnego podania Esperalu?

Decyzja o rozpoczęciu terapii Esperalem musi być świadoma i przemyślana. Osoba po zabiegu nie może spożywać alkoholu w żadnej ilości, ani pod żadną postacią. Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Pacjent od razu może powrócić do codziennych obowiązków i aktywności zawodowej. Zabieg ten nie wymaga okresu rekonwalescencji czy pobytu w szpitalu. Należy jednak uważnie obserwować swój organizm i reagować na wszelkie niepokojące objawy. Do działań niepożądanych zalicza się: przemijającą impotencję, senność, męczliwość, zakażenie rany, skórne reakcję alergiczne, stany depresyjne, stany lękowe czy schizofrenia. Po ich zauważeniu należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.

Zaleca się, aby pacjent przez około czternaście dni zrezygnował z aktywności fizycznej. Wszystko po to, aby rana prawidłowo się wygoiła. Należy również stosować się do zaleceń lekarza. Zaleca się prawidłowa higienę i pielęgnację rany w celu uniknięcia zakażenia.

Esperal to substancja bezpieczna dla organizmu, która nie wywołuje dodatkowych objawów czy reakcji, nieprzyjemne dolegliwości pojawiają się tylko w momencie spożycia alkoholu.

 

Czego nie wolno po zabiegu podskórnego podania Esperalu?

Najprostsza odpowiedzią jest ta, że po rozpoczęciu terapii Esperalem nie wolno spożywać alkoholu. Należy jednak pamiętać, że alkohol zawarty jest również w produktach spożywczych oraz kosmetykach. Warto więc wyrobić w sobie nawyk uważnego i skrupulatnego czytania etykiet produktów. Zaleca się wyeliminowanie wszelkich produktów, które zawierają alkohol lub zostały stworzone na bazie alkoholu lub octu. Najczęściej są to produkty spożywcze takie jak cukierki z alkoholem, ciasta nasączane alkoholem lub sosy, które zostały wykonane na bazie alkoholu lub octu.             W przypadku kosmetyków, najczęściej są to perfumy, balsamy, kremy czy płyny do płukania jamy ustnej. Ich dalsze stosowanie może spowodować wystąpienie silnej reakcji alergicznej skóry.

Osoby posiadające wszywkę alkoholową nie powinny spożywać napojów 0.0%.Co prawda nie zawierają one w sobie alkoholu, jednak są ich substytutem. Mają podobny kolor, opakowanie, smak, zapach i konsystencję co może zachęcić osoby uzależnione od alkoholu do powrotu do uzależnienia.

 

Jakie są charakterystyczne objawy po spożyciu alkoholu podczas terapii Esperalem?

Po spożyciu alkoholu jednostka już w ciągu kilku minut doświadczy nieprzyjemnych konsekwencji swojego działania takich jak silny ból głowy, zawroty głowy, wymioty, nudności, biegunka, drżenie mięśni, drgawki, duszności, kołatanie serca, przyspieszona akcja serca, skoki ciśnienia, potliwość, zmiany temperatury ciała, zaczerwienienie skóry twarzy, ogólne osłabienie organizmu, uczucie lęku, uczucie niepokoju i inne. Objawy te utrzymywać  mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin. Są bardzo silne, nieprzyjemne i frustrujące. Im większa dawka alkoholu dostarczona do organizmu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy zatrucia alkoholowego.

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu jednostka naraża się na wystąpienie nieodwracalnych zmian zdrowotnych. Mowa tutaj o marskości wątroby, zapaści czy zgonie jednostki. Osoby, które dodatkowo cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego mają absolutny zakaz spożywania alkoholu. Jego złamanie skutkować może pogorszeniem się ich stanu zdrowia oraz rozwojem choroby.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej