Wybielacze do ubrań - przegląd produktów, ceny, skuteczność, opinie

Biała koszula lub bluzka zawsze jest dobrym wyborem na wyjątkową okazję. Nosząca ją osoba prezentuje się bardzo elegancko. Niestety zazwyczaj po dłuższym czasie najlepsza nawet tkanina traci pierwotną barwę. Szarzeje, ewentualnie widocznie żółknie. W takiej sytuacji utracony blask mogą przywrócić jedynie wybielacze do ubrań. Warto, więc poznać polecane produkty i ich skuteczność. Można to zrobić na naszej stronie.

Jak wybielić pranie?

Wybielacze do ubrań należą do bardzo przydatnych preparatów. Między innymi, dlatego, że radzą sobie z trudnym zadaniem. Stosuje się je na białych, lecz pożółkłych lub poszarzałych tkaninach. Przywracają im pierwotny odcień i blask. Często dodatkowo wywabiają plamy i odbarwienia na materiałach. Likwidują ślady po zabrudzeniach tuszem, trawą, sokami owocowymi. Usuwają nieestetyczne plamy z potu. Wybielacze zostały podzielone na dwie kategorie. W pierwszej znajdują się środki chemiczne sprzedawane w sklepach. Do drugiej grupy należą produkty obecne w każdym domu. Takie jak soda oczyszczona i proszek do pieczenia.

Soda oczyszczona to dobry środek zapobiegający szarzeniu białych ubrań. Dlatego też warto ją dodawać do każdego prania. Jednakże zdarza się, że podkoszulki i skarpety już utraciły blask. W takiej sytuacji ubrania trzeba namoczyć w specjalnym roztworze. Optymalne proporcje to szklanka sody na 4 litry płynu. Tkaniny muszą spędzić kilka godzin w takiej mieszance. Po tym ustawia się w pralce normalny cykl prania. Można także od razu przeprowadzić pranie ręczne lub automatyczne. Rzecz jasna detergenty zastąpi opisywany preparat. Obie metody dają widoczne rezultaty. Ubrania odzyskują pierwotną barwę.

Co ważne, zastosowanie sody nie jest jedyną domową metodą wybielania. Praktycznie w każdej kuchni można znaleźć proszek do pieczenia. To kolejny, tani produkt nadający się do wybielania ubrań. Korzystając z pralki, płyn do płukania dobrze jest zamienić na ocet. Ta substancja rozjaśni i jednocześnie zmiękczy tkaniny. Szary odcień dobrze likwidują także tabletki aspiryny rozpuszczone w wodzie. Więcej informacji o domowych sposobach wybielania znajduje się na naszej stronie. Dokładnie opisujemy jak stosować sodę, proszek do pieczenia i inne substancje wspomniane powyżej.

Środek do wybielania ubrań i jego cena

Zdarza się, że domowe metody wybielania okazują się nieskuteczne. Innym razem działają tylko częściowo, efekt nie jest zadowalający. Ulubiona koszula nadal ma bardziej szary niż biały odcień. W takich sytuacjach trzeba sięgnąć po profesjonalne wybielacze do ubrań. W sklepach dostępne są rozmaite produkty tego typu. Najlepiej jednak wybierać te, które cieszą dobrymi opiniami użytkowników. Jednym z nich jest, Vanish Oxy Action. Ten płyn wybiela ubrania a do tego usuwa plamy. Najlepiej działa, gdy zostanie naniesiony na świeże zabrudzenie. Ponadto nie jest drogi, cena litrowej butelki to około 15 zł.

Kolejny popularny preparat to ACE. Już po pierwszym użyciu jest w stanie przywrócić ubraniom dawny kolor. Poza tym nadaję się do wybielania delikatnych firan. Dobrze usuwa rozmaite, uporczywe plamy. Pozostawione przez kawę, czerwone wino, trawę. To dzięki dużej skuteczności zyskał uznanie wśród użytkowników. Znaczenie ma też oczywiście to, że nie kosztuje zbyt dużo. Jednakże ACE musi zmagać się z konkurencją. I nie chodzi tu tylko o opisywany powyżej Vanish. Do dyspozycji jest jeszcze kilka środków. My skupimy się jednak na tym, który cieszy się największym uznaniem.

Czasami trzeba wybielić poszarzałe skarpety, bluzki, spodnie. Z tym zadaniem doskonale radzi sobie Dr. Beckmann. Można go stosować niemal na każdej tkaninie. Nie dość, że przywraca pierwotną barwę to jeszcze usuwa plamy. Nawet te z krwi, tuszu lub soku owocowego. Trzeba też dodać, że jego cena jest atrakcyjna. Owszem nie jest bardzo tani, lecz koszty są proporcjonalne do skuteczności. Dr. Beckmann to ostatni produkt, który opisujemy. Wszystkie wymienione preparaty dokładniej charakteryzujemy na naszej stronie. Zajmujemy się także innymi, popularnymi środkami do wybielania ubrań.