Czym wybielić ubrania? Domowy wybielacz

Zszarzałe ubrania nie nadają się do użytku, ponieważ ich nieestetyczny wygląd jedynie szpeci. Białe ubrania są bardzo ciężkie w długotrwałym utrzymaniu śnieżnobiałego koloru. Na szczęście wybielanie tkanin tego typu można wykonać w bardzo prosty sposób, bez konieczności zakupu wybielacza.

Okazuje się, że zszarzałe ubrania doskonale wybieli soda oczyszczona. To niezawodny produkt, który poprzez swoje właściwości, posiada bardzo wiele zastosowań. Jednak nie tylko soda może pomóc nam w wybielaniu ubrań. Można także wykorzystać w tym celu plastry z cytryny.

Na tym nie kończą się domowe możliwości. Wybielanie ubrań przebiegnie pomyślnie, gdy zastosujemy ocet kuchenny, proszek do pieczenia, skorupki od jajek lub wodę utlenioną. Wszystkie produkty przeważnie posiadamy w zasięgu ręki, więc możemy być spokojni. Nasze białe bluzki nie utracą szybko swojej bieli.

Jak prać białe ubrania? Pranie białych ubrań powinno się robić bardzo ostrożnie, by kolor nie szarzał ani nie żókł, był zawsze świeży.
Wybielanie ubrań krok po kroku - poradnik praktyczny

Jak wygląda wybielanie ubrań?

Jak wybielić ubrania w domu? Domowy wybielacz w postaci sody oczyszczonej stosuje się w bardzo prosty sposób. Około 3 łyżki sody należy wsypać do przegródki z proszkiem do prania. Można również rozpuścić sodę w wodzie i wlać roztwór bezpośrednio do bębna. Wybielanie ubrań nie wymaga ustawiania specjalnego programu prania.

Mocno zszarzałe ubrania warto wcześniej namoczyć w wodzie, do której wrzuca się kilka plasterków z cytryny. Po paru godzinach wystarczy wstawić pranie z sodą. Ubrania powinny odzyskać dawną biel. Niektórzy dodają do prania także sok z cytryny. Kombinacji jest bardzo wiele.

Każda z nich opiera się jednak na tych samych produktach. Dodanie proszku do pieczenia lub octu do prania albo wymoczenie białych ubrań w wodzie utlenionej to skuteczne metody wybielania. Najbardziej zaskakująca jest metoda ze skorupkami jajek. Wkłada się je do woreczka i zawiązuje. Następnie woreczek z zawartością wrzuca się do bębna z praniem i gotowe.

Wybielanie ubrań robi się z pomocą różnego rodzaju proszków, płynów i wybielaczy, które pozwalają osiągnąć idealny blask
Wybielanie ubrań krok po kroku - poradnik praktyczny

Jak prać białe ubrania?

Pranie białych ubrań nie należy do prostych rzeczy. Jeśli czynność będzie wykonywana niedbale i nieumiejętnie, śnieżnobiałe ubrania bardzo szybko zszarzeją. Dlatego zawsze w takiej sytuacji należy stosować działania prewencyjne.

Moczenie w wodzie z plasterkami cytryny bądź dodawanie do prania niewielkiej ilości sody lub octu, skutecznie uchroni białe ubrania przed szarzeniem. Warto o tym pamiętać. Zapobieganie utracie białego koloru spowoduje, że gorączkowe wybielanie ubrań nie będzie konieczne.

Powyższe sposoby na wybielanie tkanin są sprawdzone i naprawdę skuteczne. Królową wśród domowych metod wybielania jest soda oczyszczona. Tak niewiele potrzeba, aby przywrócić nieskazitelną biel ulubionej bluzce. Zaopatrzmy się więc w potrzebne produkty i do dzieła!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny