Dodatki do łazienki w stylu Feng Shui

Dodatki do przestronnej łazienki

Duża przestrzeń pomieszczenia daje wiele możliwości doboru gustownych dodatków. Aranżacje w stylu Feng Shui bazują na naturalistycznie wyglądających elementach wyposażenia. Pamiętajmy, że to właśnie dodatki mogą podkreślić stylistykę i sprawić, że łazienka nabierze efektownego wyglądu.

W przestronnych łazienkach dobrze sprawdzą się pojemne kosze na pranie. Najlepiej, aby nawiązywały do natury i podkreślały przywiązanie do harmonii. Dobrze sprawdzą się chociażby kosze na pranie, które nabędziemy na stornie emako.pl.

Wybierając drobne dodatki pamiętajmy, że najlepiej zaprezentują się gadżety nawiązujące do natury. W aranżacjach Feng Shui nie ma miejsca na gumowe maty czy plastikowe wycieraczki. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą dywaniki imitujące naturalną wełnę. Całość dopełnią drewniane meble oraz ściany w kolorze ecru, brązu lub złamanej bieli.

Mała łazienka w stylu Feng Shui

Styl Feng Shui nawiązuje w pewnym stopniu do uniwersalnych zasad minimalizmu. Dzięki temu możemy go wykorzystać w aranżacji niewielkich pomieszczeń w mieszkaniach. Tworząc własny styl pamiętajmy o wyborze jasnych, lekko wyglądających dodatków. Dobrze sprawdzą się proste, drewniane meble oraz jasne barwy ścian.

Całość dopełnią minimalistyczne dodatki. Interesującym rozwiązaniem będzie chociażby drewniany bądź stalowy zegar ścienny, który podkreśli przywiązanie do minimalistycznych elementów wyposażenia. Dobrym przykładem będą tu zegary ścienne ze sklepu emako.

Wybierając dodatki do małej łazienki możemy też pomyśleć o niewielkich koszach na pranie. Wiklina, bambus czy drewno podkreślą styl Feng Shui, a niewielki rozmiar produktu nie będzie nadmiernie ograniczał powierzchni użytkowej.

Całości dopełni przestronne lustro, mydelniczka, pojemnik na szczoteczki do zębów i niewielki, ozdobny kosz na śmieci. Dla zapewnienia większego komfortu użytkowego możemy też wyposażyć łazienkę w wiszące szafki oraz niewielkie wieszaki na ręczniki.

Pamiętajmy, że nawet niewielkie elementy wyposażenia łazienki wpłyną na ostateczny efekt dekoracyjny. Wybierając aranżacje w stylu Feng Shui warto inspirować się naturą i dobrać akcesoria, które podkreślą unikalny, spokojny charakter pomieszczenia. Istotny będzie nie tylko sam dobór dodatków, ale również ich barwa. W niewielkiej łazience zainspirowanej stylem Feng Shui świetnie sprawdzą się białe lub brązowe meble. Dodatkowe elementy wyposażenia mogą posiadać odcienie zieleni, brązu czy beżu. Dobrze sprawdzą się niemal wszystkie stonowane barwy, które spotęgują wrażenie spokoju oraz harmonii.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny