Pokrowiec na deskę do prasowania – wygoda i funkcjonalność

Wybieramy pokrowce na deski do prasowania – rodzaje

Sklepy posiadające w ofercie asortyment do wyposażenia domu oferują również różnego rodzaju pokrowce na deski do prasowania. I nieważne, czy naszym miejscem zamieszkania jest Warszawa, Krosno czy Poznań, pokrowce na deski kupimy dosłownie wszędzie. Asortyment ten zakupimy m.in. w sieci sklepów Media Expert, Pepco, Media Markt czy Biedronka. Ich różnorodne rozmiary sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni model do posiadanej deski.

Pokrowiec na deskę do prasowania zazwyczaj wykonany jest z bawełny. Tkanina ta pozwala na swobodny przepływ pary i zdecydowanie ułatwia prasowanie. Nieodłącznym elementem dobrej jakości pokrowca jest gąbka na deskę do prasowania. Uzyskane w ten sposób miękkie i elastyczne podłoże wpływa na komfort pracy.

Bardzo dużą popularnością cieszą się te rodzaje pokrowców, których powłoka jest metalizowana. Oznacza to, że zostały one pokryte specjalnym materiałem, który jest odporny na wysokie temperatury. Dzięki temu możemy odstawić na chwilę żelazko, bez obaw o przypalenie tkaniny. Z takimi pokrowcami możemy pozwolić sobie na chwilę zapomnienia.

Metalizowana powłoka ma jeszcze jedną bardzo cenną zaletę. Takie rozwiązanie pozwala w maksymalny sposób wykorzystać temperaturę wytwarzaną przez żelazko. Pokrowce tego typu odbijają temperaturę przy jednoczesnym przepuszczaniu pary, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność prasowania. Ubrania są pozbawione wszelkich zagnieceń i idealnie suche. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także te artykuły o deskach do prasowania.

Pokrowce firmy Vileda

Vileda to jeden z najpopularniejszych producentów pokrowców. W ofercie firmy znajdziemy niejeden pokrowiec do prasowania, który nada się na niemal każdą deskę. Bez względu na to, czy ma szerokość 30, 38 czy 45 cm. Również długość pokrowców jest dostosowana do desek różnych gabarytów.

Marka Vileda wypuściła na rynek pokrowce różnych rodzajów, z których najpopularniejsze to: Premium 2w1, Comfort Plus, Express Rapid oraz Park&Go. Modele Premium 2w1 oraz Comfort Plus charakteryzują się potrójną powłoką, w której skład wchodzi metalizowana bawełna, pianka i gąbka na deskę do prasowania.

Pokrowiec na deskę do prasowania to świetne rozwiązanie. Dzięki niemu ubrania będą bardziej bezpieczne, a sam pokrowiec jest bardziej odporny na działanie wysokiej temperatury niż deska.
Wybieramy pokrowiec na deskę do prasowania - rodzaje, ceny, opinie

Pokrowiec Vileda Express Rapid to również model z metalizowaną warstwą, który pozwala zatrzymać ciepło, aby jeszcze efektywniej prasować tkaniny. Ciekawe rozwiązanie posiada pokrowiec Park&Go, który został tak zaprojektowany, że metalizowana część znajduje się w miejscu, gdzie zazwyczaj odstawia się żelazko. Dzięki temu unikniemy przypalenia tkaniny. Wszystkie produkty dostępne są w różnych wymiarach (S, M, L), które pasują na deski o wymiarach 110 – 130 x 30 – 45 cm.

Ile kosztują pokrowce na deski do prasowania?

Kupując pokrowiec na deskę do prasowania, warto znać wymiary deski. Wówczas unikniemy pomyłki podczas dobierania rozmiarów pokrowców. Jednak wiele pokrowców posiada uniwersalne rozmiary, co oznacza, że pasują na deski o różnych wielkościach.

Koszt zakupu pokrowca na deskę zależy od materiału, z którego jest wykonany oraz producenta. Jednak nie jest to duży wydatek. Niedrogie pokrowce znajdują się w ofercie Pepco, gdzie model o uniwersalnym rozmiarze i różnorodnej kolorystyce kupimy już za 15 zł. Jeszcze mniej za pokrowce z metalizowaną powłoką zapłacimy na popularnych aukcjach internetowych. Tu ceny zaczynają się już od 10 zł.

Więcej zapłacimy za pokrowce marki Vileda. Tu ceny oscylują pomiędzy 30 a 50 zł. Jeszcze droższe są pokrowce, które można stosować na deski ze stacją parową. Cena tego typu produktów kształtuje się w granicach 50 – 90 zł.

Jaką opinią cieszą się pokrowce na deski?

Po prześledzeniu opinii użytkowników pokrowców na deski śmiało możemy stwierdzić, że produkty te posiadają bardzo dobre recenzje, zwłaszcza te, z metalizowaną powierzchnią. Klienci chwalą sobie łatwość prasowania i nieprzywierająca powłokę. Okazuje się, że pokrowce poprawiają komfort użytkowania deski. Żelazko lepiej przesuwa się po powierzchni, a nawet najtrudniejsze zagniecenia na tkaninach łatwiej rozprasować.

Co więcej, użytkownicy cenią sobie uniwersalność rozmiarów niektórych pokrowców, co pozwala zastosować je na deski różnych modeli i producentów. Jedyne, co czasami bywa uciążliwe, to założenie pokrowca i przymocowanie go do deski za pomocą dołączonych sznurków. Jednak wiele modeli posiada specjalne klamry ułatwiające tę czynność. Założone pokrowce już po pierwszym użyciu dopasowują się do kształtu deski i stają się nieodłączną jej częścią.

Biorąc pod uwagę popularność pokrowców na deski do prasowania, łatwo zauważyć, że stają się one niezbędnym wyposażeniem każdego domu, podobnie jak szkło Krosno czy ceramika Cersanit. Bez nich prasowanie byłoby naprawdę uciążliwe. Korzystajmy więc z dobrej jakości produktów i ułatwiajmy sobie życie, jak tylko się da.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny