Jaka suszarka do bielizny i do ubrań będzie najlepsza do małego mieszkania

Gdzie suszyć pranie w małym mieszkaniu - pomysły i porady

Mieszkania, szczególnie w mieście, nie są duże i ich mieszkańcy często borykają się z problemem jak i gdzie rozwiesić pranie do wysuszenia. W dużej rodzinie pierzemy prawie codziennie, zaś bielizny i ubrań do wysuszenia jest naprawdę dużo. Jak więc rozwiązać problem suszenia bielizny i ubrań, jeśli nie mamy dostępu do suszarni lub dużej łazienki, gdzie może zostać zainstalowana ścienna suszarka na pranie. Największym problemem jest także suszenie bielizny pościelowej, obrusów i kocy.

W małym mieszkaniu mamy kilka opcji suszenia bielizny i ubrań. Mając łazienkę z wanną możemy wybrać sufitową lub ścienną suszarkę. Brak dużej łazienki oznacza konieczność suszenia w pokoju korzystając z suszarek stojących.

Suszarki ścienne i sufitowe do łazienki lub na balkon

Jeśli dysponujemy dużą łazienką, idealnym rozwiązaniem będzie sufitowa lub ścienna suszarka na pranie. Taką suszarkę można również zainstalować na dużym balkonie i korzystać w ciepłe, bezdeszczowe dni. W ofercie Vileda znajdziemy suszarki sufitowe w cenie 129,90 zł, zaś w Castoramie prostą suszarkę sufitową, na której podciągamy pranie do góry, zakupimy już od 48 zł.

Dobrym rozwiązaniem jest rozciągana, ścienna suszarka na pranie, którą instalujemy na 2 przeciwległych ścianach. Suszarka tego rodzaju jest rozciągana i zwijana w razie potrzeby. W ofercie Vileda dostępna jest suszarka ścienna z 4 lub 6 linkami w cenie 69 i 79 zł. Zaś w Castoramie znajdziemy składaną suszarkę ścienną w cenie 138 zł. Jeśli interesuje cię inny rodzaj suszarki, sprawdź także ten artykuł o suszarce pionowej na pranie.

Jaka stojąca suszarka na pranie będzie najlepsza do dużego i małego prania

Małe mieszkania i kawalerki najczęściej wyposażone są w łazienki z kabiną prysznicową, gdzie nie mamy możliwości zamontowania suszarki sufitowej. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest suszarka na pranie stojąca. Suszarka stojąca typu wieża pozwala na wstawienie do brodzika, co nie jest optymalnym rozwiązaniem, gdyż kabina prysznicowa nie pozwala na dobrą cyrkulację powietrza i szybkie wysychanie prania. Wieża to dobra suszarka do bielizny, jednak nie ułatwia rozwieszania dużych ubrań czy pościeli.

Najlepszym rozwiązaniem na pranie, szczególnie dla dużej rodziny, będzie stojąca, rozsuwana suszarka na pranie. Jej wadą jest wielkość, gdyż suszarka teleskopowa zajmuje w mieszkaniu dość dużo miejsca. Jednak korzystamy z niech tylko w razie potrzeby, zaś po wysuszeniu jest ona zwijana, składana na płasko i można ją schować.

Teleskopowa, stojąca suszarka na pranie - gdzie kupić

Zwijana stojąca suszarka na pranie - wady i zalety

Rozsuwana suszarka na pranie to idealne rozwiązanie dla dużej rodziny, gdzie pierze się często i dużo. Teleskopowa suszarka na pranie stojąca pozwala na wygodne suszenie bielizny pościelowej, kocy czy obrusów. Większość modeli ma dużą wysokość, dzięki czemu ubrania czy pościel nie dotykają podłogi i nie brudzą się. W przypadku większości modeli rozciągana suszarka w pełnej długości pozwala na rozwieszenia 3 prań. Suszarki tego typu są składane na płasko, dlatego też łatwo je przechowywać, gdy nie są potrzebne.

Zdecydowaną wadą tego rodzaju rozwiązania jest wielkość rozsuwanej suszarki, która w pełnym rozłożeniu zajmuje dużo miejsca. Suszarki tego rodzaju są duże i dość ciężkie i wymagają pewnej wprawy przy rozkładaniu. Przed zakupem warto sprawdzić stabilność danego modelu oraz czy nóżki nie rozjeżdżają się na podłodze, którą mamy w mieszkaniu. Mokre ubrania są ciężkie, dlatego też przy zakupie należy zwrócić uwagę na solidną budowę, odpowiednią grubość linek oraz ich rozstawienie. Suszarki teleskopowe są znacznie droższe od modeli, które nie są rozsuwane.

Teleskopowa, stojąca suszarka na pranie - przegląd ofert

Gdzie kupić teleskopową suszarkę na pranie. Nie znajdziemy ich w Castoramie, gdzie oferowane są tylko standardowe suszarki stojące oraz suszarki typu wieża. Dużą ilość modeli suszarek rozsuwanych znajdziemy na Allegro, gdzie ceny tego typu sprzętu kształtują się od 69 do 199 zł. Znajdziemy tu takie marki jak Vileda, Leifheit, Jan Niezbędny czy CFlex.

Vileda oferuje 3 modele suszarek rozsuwanych: Infinity, Surprise i Doble w cenach od 154 do 168. Suszarka Vileda Infinity to model z otwieranymi skrzydełkami, które pełnią rolę suszarki do bielizny. Zaś modele Surprise i Doble to modele poziome z nóżkami w stylu x-legs. Posiadają one grube druty umożliwiające wieszanie cięższych rzeczy.

Kobieta wieszająca pranie na suszarce, a także polecana rozsuwana suszarka na pranie
Jaka rozsuwana suszarka na pranie, czyli suszarka do bielizny

W ofercie Leifheit znajdziemy suszarkę stojącą rozsuwaną w cenie 199 zł. Jest to suszarka wysoka, o wysokości części głównej 98 oraz skrzydełek 110.5 cm, dzięki czemu można z powodzeniem suszyć długie rzeczy. Zaś długość linek po rozłożeniu sięga 230 cm. Powierzchnia suszenia pozwala na rozwieszenie 2 wkładów pralki.

Rozsuwana suszarka na pranie - najciekawsze modele

Suszarka na pranie stojąca Vileda Infinity

W rankingach suszarek stojących króluje popularny model Vileda Infinity w cenie około 169 zł. Jest to model przystosowany do bardzo dużego prania. Jej wymiary po rozłożeniu skrzydeł wynoszą: 186-257 x 57 x 100cm. Umożliwia rozwieszenie obrusów, pościeli czy kocy. Podwyższony stelaż pozwala na suszenie długich rzeczy, które nie dotykają podłogi. Suszarka wyposażona jest w kółka, które ułatwiają jej przesuwanie po podłodze.

Po rozciągnięciu długość linek osiąga do 189 cm, dzięki czemu przy dobrym rozplanowaniu można na niej rozwiesić nawet 3 wsady do pralki. Suszarka wyposażona jest także w wieszak na drobną bieliznę.

Suszarka ta posiada również blokadę skrzydeł i zabezpieczenie przed przypadkowym złożeniem się. Użytkownicy oceniają ten model jako stabilny, solidnie wykonany, estetyczny i łatwy w użytkowaniu.

Stojąca suszarka na pranie rozsuwana Jan Niezbędny

Dobrze ocenianym w rankingach modelem jest suszarka rozsuwana Jan Niezbędny, której wymiary wynoszą: wysokość – 130 cm, szerokość – 56 cm i grubość – 9 cm. Antypoślizgowe kółka ułatwiają przesuwanie suszarki po podłodze. Suszarka jest stabilna i dobrze wyprofilowana. Wykonana z tworzywa sztucznego jest odporna na zarysowania i uszkodzenia. Wyprofilowane krawędzie linek pozwalają na łatwe zawieszanie ubrań, zaś lekkie części bielizny nie zsuwają się z nich i nie spadają na podłogę. Wadą tego modelu są kółka, które mogą zarysować panele podłogowe.

Suszarka rozsuwana to idealne rozwiązanie dla dużej rodziny, gdzie pierze się dużo i często. Pozwala na wygodne rozwiązanie pościeli i dużych rzeczy. Niektóre modele pozwalają na rozwieszenie nawet 3 wsadów do pralki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 66.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny