Wybór materaca medycznego - o czym warto pamiętać?

Jak wybrać materac? 

Podczas przeglądania propozycji firm oferujących różne modele materacy zawsze powinniśmy zwracać uwagę na jakość wykonania poszczególnych wkładów i ich opisy. W sklepach internetowych z materacami zawsze znajdziemy szczegółowe informacje o tym, komu dedykowany jest dany materac, jakie cechy posiada i co znajduje się w jego wnętrzu. Istotne jest przede wszystkim to, aby wybrany model był odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb sylwetki - wzrostu, wagi oraz potrafił zapewnić prawidłowe wsparcie pleców i całego układu mięśniowo-szkieletowego, co jest ważne zwłaszcza dla osób, które cierpią na choroby kręgosłupa.        

Twardość materaca

Twardość i elastyczność powierzchni materaca to jedna z jego najważniejszych właściwości - od niej zależy odczuwanie wymarzonego komfortu snu. W zależności od naszych oczekiwań możemy wybierać pomiędzy materacami miękkimi, średnimi, twardymi oraz bardzo twardymi. Pierwsze z wymienionych są polecane głównie osobom o wadze do 60 kg, drugie - do 80 kg, z kolei materace twarde i bardzo twarde świetnie sprawdzą się w przypadku użytkowników o masie mieszczącej się w przedziale od 80 do 100, a także powyżej 100 kg. Warto wiedzieć o tym, że oprócz standardowych typów wkładów można również zdecydować się na zakup materaca z możliwością regulacji stopnia twardości powierzchni, co osiąga się poprzez odwrócenie wkładu na drugą stronę lub przełożenie pianek - takie właściwości posiadają między innymi materace termoelastyczne SleepMed produkowane przez uznanego, szwedzkiego producenta Hilding Anders.

Wybór materaca - o czym warto pamiętać?

Materace SleepMed - właściwości

Wysoka higiena wkładu 

Oprócz twardości gwarantującej efektywny wypoczynek mięśni i stawów idealny materac powinien także cechować się jak najwyższym poziomem higieny. Najlepiej, jeśli jego struktura zawiera wyłącznie antyalergiczne i bezpieczne komponenty, które w konsekwencji przyczyniają się do stworzenia najbardziej optymalnych warunków do snu. Przed zamówieniem materaca należy zatem sprawdzić, czy konkretny model posiada przewiewne pianki oraz pralny pokrowiec. 

Właściwa wentylacja materaca

W utrzymaniu higienicznych warunków snu bez wątpienia pomagają zastosowane w materacach innowacyjne rozwiązania wentylacyjne. Dzięki specjalnym nacięciom pianek oraz kanałom wentylacyjnym umieszczonym pomiędzy kolejnymi warstwami komponentów ciepłe powietrze zostaje odprowadzane na zewnątrz wkładu. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko powstawania warunków sprzyjających tworzeniu się pleśni i rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów.     

Wygoda i zdrowie na pierwszym miejscu 

Dlaczego opisane w poprzednich częściach właściwości materacy są tak ważne? Podstawowym kryterium, którym musimy kierować się w trakcie wyposażania sypialni jest bowiem nasze zdrowie. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, zużyty, wyraźnie zniekształcony wkład nie tylko odbiera nam przyjemność snu, ale ponadto może doprowadzić do poważnych problemów z kręgosłupem, powodować bóle lędźwi, karku i kończyn. By w pełni zadbać o swoje zdrowie, opłaca się zainwestować w materace medyczne, które w procesie produkcyjnym przechodzą przez szereg skomplikowanych testów potwierdzających ich korzystne działanie na całe ciało użytkownika. Do tego rodzaju wyjątkowych materacy zalicza się między innymi Hilding Salsa doskonale podtrzymujący każdą partię sylwetki dzięki piance Visco oraz piance Flexifoam, a także model Hilding Fandango, wzbogacony o sprężyny kieszeniowe, warstwy filcu i kokosu pozwalające wytworzyć idealną, wzmocnioną powierzchnię wkładu. 

Materace Hilding dla wymagających

Jeśli teraz zastanawiasz się, jak wybrać materac, by czuć się wyspanym i wypoczętym każdego poranka, koniecznie przyjrzyj się propozycjom materacy Hilding. Z całą pewnością w ofercie tego producenta wymarzony model wkładu znajdą nawet ci najbardziej wymagający. Spośród różnorodnych rodzajów materacy budową i właściwościami wyróżnia się, łączący w sobie zalety pianek i sprężyn, innowacyjny materac Hilding Electro. Wyposażono go w odpinany top, dzięki któremu użytkownik może dopasować twardość i komfort podłoża do własnych upodobań. Kolejną propozycją dla osób oczekujących wyjątkowej wygody jest materac Hilding Makarena, w którym zastosowano dopasowujące się do ciała sprężyny Multipocket oraz piankę visco, która pod wpływem ciepła przybiera kształt śpiącej na niej osoby. Model ten jest dodatkowo materacem medycznym, posiadającym certyfikat szwajcarskiego instytutu AEH – to czyni go szczególnie przyjaznym dla naszego zdrowia. Wśród propozycji materacy dla wymagających nie mogło zabraknąć również modelu o dwóch twardościach. Przykładem takiego materaca jest Hilding Rock&Roll - wystarczy obrócić go na drugą stronę, by odczuwalnie zmienić komfort odpoczynku. Na uwagę zasługują także materace, które wyróżnia wyjątkowa twardość. Hilding Foxtrot oraz Hilding Pasodoble to materace, które zapewniają nie tylko niezwykle stabilne, mocne wsparcie dla ciała, ale też świetną wentylację. Na liście ich zalet znaleźć można również 7 zróżnicowanych stref twardości, dużą odporność na eksploatację, antyalergiczność oraz pokrowiec Velvet zawierający naturalne probiotyki. 

Wybór materaca - o czym warto pamiętać?

Materace Hilding - materace dla wymagających

Wybór materaca wcale nie musi być trudny i czasochłonny. Wystarczy jedynie przyjrzeć się ofercie zaufanych producentów i wybrać najbardziej dogodny model dla siebie. Podczas przeglądania dostępnych propozycji warto kierować się opisami parametrów materacy, tak by jak najlepiej dopasować konkretny model do swoich potrzeb.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny