Wycieczki fakultatywne do Turcji

Jednym z najpopularniejszych kierunków od lat, oprócz bajecznej Kapadocji, są wycieczki fakultatywne do Pamukkale. Samo Pamukkale nazywane bawełnianym zamkiem swoją unikatową formę zawdzięcza wapiennym kaskadowym tarasom. Od czasów starożytnych znane jest to miejsce z powodu wartości leczniczych wód termalnych, do których przybywali kuracjusze w celu poprawy zdrowia.

wycieczki do Turcji

Ten cud natury, nazywany ósmym cudem świata powstał ponad 14 tysięcy lat temu, kiedy to w wyniku trzęsienia ziemi wydobyły się termalne źródła bogate w związki wapienia, które po zetknięciu się z tlenem  wytrąciły się i osadziły na zboczu góry tworząc nową skałę, skorupę, nazywaną trawertynem.

wycieczki do Turcji

Do Pamukkale udasz się przebywając w jednym z wakacyjnych regionów Tureckiej Riwiery takich jak Alanya, Side, Belek, Antalya i Kemer. Do wyboru masz kilka wariantów wycieczek fakultatywnych oferowanych przez nasze Biuro Podróży Pacho Tour. Oprócz kąpieli w wapiennych basenach i Antycznym Basenie popularnie nazywanym Basenem Kleopatry, możesz udać się do gorących źródeł Karahayit. Tam źródlane wody są wzbogacone o związki żelaza i miedzi. Lub odwiedzić znajdujące się po drodze Jezioro Salda, nazywane Tureckimi Malediwami. To najczyściejsze i jedno z najgłębszych w Turcji jezior. Dzięki zawartością hydromagnezu w wodzie kąpie i błotna maska przeznaczona jest dla osób z chorobami skórnymi.

Wycieczkę do Pamukkale nazywamy wycieczką po zdrowie.

Kolejnym miejscem chętnie odwiedzanym, nie tylko przez pielgrzymów, jest Demre. Miejsce gdzie żył, pracował i dokonywał cudów Święty Mikołaj, biskup. Znana nam postać rubasznego dziadka w czerwonym płaszczu i siwej brodzie niosąca worek pełen prezentów i przybywająca w zaprzęgu z reniferami jest postacią fikcyjną, baśniową, wymyśloną na potrzeby reklamy dla Kompanii Coca Cola. Demre znajduje się w południowej części Turcji nad Morzem Śródziemnym i nie ma tu mrozu ani śniegu. Na tej wycieczce fakulatatywnej dowiesz się, dlaczego 6 grudnia podrzucane są prezenty przez komin, albo przez okno. To stąd się wywodzi legenda o trzech pannach na wydaniu. Święty Mikołaj jest nie tylko patronem dzieci, ale i panien na wydaniu.

wycieczki do Turcji

Na tej samej wycieczce zobaczysz charakterystyczne dla tego miejsca grobowce licyjskie, budowane na stromych wzgórzach, skąd wg tradycji, dusze zabierane były przez wielkiego ptaka i zanoszone do nieba.

W trzecim miejscu popłyniesz statkiem nad zatopionym, w wyniku trzęsienia ziemi, miastem Kekova. Opływając tę wyspę zobaczysz nie tylko licyjskie grobowce, ale i greckie sarkofagi z wiekiem przypominającym odwróconą łódkę i pozostałości po zabudowaniach. W dnie statku zamontowane są okna przez które będziesz mógł zobaczyć co znajduje się pod wodą, fundamenty, schody, amfory, ceramikę etc.

wycieczki do Turcji

Sama droga na wycieczkę fakultatywną nazywaną Demre-Myra-Kekova prowadzi wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, pełna niesamowitych widoków. Sam region jest czysty ekologicznie. Od kominów przemysłowych chronią go góry, a z drugiej strony czyste morskie powietrze.  

Szczegółowe informacje uzyskasz kontaktując się z Biurem Podróży Pacho Tour.  Pozwól nam spełnić Twoje marzenia o Turcji.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej