Kurzajki – mrożenie kurzajek różnymi sposobami

Krioterapia – wymrażanie brodawek ciekłym azotem w gabinecie lekarskim

Jeżeli dziecko „złapało” kurzajkę na szkolnym basenie bądź sam nabawiłeś się tej nieestetycznej zmiany na skórze, warto będzie wybrać się wówczas do gabinetu lekarskiego. Doktor najlepiej będzie wiedział, jak usunąć brodawkę. Do najczęstszych zabiegów, jakie przeprowadzane są w gabinecie, zalicza się krioterapię. Jest to nic innego, jak wymrażanie kurzajek ciekłym azotem. Dokładniej mówiąc, zainfekowaną bądź zbędną tkankę w postaci brodawki trzeba owym azotem wymrozić – odbywa się to w temperaturze między -5 st. C a nawet -21 st. C. Oczywiście, stopień nasilenia zimnego azotu zależeć będzie od wielkości zmiany.

Zanim brodawka zostanie jednak wymrożona, wcześniej doktor musi zmiękczyć ją kwasem salicylowym. Po wymrożeniu na kurzajce pojawią się liczne, niewielkie pęcherze. Opinie osób, które zdecydowały się na krioterapię wskazują, że ciężko jest nieco przez nie chodzić. Dlatego też, zaleca się brodawki na stopie usuwać pojedynczo – nigdy nie na obu stopach naraz. Kiedy już znikną pęcherzyki, następnie pojawi się strupek. Nie można jednak pod żadnym pozorem go rozdrapywać. Strupek powinien odpaść zupełnie samoistnie, po kilku dniach – zależy, ile goić będzie się rana. Wiele pacjentów potwierdza, że kurzajki potraktowane ciekłym azotem zniknęły o wiele szybciej, jak robi się to np. poprzez wypalanie kurzajek. Zabieg nie jest też aż tak bolesny, jak np. elektrokoagulacja czy cięcie chirurgiczne – które jest już zabiegiem inwazyjnym. Jeżeli jednak mimo wszystko nie masz czasu iść do doktora (lub się boisz), możesz zawsze kupić odpowiedni preparat do wymrażania kurzajek. O alternatywach krioterapii opowiemy za chwilę. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kurzajce na stopie?

Cena krioterapii zależy oczywiście od tego, jakiej wielkości są kurzajki oraz w którym miejscu są ulokowane. Zazwyczaj koszta zaczynają się od 50 zł w górę – przy czym drożej będzie usuwać brodawkę w okolicy stóp, jak np. palców u rąk. Często też trzeba będzie zapłacić dodatkowo za znieczulenie.

Wartix – środek do stosowania w domu

Jeżeli chcesz wykonać zabieg wymrażania we własnym mieszkaniu, możesz zdecydować się na jeden z licznych środków aptecznych. Jest to np. Wartix, który umożliwia zamrażanie kurzajek w zupełnie bezpieczny sposób. Jak trzeba go użyć? Otóż:

  1. Nałożyć należy preparat bezpośrednio na miejsce, w jakim jest kurzajka.
  2. Pozwolić preparatowi wniknąć w zainfekowaną tkankę. Produkt powinien wniknąć aż w korzeń brodawki, odstającej od zdrowej skóry. Dotrze do korzenia w ok. 10 sekund!
  3. Co ciekawe, Wartix posiada mechanizm samoczynnie wymierzający dawkę, jaką trzeba zaaplikować na daną kurzajkę. Zatem, nie będzie większego problemu z ustaleniem jej.
  4. Mrożenie kurzajek należy powtórzyć w przypadku, gdy zmiany są rozległe i trudne do usunięcia za pierwszym razem.
  5. Brodawka musi odpaść samodzielnie – zupełnie tak samo, jak w powyżej opisanym zabiegu krioterapii w gabinecie lekarskim. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak usunąć kurzajki i brodawki.
Kurzajka na palcu, a także wymrażanie kurzajek oraz zamrażanie kurzajek w gabinecie i mrożenie kurzajek w domu
Wymrażanie kurzajek krok po kroku – opinie, preparaty, ceny

Pamiętaj, że nie wolno mrozić jednej kurzajki więcej, jak 4 razy. Po zaaplikowaniu leku dokładnie oczyść gazik czyszczący, jaki dołączony jest do zestawu Wartix. Trzeba też pamiętać, że preparat na wymrażanie brodawek nie może być stosowany przez:

  • osoby chore na cukrzycę,
  • osoby ze stanami zapalnymi skóry,
  • osoby z problemami krążenia,
  • dzieci poniżej 4 roku życia.

Cena preparatu wymrażającego kurzajki Wartix to ok. 35 zł / 35 ml.

Preparat do wymrażania kurzajek – jaki wybrać?

Help4Skin – kurzajki znikną dzięki… aerozolowi!

Wiadomo – lepiej zapobiegać, jak leczyć. Dlatego higiena osobista zachowana na każdym kroku pozwoli uniknąć pojawienia się brodawek na ciele. Co jednak, jeżeli dziecko wróciło z basenu i zauważyłeś na jego ciele niepokojące zmiany w postaci kurzajek? Trzeba podjąć odpowiednie kroki! Pozytywne opinie zyskał sobie skuteczny preparat na kurzajki, Hep4Skin. Dzięki niemu można bowiem pozbyć się niechcianych, nieestetycznych zmian po zaledwie… pierwszym użyciu aplikatura! Oczywiście, mowa o mniejszych kurzajkach.

Preparat Help4Skin działa podobnie, jak powyżej opisany produkt. Otóż, wymraża on kurzajkę aż po sam korzeń dzięki aplikatorowi, jaki precyzyjnie umożliwia nakładanie substancji na zmianę skórną. Co ciekawe, produkt działa zgodnie z metodą Verrukill – a więc, błyskawicznie wymraża kurzajki, które znikają w zaledwie 10 dni od momentu potraktowania ich preparatem. Podobnie, jak w przypadku powyżej opisanego produktu, na kurzajce po nałożeniu Help4Skin pojawią się pęcherzyki – muszą one utworzyć strupek, jaki samodzielnie odpadnie po kilku dniach. Jeżeli zmiany są duże, po 2 tygodniach należy powtórzyć zabieg. To zdecydowanie dobra metoda według większości klientów, która jest o wiele przyjemniejsza jak wypalanie kurzajek laserem CO2.

Cena preparatu wymrażającego kurzajki Help4Skin to ok. 30 zł / 50 ml.

Undofen – krioterapia domowa

Dzięki niemu można usunąć kurzajkę zupełnie tak samo, jak w przypadku krioterapii stosowanej w gabinetach lekarskich. Unikalna technologia pozwala zamrozić kurzajkę, a produkt można stosować nawet u dzieci powyżej 4 roku życia! Z aplikatura należy skorzystać jeden raz, a także nie wolno go dotykać dłońmi nie ubranymi w rękawiczki – aby się oczywiście… nie zarazić.

Undofen wymraża kurzajkę aż do korzenia działając na podobnej zasadzie, co wyżej opisane produkty na zamrażanie kurzajek – a więc najpierw pojawiają się pęcherzyki, później strupek. Nie pozwól dziecku go drapać lub dotykać!

Cena preparatu wymrażającego kurzajki Undofen to ok. 46 zł / 50 ml.

ikona podziel się Przekaż dalej