Meble do pokoju starszego dziecka

Komoda – przydatna w nauce samodzielności

Starsze dzieci potrafią wykonywać coraz więcej czynności i uczą się samodzielności, dlatego warto wybierać meble, z których są w stanie korzystać bez pomocy rodziców. Odpowiednia komoda dla dziecka umożliwia im dosięgnięcie przynajmniej niższych szuflad lub półek. Sprzyja nauce ubierania i odkładania rzeczy na swoje miejsce. Komoda do pokoju dziecka jest idealna, aby przechowywać w niej garderobę i inne akcesoria. Przydatne są komody z głębszymi szufladami, w których można poukładać grubsze ubrania jedne na drugich, ale potrzebne są również płytsze szuflady na bieliznę, skarpetki i rzeczy do spania. W komodzie można przechowywać zabawki dziecka i akcesoria do zajęć plastycznych.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dzieci stanowi priorytet, dlatego komoda do pokoju dziecięcego nie może mieć ostrych krawędzi. Opływowy kształt minimalizuje ryzyko wypadków – maluchy często uderzają się o kanty mebli i innych przedmiotów. Komoda musi być dopasowana do potrzeb dzieci, dlatego należy wybierać wyłącznie meble zaprojektowane z myślą o nich. Na stronie www.pinio.com.pl dostępne są propozycje atrakcyjnych mebli dostosowanych do potrzeb najmłodszych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pociech stosuje się m.in. wysokogatunkowe drewno sosnowe i bukowe. Komody są wykonywane również ze wspaniałej jakości płyt MDF. Pomalowane ekologicznymi farbami nie wywołują alergii. Farby ekologiczne nie zawierają substancji toksycznych, które mogłyby wywoływać podrażnienia skóry lub inne dolegliwości.

Przydatne rozwiązania

Niektóre komody są wyposażone w dodatkowe mechanizmy, które zwiększają bezpieczeństwo i funkcjonalność. Zapewniają lepszy komfort użytkowania dzieciom i rodzicom. Przede wszystkim komoda w pokoju dziecka powinna mieć poręczne uchwyty, ale mogą je zastępować zamknięcia bezuchwytowe, tzw. tip-on. Odpowiednie kółeczka sprawiają, że możliwe jest bezszelestne wysuwanie szuflad. Polecanym rozwiązaniem są również systemy cichego zamykania. Każdy rodzic jest w stanie dopasować mechanizm odpowiedni do potrzeb swoich i dziecka.

Wybór modelu – design pełen lekkości

Wielkość komody, liczba szuflad i systemy zamykania to ważne aspekty jej wyboru, ale trzeba pamiętać o estetyce. Do wyboru są proste, ale niebanalne projekty, które zachwycają ponadczasowością i możliwością dostosowania do różnych aranżacji wnętrz. Meble dla dzieci powinny być w jasnych, subtelnych kolorach, które wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. Trzeba pamiętać, że jasne barwy wpływają na pozytywny nastrój.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny