Wywabianie starych plam po owocach

Plamy z owoców mogą pojawiać się nie tylko w porze letniej, lecz przez cały rok. Dlatego warto wiedzieć, jak wygląda wywabianie plam oraz jakiego produktu najlepiej użyć w tym celu. Domowe sposoby od zawsze wiodły prym, nie tylko w odplamianiu.

Na zaschnięte plamy z owoców powszechnie stosowany jest sok z cytryny, na przykład zapieranie w wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Można również wykorzystać sól kuchenną. Posypać plamę, a następnie zalać wrzącą wodą. Na koniec zaprać ręcznie mydłem w ciepłej wodzie.

Wywabianie starych plam będzie również skuteczne, jeśli użyjemy roztwór amoniaku i boraksu. Poplamione ubranie wystarczy intensywnie wypłukać w miksturze. Jak widać, to nic trudnego. Co ciekawe, odplamianie można wykonać przy pomocy wódki lub rozcieńczonego spirytusu. A może zainteresuje cię także usuwanie plam z rdzy?

Domowe sposoby na zaschnięte plamy z marchewki i z jagód

Usuwanie plam z marchewki czy jagód jest bardzo trudne. Zabrudzenia są silne i często stanowią poważny problem. Najważniejsze jest wtedy szybkie działanie. Im wcześniej zareagujemy, tym szybciej pozbędziemy się plam.

Co poza dodatkiem wody z sokiem z cytryny? Czasem jednak plama zdąży już zaschnąć, wtedy najlepiej polać zabrudzenie wodą utlenioną i zaprać ubranie. Do prania w pralce dobrze jest dodać łyżeczkę proszku do pieczenia, który pomoże w pozbyciu się plamy. Podczas suszenia zaleca się wywieszenia prania na słońcu. To ważne, ponieważ promieniowanie UV skutecznie niszczy barwnik beta-karotenowy odpowiedzialny za plamienie.

Wywiabianie plam z ubrań to świetny sposób na wszystkie zanieczyszczenia. Można zastosować do tego różnego rodzaju domowe sposoby, które są bezpieczne dla rąk i środowiska.
Wywabianie plam z ubrań - sprawdzone sposoby

Usuwanie plam z jagód nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością pomoże nam w tym ocet. To jedna z najlepszych metod na jagodowe zabrudzenia. Wystarczy polać plamę octem, po czym wyprać ubranie. Innym sposobem na skuteczne wywabianie plam po jagodach jest mleko. Ubranie należy zamoczyć w ciepłym mleku i pozostawić na całą noc. Dobrze sprawdzi się tu też cytryna.

Czy usuwanie plam domowymi sposobami jest skuteczne?

Domowe sposoby na wywabianie plam po owocach są niezwykle skuteczne, dlatego warto po nie sięgać. Nic nie kosztują, a potrafią przywrócić ubraniom idealny stan. Babcine metody zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

To niebywałe, że w tak prosty sposób, używając jedynie popularnych produktów spożywczych, można osiągnąć takie efekty. Pozbycie się plam raz na zawsze, to przecież marzenie każdego, zwłaszcza jeśli jest nim ulubiona bluzka czy spodnie.

Bardzo ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego sposobu odplamiania do tkaniny ubrania. Dzięki temu nie zniszczymy materiału. Należy również pamiętać, że nie wolno prasować brudnych ubrań, ponieważ usuwanie plam np. po owocach, może okazać się niemożliwe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny