Smartfon tylko z pojemną baterią!

Kupując telefon, zwracamy uwagę na duży wyświetlacz, ładny wygląd, bardzo dobrej jakości aparat, ale tylko nieliczni interesują się tym, jaka jest pojemność akumulatora urządzenia. To od tego parametru zależy, jak często będziemy musieli ładować sprzęt. Ile powinna wynosić pojemność baterii? Im więcej, tym lepiej. Optymalnie należy wybierać akumulatory od 4000 mAh wzwyż. Wydajna bateria umożliwi aktywne korzystanie ze sprzętu przez cały dzień, a jeśli telefonu używamy rzadko, np. rozmawiamy tylko przez kilka minut dziennie, to wtedy powinniśmy móc z niego korzystać przez wiele dni. Baterie 4000–5000 mAh według testów obsługują nawet 2–3 tygodnie czasu czuwania, ale oczywiście taki wynik nie jest możliwy w przypadku aktywnego korzystania z urządzenia.

Jak wydłużyć żywotność baterii w smartfonie? Istnieje na to wiele sposobów. Można m.in. wyłączyć pewne aplikacje, które mają wpływ na szybkość rozładowywania się baterii, a być może nie są nam potrzebne. Oto przykładowe sposoby na zwiększenie wydajności baterii:

  • Wyłącz szukanie Wi-Fi – kiedy przemieszczasz się w ciągu dnia z miejsca na miejsce, to smartfon szuka m.in. sieci Wi-Fi, by zaktualizować aplikacje. Wyłącz tę funkcję – łącz się z Wi-Fi tam, gdzie tego potrzebujesz.
  • Wyłącz zbędne aplikacje – warto sprawdzić, jakie aplikacje na smartfonie działają w tle i tym samym obciążają baterię urządzenia. Być może część z nich nie jest ci potrzebna?
  • Ładowanie wtedy, kiedy jest taka potrzeba – kiedyś sugerowano nam całkowite rozładowanie baterii przed jej ponownym ładowaniem. Teraz nie ma takiej potrzeby. Baterię można podłączyć zawsze wtedy, kiedy jest taka konieczność.
  • Szybsze przyciemnianie ekranu – im szybciej wyświetlacz zrobi się ciemny, kiedy go nie używasz, tym lepiej dla żywotności baterii.
  • Zmniejszenie jasności ekranu – istnieje taka opcja w ustawieniach, ale i tak najważniejsze jest to, żeby wygodnie korzystało nam się z urządzenia.

Nawet jeśli dbamy o baterię, może dojść do sytuacji, kiedy akumulator całkowicie się rozładuje. W takim przypadku ratunkiem pozostaje skorzystanie z powerbanka.

Powerbank – co to jest i jak działa?

Powerbanki to urządzenia, które osiągnęły bardzo dużą popularność, co wiąże się m.in. z żywotnością baterii w smartfonach. Przydają się one np. podczas wycieczek, kiedy telefonów używamy do robienia zdjęć, a nagle okazuje się, że nie możemy nawet zadzwonić. Wtedy rozwiązaniem jest powerbank, czyli sprzęt, którego głównym elementem jest bateria. Korzystanie z tego urządzenia jest bardzo łatwe – wystarczy podłączyć do niego urządzenie, które chcemy naładować. Kiedy wykorzystamy zasoby powerbanka, wtedy on również wymaga naładowania, a żeby to zrobić wystarczy np. podłączyć go do portu USB w laptopie albo użyć tradycyjnej ładowarki micro‑USB do telefonu. Choć najczęściej powerbanka używamy do ładowania telefonów, to może on także służyć do ładowania np. przenośnych konsol, aparatów fotograficznych, a nawet laptopów.

Powerbank Xiaomi – na ratunek baterii

Powerbanki są coraz mniejsze, mają coraz większą pojemność, a ich sprzedaż rośnie. Takie rozwiązania ma w swojej ofercie firma Xiaomi, której produkty można kupić w oficjalnym sklepie tej marki pod adresem https://mi-store.pl. Opiszemy jeden z produktów tej firmy, który ma bardzo dobre parametry i powinien spełnić oczekiwania nawet wymagających klientów. Mowa o powerbanku Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro 20000mAh. Oto największe plusy tego rozwiązania:

  • Pojemność 20000mAh – oznacza to, że można za pomocą tego sprzęgu naładować smartfona nawet kilka razy! Zatem nie trzeba się tak naprawdę w ogóle martwić ładowaniem nawet podczas kilkudniowej wycieczki. Teoretycznie można tak naładować telefon nawet 6 razy.
  • Moc 45W – umożliwia nawet naładowanie laptopa.
  • Trzy wejścia USB – USB-C oraz dwa porty USB-A. Pierwszy z wymienionych zapewnia ładowanie o maksymalnej mocy 45W, a drugi obsługuje szybkie ładowanie Quick Charge 3.0.
  • Niewielkie rozmiary i waga – sprzęt mieści się w jednej dłoni, a waży niecałe 0,5 kg. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca – może się zmieścić w niewielkiej damskiej torebce. Ma ono wymiary 15,35x7,35x2,75 cm.
  • Nowoczesny wygląd – sprzęt prezentuje się bardzo atrakcyjnie i po prostu robi wrażenie. Można go docenić nie tylko za funkcjonalność, ale również za wzornictwo.

Powerbank Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro 20000mAh dostępny jest poniżej 200 zł, a zapewnia bardzo atrakcyjne parametry. To sprzęt dla wymagających, którzy potrzebują ładować różne urządzenia podczas np. wycieczek. Sprawdzi się on również w przypadku kilkuosobowej rodziny, gdyż wystarczy, żeby naładować baterie nawet do 6 telefonów. Korzystanie ze sprzętu nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy, jest bardzo proste, należy tylko pamiętać o tym, żeby po wykorzystaniu zasobów, naładować powerbank. Jest to urządzenie, które przyda się niemal każdemu, kto korzysta ze smartfona, nawet jeśli szczególnie często nie opuszczamy domu. Zdarzają się przecież takie sytuacje, kiedy z pewnych powodów występują przerwy w dostępie do energii elektrycznej. Wtedy powerbank może być jedynym sposobem na naładowanie smartfona.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny