Laserowe odmładzanie twarzy

Laser pikosekundowy znajduje zastosowanie przede wszystkim w zabiegach odmładzających – podkreślają specjaliści z łódzkiej Kliniki Miracki. Jego zaletą jest to, że oddziałuje na skórę wysoką energią w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu zabieg jest mało inwazyjny, a jednocześnie bardzo efektowny. Działanie lasera pikosekundowego opiera się na efekcie fotoakustycznym, co oznacza, że nie dochodzi do podgrzania tkanek, a do wzrostu ciśnienia w pojedynczych komórkach i ich rozerwania. W ten sposób skóra stymulowana jest do rozpoczęcia intensywnej produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry.

Efektem działania lasera pikosekundowego jest zagęszczenie skóry, lifting i wygładzenie zmarszczek. Skóra staje się przyjemniejsza w dotyku, sprężysta i rozjaśniona. Nie jest to widoczne od razu, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby przeprowadzić zapoczątkowane podczas laseroterapii procesy regeneracyjne. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się serię co najmniej trzech zabiegów.

Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym

Kolejnymi niedoskonałościami, z którymi doskonale radzi sobie laser pikosekundowy, są różnego rodzaju przebarwienia – plamy posłoneczne, melasma, przebarwienia pozapalne (np. po trądziku), plamy starcze. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę (barwnik skóry) i zamieniane w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząsteczki melaniny na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć w ciągu 3–4 tygodni.

Laser pikosekundowy pozwala na całkowite wyrównanie kolorytu cery już po kilku zabiegach. Raz usunięte przebarwienia nie odtwarzają się. Trzeba jednak zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, aby uniknąć powstawania nowych przebarwień w przyszłości. Dodatkową zaletą laserowego usuwania przebarwień jest poprawienie kondycji skóry, dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu.

Likwidacja tatuażu przy pomocy technologii laserowej

Lasery pikosekundowe stanowią skuteczną metodę usuwania tatuażu i makijażu permanentnego. W tym przypadku należy jednak przygotować się na konieczność wykonania serii kilku, a nawet kilkunastu zabiegów (w zależności od wielkości, koloru i głębokości tatuażu). Laser pikosekundowy jest w stanie usunąć większość tatuaży bez pozostawiania najmniejszego śladu tuszu czy blizny. Małe tatuaże w kolorze czarnym można usunąć już w ciągu trzech zabiegów.

Technologia pikosekundowa doskonale radzi sobie w usuwaniu każdego koloru tatuażu (z wyjątkiem białego). Mechanizm działania zabiegu jest taki sam, jak w przypadku usuwania przebarwień. Energia kinetyczna wytworzona przez laser pikosekundowy rozbija cząsteczki tuszu na poziomie komórkowym do mikroskopijnych elementów, które bez problemu mogą zostać usunięte przez organizm za pośrednictwem układu limfatycznego. Z zabiegu na zabieg tatuaż jest jaśniejszy, aż w końcu staje się całkowicie niewidoczny.

W razie innych pytań dotyczących technologii pikosekundowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-lodz/

ikona podziel się Przekaż dalej