Czym się kierować, wybierając żelazko Braun?

Przy wyborze żelazka Braun warto nie tylko czytać opinie użytkowników, lecz kierować się takimi parametrami, jak:

  • moc żelazka, która decyduje o szybkości nagrzewania i produkcji pary
  • strumień pary, który decyduje o tym na ile para wnika we włókna tkaniny ułatwiając prasowanie
  • wielkość pojemnika na wodę, aby wystarczył na dłuższe prasowanie
  • rodzaj stopy, która ułatwia przesuwanie żelazka po materiale, nie zarysowuje się i jest łatwa do czyszczenia

Przy zakupie żelazka warto zwrócić uwagę na strumień pary mierzony w gramach na minutę. Im większy strumień pary tym łatwiej jest rozprasować gruby materiał i trudne zagniecenia. Natomiast moc żelazka wpływa na szybkość nagrzewania się żelazka oraz na nagrzewanie wody w zbiorniku i produkcję pary. Tańsze żelazka parowe mają ciągły strumień pary 25-30 g/min, co pozwala na prasowanie zwykłych ubrań.

Bardzo przydatne do prasowania trudnych zagnieceń i szwów jest uderzenie pary, które powoduje, że duża ilość pary wnika w tkaninę. Tańsze modele posiadają uderzenie pary od 100 do 160 g/min. Modele Tekstyle 7 oferują uderzenie pary 210 g/min, zaś najbardziej zaawansowany model Textyle 9 230 g/min, które pozwalają na rozprasowanie grubych materiałów.

Pojemniki na wodę w żelazkach Braun oscylują od 300 ml do 330 ml. Dla osób, które chcą długo prasować bez dolewania wody, dobrym wyborem będzie żelazko Braun TS 775TP TexStyle 7, którego pojemnik ma aż 400 ml. A może zainteresuje cię także artykuł o odkamienianiu żelazka?

Do niedawna żelazka bezprzewodowe były bardzo modne, ze względu na wygodę prasowania. Brak kabla zwiększa swobodę ruchu przy prasowaniu. Żelazka bezprzewodowe zniknęły z oferty Braun jak i innych producentów jak Philips czy Bosch. Jako jeden z nielicznych żelazka bezprzewodowe oferuje Tefal.

Prasowanie jeansów żelazkiem Braun, a także popularne modele tej marki, opinie użytkowników oraz ceny
Żelazka Braun - popularne modele, zalety, wady, ceny, opinie

Żelazko Braun Texstyle - wady i zalety

Flagowym modelem marki Braun jest żelazko parowe Texstyle. Są to żelazka z górnej półki, które występuje w trzech liniach produktowych: Texstyle 7 w cenach od 256 do 289 zł oraz Texstyle 7 Pro i Texstyle 9, za które zapłacimy powyżej 350 zł.

Modele te różnią się mocą, strumieniem pary i uderzeniem pary. Modele z serii Texstyle 7 charakteryzuje strumień pary 50 g/min, uderzenie pary 210 g/min i moc 2400 W. W żelazkach Texstyle 7 Pro oraz Texstyle 9 zastosowano większą moc 2800 W oraz większe uderzenie pary 230 g/min. Trudniejsze zagniecenia można wyprasować stosując tryb Turbo, który zwiększa strumień pary.

Popularnym modelem, który zdobył świetnie opinie użytkowników, jest żelazko Braun TS 785STP, z serii Texstyle 7. Użytkownicy chwalą szafirową stopę, która gładko sunie po tkaninie. Opinie użytkowników wskazują, że ciężar żelazka jest jego zaletą, gdyż urządzenie dobrze przylega do materiału. Na pochwały zasługują także nakładki, które umożliwiają prasowanie różnych rodzajów tkanin. Klienci wskazują także na nieliczne wady urządzenia jak niestabilność w ustawieniu pionowym, przez co żelazko może się przewrócić oraz głośnie przełączanie się funkcji, co może sprawiać kłopot, jeśli obok śpi dziecko. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jakie żelazko kupić.

Czy rodzaj stopy żelazka ma znaczenie?

Wybierając żelazko z właściwym rodzajem stopy, zapewniamy sobie, że żelazko będzie gładko przesuwało się po tkaninie.

Braun jest jednym z niewielu producentów żelazek ze stopą szafirową, które są wytrzymałe i odporne na zarysowania i zdobywa świetnie opinie użytkowników. Ceny żelazek parowych Braun ze stopą szafirową zaczynają się już od 189 zł. Zalet tego rozwiązania jest wiele i warto je rozważyć. Przede wszystkim doskonały ślizg stopy szafirowej mniej męczy rękę. Szafir świetnie przekazuje ciepło, dlatego też żelazko ze stopą szafirową będzie szybko gotowe do pracy, gdy się spieszysz. Wadą żelazek ze stopą szafirową jest trudność czyszczenia stopy. Dlatego też należy pamiętać o obejrzeniu stopy i szybkim usunięciu zabrudzeń.

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem w żelazkach Braun jest stopa 3D FreeGlide, która jest pokryta eloxalem dwukrotnie twardszym od stali nierdzewnej. Stopa ta nie tylko lekko przesuwa się po materiale cze jest bardzo odporna na zarysowania. Szybki ślizg tej stopy po materiale sprawia, że wyprasujesz ubrania szybciej. Stopa FreeGlide pozwala na szybsze przesuwanie do tyłu co przyspiesza prasowanie. Ten rodzaj stopy zastosowano w nowatorskich modelach Texstyle 7 Pro oraz Texstyle 9. W tańszych i starszych modelach Braun stosowano stopę ceramiczną lub stalową.

Wybór żelazka zależy od ilości codziennego prasowania i tego czy mamy do prasowania grube, trudne do prasowania materiały. Braun stawia na żelazka parowe oraz stacje parowe. Żelazka parowe Braun, w cenach od około 99 do 389 zł, przeznaczone są dla gospodarstw domowych o przeciętnych dochodach. Już w żelazkach za niewygórowaną cenę można znaleźć nowoczesne stopy szybko przesuwające się po materiale.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny