Dobierz żelazko Philips do potrzeb twojego gospodarstwa domowego

Philips przystosował ofertę w zależności od częstotliwości i ilości rzeczy do prasowania. Do wyboru mamy tradycyjne żelazko Philips parowe, żelazko z generatorem pary lub streamer do ubrań. Natomiast z oferty Philips zniknęło żelazko bezprzewodowe.

Żelazka z generatorem pary polecane są dla osób, które nastawiają się na prasowanie dużej ilości rzeczy, na przykład dla dużej rodziny. Jeszcze do niedawna generatory pary używane były przez profesjonalistów. Obecnie coraz częściej goszczą w domach, szczególnie użytkowników, których nie odstraszają wysokie ceny urządzeń. Stacje parowe przypominają swoim wyglądem żelazko bezprzewodowe. Jednak baza służy jako duży pojemnik na wodę. Jest on połączony przewodem z samym żelazkiem, które jest dzięki temu lekkie i nie męczy ręki. Mając duży pojemnik na wodę w bazie nie musimy go często uzupełniać, co nie spowalnia pracy. Strumień pary ma dwukrotnie większą ciągłość niż popularny model żelazka parowego Azur Performer, dzięki czemu prasujemy szybciej. Sprawdź także artykuł z poradami, czym wyczyścić przypalone żelazko.

Dla osób prasujących mniej i od czasu do czasu Philips przygotował dużą ofertę tradycyjnych żelazek na parę. Ich ceny są bardziej przystępne, gdyż dobrej klasy żelazko parowe Philips można nabyć już powyżej 200 zł. Natomiast ceny żelazek z generatorem pary zaczynają się od około tysiąca zł. Mimo że tradycyjne modele żelazek Philips przeznaczone są dla przeciętnego gospodarstwa domowego o średnio zasobnej kieszeni, producent zadbał o szybkość i komfort prasowania. Parowe żelazko Philips posiada dużą moc wytwarzania pary. Technologia OptimalTEMP sprawia, że żelazka szybko się nagrzewają i nie trzeba czekać, aby rozpocząć prasowanie. Funkcja ta inteligentnie dopasowuje temperaturę do rodzaju tkaniny. Dlatego też nie trzeba sortować tkanin i osobno prasować grubych i delikatnych. Żelazka zaopatrzono w technologię DynamiQ, która dopasowuje wytwarzanie pary do prasowanych tkanin. Gdy wolniej rozprasowujesz trudne zagniecenia żelazko wytwarza więcej pary. Gdy kończysz prasowanie samo wyłącza parę. Dzięki temu nie trzeba często uzupełniać zbiornika wody.

Czasami dla kilku zagnieceń nie chce się wyciągać żelazka i rozstawiać deski do prasowania. W takich sytuacjach świetnie zda egzamin streamer do ubrań, którym na szybko odświeżysz ubrania pogniecione w szafie lub podczas noszenia. Streamer to małe urządzenie, które świetnie sprawdzi się w podróży, do prasowania delikatnych tkanin oraz do usuwania bakterii i zapachów z ubrań.

Żelazko z parą podczas prasowania, a także najlepsze żelazka Philips, rodzaje, popularne modele wraz z opiniami oraz ceny
Żelazka Philips - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Żelazko parowe Philips - jakie wybrać?

Kupując żelazko parowe przede wszystkim zwracamy uwagę na wytwarzanie pary. Przeważają opinie, że do codziennego prasowania wystarczy natężenie wytwarzania pary od 40 g/min. Jednak przy takim ciągłym strumieniu pary rzeczy jeansowe lub gruby materiał musisz prasować również z drugiej strony. Bardziej efektywne prasowanie zapewni ciągły strumień pary 50 g/min. Sprawdź także artykuł z poradami, jakie żelazko kupić.

Dla przykładu popularne żelazko Philips Azur Performer posiada ciągły strumień pary 50 g/min, zaś nowszy model Azur Advanced 55 g/min. Takim żelazkiem wyprasujesz z łatwością gruby materiał lub dwie warstwy materiału. Z kolei Azur Performer Elite oferuje ciągły strumień pary 75 g/min, którym wyprasujesz materiał złożony na cztery.

Niemniej istotną cechą jest moc urządzenia, która odpowiada za nagrzanie stopy żelazka oraz za zagotowanie wody w zbiorniku. Może się wydawać, że im większa moc tym lepiej, lecz opinie w tym zakresie są podzielone. Większa moc oznacza szybsze nagrzewanie się żelazka. Dzięki temu nie musimy czekać, aby zacząć prasowanie. Jednak duża moc oznacza wysokie zużycie prądu i duże rachunki za energię. W ofercie Philips królują żelazka o mocy ponad 2000 W, jak na przykład Azur Performer Pro o mocy 2600 W i Azur Performer Elite o mocy 3000 W.

Nowe modele żelazka Philips oferują funkcję mocnego uderzenia pary, która przydaje się, gdy chcemy wyprasować oporne zagniecenie.

Przy zakupie żelazka parowego ważna jest również pojemność pojemnika na wodę. Większy pojemnik sprawi, że nie trzeba przerywać prasowania, aby go uzupełnić. Wadą dużego pojemnika jest ciężar żelazka, który męczy rękę. Najnowsze modele Philipsa mają zbiornik wody o pojemności 330-350 ml.

Kobieta podczas prasowania żelazkiem Philips, a także żelazka Philips i ich rodzaje, ceny i opinie o produktach
Żelazka Philips - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Żelazko Philips - najpopularniejsze modele

Philips podzielił żelazka w swojej ofercie na trzy grupy, aby ułatwić klientom dobór żelazka do potrzeb domowych. Wiadomo, że innego żelazka potrzebuje duża rodzina, gdzie prasuje się dużo, a innego osoba ubierająca się sportowo, która prasuje rzadko.

Dla osób rzadko prasujących przeznaczone jest klasyczne żelazko Philips z serii PowerLife lub EasySpeed. Serie te obejmują żelazka na każdą kieszeń a ich ceny zaczynają się już poniżej 100 zł. Żelazka te mają mniejszą moc i nie obciążają rachunku za prąd. Mniejszy strumień pary od 25 do 45 g/min wystarcza do prasowania codziennych ubrań. Jednak grubszy materiał trzeba prasować również z drugiej strony.

Jednym z najpopularniejszych modeli żelazek ekonomicznych jest Philips EasySpeed GC2040/70, który ma doskonałe opinie użytkowników. Klienci chwalą dobry stosunek jakości do ceny, szybkość nagrzewania i łatwość prasowania. Wadą tego modelu jest aluminiowa stopa mało odprna na zarysowania. Pojawiają się opinie, że te żelazka mają za mały pojemnik na wodę. Ponadto pracują tylko na wodę destylowaną, zaś kranówka powoduje rdzewienie.

Z myślą o osobach, które prasują częściej, Philips przygotował serię żelazek Azur Performer, które pozwalają na szybsze prasowanie z mniejszym wysiłkiem. Żelazka te mają moc od 2400 do 2600 W. Ciągły strumień pary od 40 do 50 g/min pozwala na łatwe prasowanie grubych materiałów, jeansu, lnu itp. Ceny żelazek w tej serii są wyższe i za żelazko Philips Azur Performer Plus zapłacimy powyżej 200 zł.

Jednym z najczęściej kupowanych żelazek w tej serii jest żelazko Philips Azur Performer Plus GC4527/00. Jego zalety to szybkość nagrzewania się i duży pojemnik na wodę, który wystarcza na spore pranie. Żelazko zostało zaopatrzone w wygodny system odkamieniania oraz blokadę wyciekania wody na ubrania. Użytkownicy chwalą dobrze wyprofilowaną rączkę oraz stopę, której czubek dosięga do trudno dostępnych miejsc. Wady tego urządzenia praktycznie nie są zgłaszane przez użytkowników. Zdarzają się opinie, że 2 metrowy kabel jest stanowczo za krótki. Niektórzy klienci narzekają na wagę urządzenia.

Dla gospodarstw domowych, gdzie jest najwięcej prasowania, przeznaczone zostały żelazka Philips z serii Azur Elite i Azur Advance. Są to żelazka o najwyższej mocy i strumieniu para, ale też ich ceny zaczynają się od około 300 zł, zaś ceny bardziej zaawansowanych modeli przekraczają 600 zł. Modele z tej serii zaopatrzone są w zaawansowane funkcje OptimalTEMP i DynamiQ oraz blokadę kapania. Dodano im możliwość prasowania w pionie, co pozwala na prasowanie zasłon czy firanek. Użytkownicy roztargnieni docenią takie zalety jak brak konieczności ustawiania temperatury i automatycznie wyłączanie.

Żelazkom Azur Elite zdarzają się jednak niepochlebne opinie użytkowników. W przypadku modelu GC5636/20 użytkownicy odnotowali takie wady jak duży ciężar, przeciekanie, słaba funkcja pary i długie nagrzewanie się. W przypadku żelazek z serii Azur Advanced klienci wskazują na ich liczne zalety jak łatwość prasowania od jeansu do jedwabiu, dobra funkcja pary i szybkość nagrzewania się.

Producent zadbał o jak najszersze grono odbiorców i przygotował grupę żelazek na parę przeznaczonych dla osób prasujących z różną częstotliwością. Mając tak szeroką ofertę łatwo jest wybrać serię żelazek, które najbardziej sprawdzą się w twoim domu.

ikona podziel się Przekaż dalej