Jakie żelazko Tefal wybrać?

Czym się kierować wybierając żelazko Tefal, które będzie najbardziej odpowiednie dla twojego domu? Tefal podzielił swoją ofertę żelazek na żelazka profesjonalne, żelazka super wydajne i żelazka standardowe.

Żelazka standardowe z serii Easygliss o mocy 2300-2500 W i natężeniu wytwarzania pary na poziomie 35-40 g/min przeznaczone dla użytkowników, którzy codziennie prasują niewielki ilości ubrań. Popularnym modelem w tej serii jest żelazko parowe Tefal Easygliss FV3922 Durilium w cenie 149 zł, które zdobyło sobie dobre opinie użytkowników. Klienci chwalą głównie dobrą funkcję pary, estetykę wykonania, szybkość nagrzewania oraz łatwość prasowania.

Dla osób prasujących więcej Tefal przygotował żelazka super wydajne z serii Ultragliss i Turbo. Żelazka Ultragliss z ciągłym wyrzutem pary 40 g/min dobrze sprawdzą się do codziennego prasowania. Ich ceny kształtują się od 179 do 209 zł. Natomiast żelazko parowe Tefal z serii Turbo w cenach od 199 zł do 301 zł, z wyrzutem pary 50 g/min zapewni już prasowanie grubych materiałów. Moc 2600 W umożliwia szybkie nagrzewanie się. Wśród żelazek tej serii dużą popularnością cieszy się żelazko Tefal Turbo Pro Anti-Calc FV5648 Durilium AirGlide w cenie 289 zł. Użytkownicy chwalą duży pojemnik na wodę 300 ml, zaś ganią spory ciężar urządzenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o żelazkach bezprzewodowych?

Żelazko Tefal - pozostałe polecane modele

W żelazkach Tefal zastosowano stopę emaliowaną ceramiczną, która jest opdorna na zarysowania i ma dobry poślizg. Jej wadą jest trudność czyszczenia. W żelazkach z wyższej półki, od 200 zł zastosowano technologię Durilium AirGlide Autoclean, która zapewnia dobry ślizg i samoczyszczenie.

Żelazko Tefal w czasie prasowania, a także najlepsze żelazka Tefal, polecane modele, ceny i opinie, wady i zalety
Żelazka Tefal - opinie, ceny, zalety, wady, polecane modele

Za żelazko Tefal z serii profesjonalnej Ulitmate zapłacimy od 245 do 468 zł. Użytkownicy chwalą zalety żelazka Tefal Ultimate Anti-Calc FV9747 Durilium AirGlide należącego do modeli droższych. Żelazko to o mocy 2800 W, wytwarza parę 55 g/min, co pozwala na prasowanie grubych materiałów. Na uwagę zasługuje duży pojemnik na wodę 350 ml oraz długi kabel 2.5 m.

W przypadku żelazka parowego Tefal producent zadbał również o dodatkowe parametry, które zwiększają komfort prasowania. Zarówno modele standardowe jak i droższe modele zaopatrzone są w:

  • duży otwór do zbiornika wody, który ułatwia wlewanie
  • system Anti-drip zapobiegający kapaniu
  • system samoczyszczenia
  • prasowanie w pionie, które pozwala na prasowanie na przykład firanek
  • uderzenie pary ułatwiające rozprasowanie bardzo trudnych zagnieceń lub szwów.

W żelazkach Tefal zastosowano uderzenie pary na poziomie 120 g/min w żelazkach standardowych oraz 150 g/min w żelazkach super wydajnych.

Stacja parowa Tefal - czy warto?

Stacja parowa to żelazko dla rodziny, gdzie prasuje się naprawdę dużo. Duży zbiornik na wodę pozwalający na długie prasowanie znajduje się w bazie, zaś samo żelazko jest lekkie i poręczne. Standardowe generatory pary Tefal wytwarzają 100 g/min pary co pozwala na prasowanie grubych materiałów. W żelazkach super wydajnych strumień pary 120 g/min pozwala na rozprasowanie uporczywych zagnieceń. Z kolei generatory pary z serii profesjonalnej mają moc 2600 W, wytwarzanie pary 160 g/min i uderzenie pary 550 g/min.

Za stację parową Tefal zapłacimy od 1250 zł do 1890 zł. Spośród stacji parowych świetne opinie zdobył sobie model Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Jego zalety to łatwość prasowania grubych materiałów jak pokrowce czy zasłony, funkcja automatycznego wyłączania się oraz możliwość dolewania wody w trakcie prasowania. Użytkownicy wskazują na takie wady jak ciężar i gabaryty całości oraz zbyt krótki kabel. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jakie żelazko kupić.

Żelazko bezprzewodowe - wady i zalety

Jako jeden z nielicznych producentów Tefal oferuje żelazko bezprzewodowe. Większość czołowych producentów AGD, jak Philips, Bosch czy Braun zrezygnowało z produkcji żelazek bezprzewodowych na rzecz stacji parowych.

Żelazka bezprzewodowe w ofercie Tefal oznaczone są jako żelazka profesjonalne Freemove, a ich ceny oscylują od 168 do 351 zł.

Najtańszy z modeli FV6520 to żelazko o mocy 2400 W, ze stopą ceramiczną, wytwarzające parę 25 g/min, z uderzeniem pary 115 g/min. Za droższy model żelazka bezprzewodowego Tefal zapłacimy powyżej 348 zł, lecz posiadają one większą moc 2600 W, wytwarzanie pary 40 g/min oraz uderzenie pary 200 g/min. Ważny jest rodzaj stopy, gdyż żelazka te wyposażono w stopę Durilium AirGlide, która posiada dużą ilość otworów pary oraz funkcję samoczyszczenia.

Najbardziej popularny model Freemove FV9976 zdobył sobie dobre opinie użytkowników, którzy chwalą szybkość nagrzewania, łatwość prasowania, ciężar oraz estetykę wykonania.

Wybór żelazka zależy od ilości rzeczy do prasowania. Dla zwykłego gospodarstwa domowego wystarczy tradycyjne żelazko Tefal, którego moc i strumień pary wybieramy w zależności od ilości grubszych ubrań do prasowania. Dla większej rodziny lepszym wyborem może być stacja parowa.

ikona podziel się Przekaż dalej