Żelazko Zelmer – wady i zalety

Żelazka Zelmer naprawdę trwałe, mają bardzo wiele zastosowań i funkcji znacznie ułatwiających proces prasowania. W ofercie marki znajdziesz zarówno standardowe sprzęty, jak i na przykład żelazko parowe lub urządzenie do prasowania parą wiszących na wieszakach ubrań z delikatnych tkanin.

Żelazka marki Zelmer są także stosunkowo niedrogie. Ich koszt jest porównywalny do ceny, jaką przyjdzie zapłacić u innych wiodących producentów. Warto jednakże pamiętać o tym, że Zelmer kilka lat temu został wykupiony przez Bosch i Siemensa. Marka Zelmer miała zostać zachowana, i faktycznie – można kupić sprzęt domowy (na przykład wypiekacze do chleba czy miksery) pod tym szyldem, jednak liczba nowych żelazek jest coraz mniejsza. To sprawia, że może być problem z częściami do nich, a nawet z reklamacjami i dochodzeniem zwrotów kosztów z tytułu gwarancji. Warto wziąć to pod uwagę, kupując sprzęt tej marki.

Żelazko Zelmer – opinie o modelach

Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest żelazko parowe Zelmer ZIR10300. Bardzo duża siła wyrzutu pary sprawia, że prasowanie jest naprawdę bardzo wygodne. Wytwarzanie pary odbywa się w środku żelazka. Pojemnik na wodę jest łatwy do napełnienia i bardzo wygodny w zastosowaniu. Możesz poradzić sobie z największymi zagnieceniami na najbardziej sztywnych i wymagających materiałach. Co więcej, żelazko Zelmer jest wyposażone w ceramiczną stopę, która niezwykle gładko przesuwa się po materiale, nie powodując kolejnych zagnieceń. Cena tego żelazka to mniej więcej 125 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o żelazkach marki Bosch?

Podobnie bardzo wysoką jakość i wygodę prasowania otrzymasz używając żelazka ZIR08750. Poziom wyrzutu pary wodnej jak na zwykłe żelazko parowe i w tym wypadku jest naprawdę zaskakujący. Dzięki temu prasowanie najtrudniejszych i najbardziej wymagających tkanin nie stanowi żadnego problemu i jest niezwykle wygodne. Jest wyposażone w funkcję auto-off, czyli automatycznego wyłączania żelazka dłużej pozostawionego na stopie. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Cena tego żelazka wynosi około 130-150 zł.

Dość popularne nadal jest nieco starsze żelazko Zelmer Gusto. Kilka lat temu biło rekordy popularności, obecnie także jest w sprzedaży, chociaż nie cieszy się za dużym powodzeniem. Jest wyposażone w pojemnik na wodę, ale wytwarzanie pary nie jest tak skuteczne, jak w modelach opisanych powyżej. Z drugiej strony żelazko Gusto kosztuje około 80-90 zł.

Żelazko Zelmer czy też żelazko parowe Zelmer podczas prasowania przez mężczyznę oraz polecane modele i ceny
Żelazka Zelmer - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Dobrym pomysłem jest także zakup żelazka Zelmer Comforto. Wyjątkowy, nowoczesny design to tylko jedna z zalet. Jest to dość proste w obsłudze żelazko parowe, niezwykle wygodne w użyciu dzięki wygodnej stopie prasowania, podwójnej, wykonanej z ceramiki. Dzięki temu bez problemu przesuwa się po materiale, usuwając wszystkie zagniecenia. To żelazko także ma funkcję wytwarzania pary, chociaż w tym względzie jest mniej skuteczne niż w przypadku dwóch wcześniej opisanych modeli. Żelazko kosztuje około 120 zł. Sprawdź także ten artykuł o żelazkach marki Tefal.

Żelazko Zelmer ze stacją parową

W ofercie marki Zelmer znajdziesz żelazko z generatorem pary, które nadaje się do prasowania pionowego, więc można używać go zamiast parownicy. Wytwarza 90 g pary na minutę pod dość dużym ciśnieniem, więc świetnie się sprawdza w swojej roli. Jest niestety dość ciężkie i, także niestety, dość drogie, ale jest naprawdę najwyższej jakości. Stopa prasowania jest zrobiona z aluminium.

To żelazko także jest wyposażone w system bezpieczeństwa Auto-Off. Ma zamontowany także system antywapienny, który pozwala na znaczne zminimalizowanie osadzania się kamienia, więc masz gwarancję, że drożność kanalików wodnych będzie zachowana. Zbiorniczek na wodę ma objętość na poziomie 1,1 l, więc naprawdę świetnie się sprawdza w wielu sytuacjach. Ceny wahają się powyżej 800 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny