Żelazko prasujące parą

Zalety parownicy

Urządzenie jest dość niewielkim sprzętem AGD, który wygładzi ubranie bądź innego rodzaju tkaninę przy pomocy… gorącej pary! Zatem nie jest to typowe żelazko do prasowania firan. Zazwyczaj bowiem przy pomocy parownicy wygładzimy dowolny materiał w pozycji pionowej – tradycyjne żelazko raczej nie jest w stanie wyprasować tkaniny w ten sposób! Można więc powiedzieć, że jest to właściwie prasowanie bez żelazka – bo za przywracanie gładkości tkaniny odpowiada tylko wytwarzana z urządzenia, gorąca para.

Ten innowacyjny generator pary bardzo ułatwia prasowanie, ponieważ nie trzeba przygotowywać sobie żadnego stanowiska do pracy – jak deski do prasowania w przypadku tradycyjnego żelazka. Żelazko parowe do prasowania w pionie nie wymaga wielkiej wiedzy. Wystarczy bowiem wlać do niego wodę i następnie włączyć. Urządzenie błyskawicznie się nagrzeje i po niecałej minucie będzie gotowe do pracy. Ciekawe jest, że możesz wykonać prasowanie na wieszaku! Wystarczy powiesić na nim ulubioną sukienkę i… działać!

Jak wygląda prasowanie bez żelazka? Otóż, łapiemy urządzenie w rękę i wypuszczamy strumień pary poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika. Gorąca para momentalnie rozluźni włókna tkaniny i perfekcyjnie ją wygładzi. Proste, prawda? Sprawdź także artykuł z poradami, czym wyczyścić przypalone żelazko.

Wady generatora pary

Niestety, urządzenia te mimo nowoczesnej technologii posiadają swoje małe wady. Jedną z nich jest zazwyczaj niewielki pojemnik na wodę. Opinie użytkowników parownic potwierdzają, że każdy trzeba dość często uzupełniać.

Kolejnym minusem jest fakt, iż żelazko parowe do prasowania w pionie jest mniej efektywne od zwyczajnego żelazka. Jednak dlaczego by nie skorzystać z niego, skoro dzisiaj każdy żyje „w biegu” i naprawdę nie ma czasu na tradycyjne prasowanie?

Steamer, czyli żelazko parowe do ubrań mini do prasowania pionowego, a także modele i opinie na temat żelazek parowych
Żelazko parowe do prasowania w pionie – marki, opinie, zalety, wady, ceny

Na co zwrócić uwagę, kupując parownicę?

Żelazko prasujące parą – czy ilość pary jest ważna?

O ile nie najważniejsza! Kupując urządzenie zwróć uwagę na to, jak wydajne jest właśnie pod tym względem. Opinie użytkowników potwierdzają, iż minimalne wytwarzanie pary powinno wynosić 40g/min. Sprawdź również, czy dana parownica posiada funkcję mocnego uderzenia pary – zobaczysz, że to bardzo pomocne przy prostowaniu trudnych zagnieceń! Sprawdź także artykuł z poradami, jakie żelazko kupić.

Zbiornik na wodę

Im większy, tym lepiej – rzadziej trzeba będzie go uzupełniać. Z dużym pojemnikiem, prasowanie na wieszaku Twojego ulubionego ciuszka przebiegnie sprawnie i szybko, bez konieczności uzupełniania w międzyczasie pustego zbiornika.

Waga urządzenia

Jeżeli parownica służyć ma do prasowania firan, ciężki sprzęt na pewno tego nie ułatwi! Tak więc, zdecyduj się raczej na urządzenie o wadze maksymalnie do 1 kg.

Najpopularniejsze marki wśród użytkowników

Steamaster J-01

Należy raczej do tej średniej półki cenowej. Nie zajmuje dużo miejsca, przy czym bardzo elegancko wygląda. Dzięki niemu wyprasujesz swoje ubrania 5 razy szybciej, jak tradycyjnym żelazkiem! Co ważne, żelazko parowe do prasowania w pionie nie przypali lub nie nabłyszczy tkaniny!

Jakie są jego główne zalety? Urządzenie posiada aż 1750 W, mimo swojej niewielkiej wagi. Bez problemu wyprasujesz za jego pomocą zarówno zasłony i obrusy, jak i dowolne ubranie. Zbiornik o pojemności 1,3 l umożliwi prawie godzinną pracę, a regulowana moc wypuszczania gorącej pary pozwoli dopasować ją do swojej potrzeby.

Jedyną wadą sprzętu jest trudność w rozprasowywaniu męskich koszul i materiałów niewielkich rozmiarów.

Ceny urządzenia oscylują wokół 400 zł.

Caltronic TDC 3432

Bez trudu usunie każde zagniecenie. Użytkownicy cenią tę parownicę za niezwykłą funkcjonalność i szybkie nagrzewanie – już po 50 sekundach możesz zacząć nim prasować. Zbiornik zmieści 1,2l wody i starczy na ok. 40 minut pracy. Co ważne, znajduje się w niej system bezpieczeństwa, ochraniający przed przegrzaniem się urządzenia.

Niestety, model wyposażono w bardzo łagodny strumień pary, więc prasowanie będzie wymagało nieco więcej siły.

Ceny Caltronic TDC 3432 zaczynają się od 250 zł.

Philips Cleartouch Air GC565/95

Dzięki innowacyjnej technologii AitStretch, czyli systemowi zasysania powietrza, wyprasujesz zagniecenie jednym pociągnięciem! Dobry efekt uzyskasz również przy pomocy technologii SmartFlow, za pomocą której urządzenie utrzymuje stałą temperaturę – bezpieczną dla każdej tkaniny. Powłoka ceramiczna gwarantuje odporność parownicy na zarysowania bądź korozję.

Minusem urządzenia jest brak blokady kapania. Należy więc zachować ostrożność podczas prasowania tkaniny.

Koszty urządzenia to ok. 850 zł.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie? Ważne, by urządzenie posiadało regulację pary – dostosujesz ją dzięki temu do danej tkaniny. Kiedy para jest bowiem zbyt gorąca, może zniszczyć bądź znacznie uszkodzić prasowany materiał.

ikona podziel się Przekaż dalej