Zelmer - przegląd urządzeń AGD, ceny, opinie, porady

Sprzęt AGD odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu każdego domownika. Pomaga w sprzątaniu różnych pomieszczeń. Przyspiesza pranie ubrań i innych tekstyliów. Ułatwia gotowanie i przechowywanie żywności. Każdy dobry sklep oferuje urządzenia wielu mniej lub bardziej znanych firm. Wśród nich od lat sporym uznaniem cieszy się marka Zelmer. W związku z tym pokusiliśmy się o przegląd jej produktów i opinii na ich temat.

Krótka historia firmy

Zelmer jest popularną marką małego sprzętu AGD. Obecnie urządzenia noszące charakterystyczne logo produkuje hiszpańska grupa B Trends. Prawa do znaku towarowego zostały przejęte przez tego producenta 1 stycznia 2020 roku. Warto jednak wiedzieć, że historia wspomnianej marki rozpoczyna się już w 1937 roku. Wtedy to w Rzeszowie została założona fabryka obrabiarek. Niestety w trakcie II wojny światowej firma została zniszczona. Wszystkie maszyny i hale produkcyjne zdemontowana i wywieziono. Trafiły na teren III Rzeszy. Dopiero kilka lat po zakończeniu wojny odbudowano interesujący nas zakład.

Przedsiębiorstwo wznowiło działalność w 1951 roku. W 1967 roku firma otrzymała znaną i używaną do dzisiaj nazwę „Zelmer”. W tym samym roku zastrzeżono znak towarowy. W XXI wieku zakład przechodził prywatyzację oraz kilka modernizacji. Został między innymi wykupiony przez koncern BSH. Do końca 2019 roku, decyzją BSH, marka miała zniknąć z rynku. Na szczęście początkiem 2020 została przejęta przez B&B Trends. Nowy właściciel postanowił kontynuować sprzedaż sprzętu o nazwie Zelmer. Obecnie produkcja odbywa się w Rogoźnicy niedaleko Rzeszowa. Po wstępie czas na pochylenie się nad dostępną ofertą.

By dokładniej poznać dowolny produkt marki Zelmer warto odwiedzić firmowy katalog. Ten internetowy spis został podzielony na trzy główne kategorie. W pierwszej znajduje się sprzęt kuchenny. W drugiej sklasyfikowano urządzenia pomocne przy sprzątaniu pomieszczeń i pielęgnacji ubrań. Tymczasem w trzeciej grupie znalazło się miejsce dla produktów związanych z wentylacją i klimatyzacją. Dzięki temu podziałowi łatwiej można pozyskać informacje o poszukiwanym sprzęcie. Co ważne, ciekawych propozycji jest bardzo dużo. Zatem nie pozostaje nic innego jak opisać kilka z nich. Robimy to w tym i innych artykułach zamieszczonych na naszym portalu.

Sprzęt kuchenny Zelmer – rodzaje i opinie

Wspomniany już katalog online prezentuje urządzenia kuchenne Zelmer. Sporą i ważną grupę stanowią czajniki. Są to rzecz jasna wersje elektryczne. Odznaczają się trwałością i dobrymi osiągami. Mają też ładny, funkcjonalny design. Te słowa potwierdzają na przykład modele z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej. Takie jak chociażby czajnik elektryczny ZCK1274.Do dyspozycji są także wersje produkowane ze szkła oraz tworzyw sztucznych. Zalety wymienione powyżej sprawiły, że propozycje opisywanej marki zaskarbiły sobie uznanie użytkowników. I nadal to tylko początek bogatej oferty.

Kolejne przydatne urządzenia kuchenne to młynki i ekspresy do kawy. Za ich sprawą domownicy łatwiej rozpoczną każdy nowy dzień. Równie pomocne okażą się akcesoria wspomagające przetwarzanie żywności. Należą do nich blendery ręczne oraz kielichowe. Naturalnie mamy na myśli sprzęt marki Zelmer. W sprzedaży można odnaleźć także sokowirówki oznaczone rozpoznawalnym logo. Tak jak i urządzenia stworzone do przygotowywania smacznych przekąsek. Chodzi o opiekacze do kanapek oraz elektryczne grille. Do tego zestawu doliczamy także solidne tostery. Czy to wszystkie elementy wyposażenia kuchni?

Odpowiedzią na powyższe pytanie jest nie. W ofercie marki Zelmer znajdują się maszynki do mięsa. Umożliwiają samodzielne przygotowanie mięsnych przetworów. Może być to domowa kiełbasa albo pasztet. Możliwości jest bardzo dużo. Każda ma pewną, niezaprzeczalną zaletę. Przetwory przygotowywane we własnej kuchni są znacznie lesze od tych sprzedawanych przez dowolny sklep. Zarówno pod względem smaku jak i zdrowia. Przecież nikt nie dodaje do własnych wędlin szkodliwych konserwantów i barwników. Po więcej informacji o sprzęcie kuchennym Zlemer i jego cenach zapraszamy na nasza stronę.

Odkurzacze i inne akcesoria solidnego producenta

W drugiej z głównych kategorii znajduje się niejeden produkt ułatwiający sprzątanie i pielęgnację ubrań. Do najważniejszych urządzeń z tej grupy należą odkurzacze występujące w trzech odmianach. Dzięki temu każdy klient znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Może być to klasyczny odkurzacz workowy „Adaś” lub „Franek”. Dalej do wyboru są wersje bezrowkowe oraz te przystosowane do sprzątania na sucho i na mokro. Można także zdecydować się na odkurzacze bezprzewodowe, między innymi „Błażej” oraz „Filip”. Każde z urządzeń zdobywa pozytywne opinie użytkowników.

Pielęgnacja odzieży to nie tylko regularne pranie w pralce. Czasem lepszym rozwiązaniem okazuje się szybkie odświeżanie różnych części garderoby. Do tego właśnie służą parownice do ubrań Zelmer. Sprawdzą się także w czyszczeniu firan i zasłon. Kolejną propozycją firmy są żelazka. Dostępne w niejednym sklepie ze sprzętem AGD. Zarówno stacjonarnym jak i online. Ich zalety to trwałość oraz uniwersalność. Warto także wiedzieć, że żelazka Zelmer oferują wysoką jakość w stosunkowo niskiej cenie. To samo tyczy się nowoczesnych generatorów pary. Urządzeń umożliwiających prasowanie ubrań wiszących na wieszakach. Czas na ostatnią z głównych kategorii produktów.

Firmowy katalog, zarówno internetowy jak i tradycyjny, prezentuje klimatyzery i wentylatory. Pierwsze ze wspomnianych to urządzenia o dużej mocy i wydajności. Oddają do dyspozycji użytkownika wiele przydatnych funkcji. Tymczasem wentylatory to mniejsze lub większe, poręczne wiatraki. Lub też sterowane zdalnie wersje kolumnowe. Jedne i drugie sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu, szczególnie podczas letnich upałów. I to tyle, jeśli chodzi o przegląd produktów marki Zelmer. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie. W artykułach podajemy konkretne ceny i opisujemy polecane modele. Przytaczamy opinie, ciekawostki i wiele, wiele więcej.