Zmywarka do zabudowy – wady i zalety

Zmywarka do zabudowy w kuchni

Wybór zmywarki pod zabudowę na pierwszy rzut oka wydaje się świetny, zwłaszcza, że jest to rozwiązanie, które pasuje do każdej kuchni. Oczywiście zabudowa zmywarki ma także swoje wady. Najnowsze zmywarki są trwałe, ale niestety mogą się psuć. Wymiana wolnostojącej zmywarki nie jest wielkim problemem, ale już w przypadku zabudowanego modelu może być kłopot, zwłaszcza, jeśli kuchnia była robiona na wymiar.

Zmywarki kuchenne mają zamontowane wszystkie technologie i rozwiązania, które producenci oferują w zmywarkach wolnostojących. Wersje pod zabudowę mogą być jednak nieco droższe, więc jeśli zależy ci, by kupić AGD naprawdę tanio, zrezygnuj raczej z takiego rodzaju sprzętu. Sprawdź także ten artykuł o zmywarkach Beko.

Mała zmywarka do zabudowy – wady i zalety

W małych kuchniach w bloku, zwłaszcza w kawalerkach dedykowanych dla singli, świetnie sprawdza się mała zmywarka, czyli taka, której szerokość wynosi 45 cm. To wygodne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Nie musisz składać naczyń przez kilka dni, by wstawić mycie, jak w przypadku dużej zmywarki.

Niestety, mała zmywarka do zabudowy ma jednak bardzo wiele wad. Przede wszystkim jest naprawdę mała, a zabudowa jeszcze odejmuje kilka centymetrów, co oznacza, że faktyczna pojemność jest niska. Co więcej, w takiej zmywarce nie zawsze mieszczą się wszystkie naczynia – często nie można znaleźć miejsca dla dużych garnków czy patelni, a to może być naprawdę kłopotliwe. A może zainteresuje cię także ten artykuł o nabłyszczaczu do zmywarek?

Mała zmywarka do zabudowy 45 cm – modele i opinie

Zmywarka 45 cm Bosch SPV25CX00E

Ze względu na wymienione wcześniej wady na rynku jest niewiele zmywarek do zabudowy o szerokości 45 cm. Z nich wszystkich na pierwsze miejsce wysuwa się Bosch SPV25CX00E, w której znajdują się wszystkie najnowsze rozwiązania marki Bosch.

Zmywarka do zabudowy jest wyposażona w technologię AquaSensor, dzięki której wykrywanie plam i zabrudzeń jest o wiele szybsze i bardziej wygodne. Dodatkowo zmywarka kontroluje zużycie wody w stosunku do poziomu załadowania. Jest to bardzo cichy sprzęt, poziom hałasu jest naprawdę niewielki. Jej wnętrze zostało funkcjonalnie rozwiązane, dzięki czemu mycie sztućców nie zajmuje więcej miejsca, niż jest to konieczne. Programy automatyczne pozwalają ci na wybór sposobu mycia, który optymalnie dobierze ilość wody, temperaturę i czas mycia do znajdujących się wewnątrz naczyń. Ten model ma także bardzo oszczędną klasę energetyczną – A++. Zmywarki kuchenne Bosch możesz kupić stosunkowo tanio, cena wynosi około 1200 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Kobieta podczas wyboru i zakupu zmywarki do zabudowy oraz porady przed zakupem, a także najlepsze zmywarki do zabudowy
Zmywarka do zabudowy - najlepsze modele, marki, opinie, ceny, zalety i wady

Zmywarki kuchenne pod zabudowę Electrolux

ESL4655RO AirDry to model marki Electrolux, który zasługuje na uwagę dzięki temu, że jest bardzo oszczędny. Chodzi tutaj zarówno o niewielkie zużycie wody, jak i o klasę elektryczną – najwyższą możliwą, czyli A+++. Mimo małych rozmiarów, pomieści naprawdę bardzo wiele naczyń. Mycie sztućców jest możliwe dzięki specjalnym koszykom. Ta zmywarka została wyposażona także w uchwyty na kieliszki.

Model ma wbudowaną technologię AirDry, czyli system natychmiastowego suszenia. Kiedy wyciągasz naczynia ze zmywarki, są one zupełnie suche. Bardzo przydatną funkcją jest dodatkowy program 70 stopni. To najlepszy sposób na wyparzanie naczyń (na przykład tych, z których korzystają dzieci). Cena jest jednak dość wysoka, zmywarka kosztuje około 2000 zł. Przy wyborze zmywarki warto wziąć pod uwagę poziom hałasu i zużycie wody oraz rozmiar - 45 cm lub 60 cm.

Zmywarki kuchenne pod zabudowę 60 cm – modele i opinie

Zmywarka Amica ZIM 629E

Ten model marki Amica jest bestsellerem w jednym z najpopularniejszych sieciowych sklepów ze sprzętem AGD. Ta zmywarka jest niezwykle ekologiczna i ekonomiczna. Ma najwyższą klasę energetyczną A+++, a dzięki dodatkowym ustawieniom możesz bardzo szybko zmniejszyć zużycie wody. Istnieje możliwość mycia strefowego, jeśli zapełnisz tylko jeden koszt. Krótkie i intensywnie czyszczące programy także wydatnie pomagają zmniejszyć zużycie wody do minimalnej konieczności.

Producent gwarantuje niezwykłą trwałość zmywarki i faktycznie – jakość sprzętu i silnika jest bardzo dobra. Na dodatek masz możliwość swobodnego regulowania wysokości i położenia koszy na naczynia tak, by było ci najwygodniej. Ten model marki Amica może także pochwalić się naprawdę atrakcyjną ceną – kosztuje około 1600 zł.

Zmywarka do zabudowy Whirlpool WIC3T123PFE

Whirlpool WIC3T123PEE to zmywarka do zabudowy o standardowych rozmiarach i dość wysokiej cenie (około 2 tysięcy złotych). Cena podyktowana jest dobrymi parametrami – zużycie wody to tylko 10 l na cykl, ma także niski poziom hałasu i liczne automatyczne programy, które optymalizują dostarczanie wody i czas trwania cyklu mycia do twoich potrzeb.

Zmywarka jest wyposażona w technologię 6. Zmysł, która automatycznie także dopasowuje sposób mycia do zabrudzeń i wypełnienia koszy. Jest niezwykle uniwersalna i funkcjonalna, ponieważ dzięki niej możesz bez problemu przestawiać kosze, a nawet zamontować trzeci. Wszystko po to, byś mógł załadować tyle naczyń na raz, ile jest możliwe. Przydatna jest także opcja Turbo, intensyfikująca mycie, by maksymalnie skrócić jego czas. Ten model Whirlpool naprawdę zasługuje na uwagę, zwłaszcza ze względu właśnie na funkcjonalność. Pamiętaj, by przy wyborze zmywarki wziąć pod uwagę poziom hałasu i zużycie wody oraz rozmiar - 45 cm lub 60 cm.

ikona podziel się Przekaż dalej