Zmywarka Hotpoint Ariston - jaką wybrać?

Ariston oferuje zarówno zmywarki wolnostojące jak i do zabudowy, w dwóch wariantach szerokości: 45 cm i 60 cm. Wśród zmywarek wolnostojących można wybrać kolory: biały, szary oraz inox.

Wąska zmywarka o szerokości 45 cm łatwiej zmieści się w kuchni, jednak ma mniejszą pojemność i może nie zdać egzaminu dla dużej rodziny, gdzie zmywa się często.

Jak większość producentów AGD, Ariston stawia na niskie zużycie energii, gdyż większość modeli posiada klasę energetyczną A++, a nawet A+++. Oczywiście zmywarki o szerokości 60 cm są większe i mają większe zużycie energii. Niższe zużycie energii mają modele do zabudowy. Roczne zużycie energii zmywarek Ariston kształtuje się od 211 KWh do 265 KWh. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu zmywarki?

W przypadku ekonomii użytkowania sprzętu AGD ważne jest też zużycie wody przez zmywarkę. W przypadku zmywarek Ariston, modele o szerokości 45 cm mają zużycie wody 9 l na cykl. W zmywarkach 60 cm zużycie wody wynosi 14 l na cykl. Ceny zmywarek wolnostojących kształtują się od 1149 do 1499 zł, zaś modeli do zabudowy od 1099 do 1549 zł. Zmywarki Hotpoint Ariston to wybór wart rozważenia.

Zmywarki Hotpoint Ariston - nowoczesne rozwiązania

Wśród producentów sprzętu AGD Ariston nie odstaje, jeśli chodzi o nowoczesne udogodnienia dla użytkowników.

Problemem zmywarek są przykre zapachy spowodowane brudnymi naczyniami czekającymi na mycie. Ariston oferuje technologię Active Oxygen, które sprawia, że cząsteczki aktywnego tlenu są rozpraszane we wnętrzu urządzenia i neutralizują przykre zapachy. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o zmywarkach Siemens.

Nie zawsze chcemy czekać ze zmywaniem, aż cała zmywarka będzie wypełniona naczyniami. W zmywakach Ariston mamy program Połowa Załadunku, który pozwala na ekonomiczne mycie nie w pełni załadowanej zmywarki.

Zmywarki są zabezpieczone przed zalaniem mieszkania w przypadku awarii. Urządzenie automatycznie się wyłącza i wypompowuje wodę.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Otwarta zmywarka Hotpoint Ariston z naczyniami w środku oraz polecane modele i opinie użytkowników na temat marki i ceny
Zmywarka Hotpoint Ariston - opinie, ceny, popularne modele, zalety, wady

Aby ułatwić zmywanie zmywarki Hotpoint Ariston zaopatrzono w programy:

  • program intensywny, który włącza wyższą temperaturę i większe ciśnienie wody aby umyć mocno zabrudzone i zaschnięte naczynia,
  • program Eco zapewnia dużą wydajność zużycia wody i energii,
  • program automatyczny dostępny w droższych modelach pozwala na dostosowanie poboru wody i energii do załadowania zmywarki.

Większość modeli została zaopatrzona w takie programy jak: automatyczny intensywny, automatyczny normalny, automatyczny szybki, cichy, dezynfekcja, ekonomiczny (eco), mycie wstępne.

Nowoczesne modele Hotpoint Ariston oferują takie nowoczesne technologie, jak:

  • zone wash 2 kosze, dzięki której można ustawić, który z koszy będzie zmywany przy użyciu programu intensywnego,
  • zmywarki zaopatrzone zostały w nowoczesny silnik Flexipower, który dopasowuje ciśnienie wody do stopnia zabrudzenia naczyń,
  • system Dual Space pozwala na regulację ustawienia górnego kosza, dzięki czemu na dolnym koszu można umieścić bardzo duże naczynia.

Zmywarka Hotpoint Ariston - popularne modele

Spośród modeli wolnostojących, jeśli chodzi o zmywarki Hotpoint Ariston, dobre opinie zbiera model Hotpoint-Ariston LSFF 9M124 CX EU o szerokości 45 cm. Zarówno klasa energetyczna A++ jak i funkcja połowy załadunku oraz czujniki monitorujące zabrudzenie naczyń pozwalają na ekonomiczne zmywanie. Poziom hałasu tego modelu to 44 Db, jednak użytkownicy chwalą jego cichą pracę.

Zmywarka o szerokości 60 cm HOTPOINT-ARISTON LFF 8M121 C SB EU zasłużyła sobie na dobre opinie użytkowników. Ceny tego modelu oscylują wokół 1499 zł. Zmywarka ta ma ma niski poziom hałasu 41 Db oraz 8 programów mycia jak: Eco, delikatny, namaczanie, auto dual wash. Zalety tej zmywarki to łatwość załadowania, dokładne mycie oraz cicha praca.

Wśród zmywarek Ariston do zabudowy dobre opinie zyskuje model Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU, którego ceny wahają się od 777 do 859 zł. Jest to model tańszy, stąd klasa energetyczna A+ i wyższy poziom hałasu 51 Db. Model ten posiada takie programy jak: Eco, połowa załadunku, intensywny. Użytkownicy wskazują na takie zalety modelu jak: solidne wykonanie, kosz na sztućce, prostota obsługi.

ikona podziel się Przekaż dalej