Zmywarka pod zlewem - co warto wziąć pod uwagę?

Jaka najmniejsza zmywarka będzie najlepsza?

Na rynku dostępne są obecnie kompaktowe modele, a montaż zmywarki pod zlewozmywakiem jest wbrew pozorom bardzo prosty! Taki sprzęt sprawdzi się w każdym niewielkim mieszkaniu. Zmywarki zaliczane do kompaktowych można podzielić na dwa rodzaje:

  • całkowicie zabudowane – panel do sterowania oraz wyświetlacz są ukryte wewnątrz i ukazują się dopiero po otwarciu klapy.
  • częściowo zabudowane – panel widoczny jest od razu, gdyż znajduje się na froncie urządzenia.

Jeśli posiadasz zlew dwukomorowy i nie chcesz demontować szafki, dobrym rozwiązaniem będzie wymiana zlewu na jednokomorowy – wówczas nawet najmniejsza zmywarka w meblach kuchennych będzie wyglądała doskonale! Tym sposobem nie stracisz również cennego miejsca do przechowywania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zmywarkach do zabudowy?

Zmywarka w szafce a wymiary

Montaż zmywarki pod zlewozmywakiem nie jest trudny, jednak musisz uprzednio zdecydować się, jakie urządzenie zagości w kuchni. Zmywarka pod zlewem zazwyczaj posiada następujące wymiary:

  • 55 cm – szerokość,
  • 44 cm – wysokość,
  • 50 cm – głębokość.

Oczywiście, sprzęt pod zlewozmywak może nieco różnić się w parametrach – jednak zazwyczaj jest to minimalna różnica. Dzięki takim wymiarom można zmywarkę również dobrze postawić na… blacie. Choć to rozwiązanie nie jest rekomendowane, zwłaszcza że nie będzie wyglądać zbyt ładnie i może zaburzyć proporcje i tak niewielkiego pomieszczenia. Właśnie dlatego małe zmywarki do szafki są zdecydowanie najlepsze!

Polecane modele zmywarek pod zlew

Zmywarka pod zlewem Bosch SKS51E22EU

Opatentowany w urządzeniu napęd EcoSilence Drive gwarantuje wyjątkowo cichą i energooszczędną pracę tego urządzenia. W odróżnieniu od silników konwencjonalnych, pracuje on bez szczotek, jednocześnie redukując tarcie – właśnie dlatego jest tak niewiarygodnie cichy i zużywa niewiele energii! Bez względu na wybrany program, zmywarka zapewnia uzyskanie najlepszego rezultatu… najmniejszym kosztem. Zmywarka kompaktowa producenta Bosch nastawiona została na optymalizację zmywania, dlatego wyposażona jest w czujniki mierzące minimalną, niezbędną w urządzeniu ilość wody. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat czyszczenia zmywarki.

Układanie naczyń w zmywarce oraz zmywarka pod zlewem i montaż zmywarki pod zlewozmywakiem krok po kroku oraz polecane modele
Zmywarka pod zlewem – czy to dobre rozwiązanie? Opinie i polecane modele zmywarek

Mało tego, sensor załadunku dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń, pamiętając o minimalnej cyrkulacji wody niezbędnej do mycia naczyń. Zmywarka zapewnia także optymalny dobór parametrów nawet w przypadku częściowego jej zapełnienia – a to pozwoli na oszczędzenie zarówno wody, jak i prądu.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Zmywarka pod zlewem Candy CDCP 6/E

Dzięki specjalnym diodom i wyświetlaczowi zmywarka Candy CDCP 6/E zawsze sygnalizuje konieczność uzupełnienia niezbędnych detergentów. Pozwala to za każdym razem na osiągnięcie optymalnych rezultatów! Dodatkowo, za pomocą wykorzystania innowacyjnego systemu obiegu i magazynowania wody zmywarka może pobierać tylko 7 litrów świeżej wody podczas jednego cyklu. Uwierz, że to nie tylko korzystnie wpłynie na środowisko, ale i pojemność… portfela!

Zaawansowana technologia suszenia, jaką posiada ta kompaktowa zmywarka do zabudowy pod zlew, pozwala na osiągnięcie doskonałego efektu końcowego – mianowicie lśniących naczyń bez smug i przebarwień!

Zmywarka pod zlewem Siemens SK26E821EU

Urządzenie zapewnia niskie zużycie energii z zachowaniem doskonałej skuteczności. Możesz zdecydować się w niej na krótki czas trwania programu z optymalnym efektem zmywania. Delektuj się przyjemną cisza i to niezależnie od… programu! Wszystko dzięki wysokojakościowemu silnikowi iQdrive. Poza tymi wszystkimi zaletami, praktycznie nie ulega on zużyciu! Jeżeli chcesz zmyć i wysuszyć np. dużo plastikowych naczyń, wybierz funkcję Suszenie Extra. Funkcja ta podwyższy temperaturę w procesie suszenia i wydłuży jego fazę! Każde plastikowe naczynie będzie zatem idealnie wysuszone. Proste, prawda?

System glassCare w tej kompaktowej zmywarce umożliwia zmywanie szklanych naczyń z najwyższą troską, natomiast po naciśnięciu przycisku Program auto czujnik aquaSensor sprawdzi stopień zanieczyszczenia wody. Ponadto system bezpieczeństwa aquaStop zainstalowany w urządzeniu zapobiega wszelkiego rodzaju uszkodzeniom wywołanym przez wodę – zarówno w przewodzie dopływowym, jak i z powodu np. wycieku wewnątrz zmywarki. Zyskujesz zatem bezpieczeństwo przez cały okres eksploatacji urządzenia!

Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej trzem opisanym modelom i porównajmy ich najważniejsze parametry.

Porównanie parametrów przedstawiony zmywarek

Bosch SKS51E22EU

Candy CDCP 6/E

Siemens SK26E821EU

Poziom hałasu

48 dB

51 dB

48 dB

Zużycie prądu

0,61 kWh

0, 62 kWh

0, 61 kWh

Zużycie wody

8 l

7 l

8 l

Pojemność

6 kompletów

6 kompletów

6 kompletów

Klasa energetyczna

A +

A +

A +

Cena

ok. 1200 zł

ok. 950 zł

ok. 1400 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny