Zmywarki AEG – popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady, koszty użytkowania

Zmywarka AEG - co warto wiedzieć?

Mniejsze rachunki za wodę i prąd

Zakup zmywarki wiąże się z redukcją kosztów poboru prądu oraz energii. Zużycie wody jest zdecydowanie mniejsze, jak w przypadku własnoręcznego mycia naczyń pod strumieniem bieżącej wody. Również zużycie energii jest niewielkie, ponieważ zmywarka nie potrzebuje jej zbyt wiele do napędzenia mechanizmu działania. Oczywiście cała praca i pobór prądu zależeć będzie od tego, jaka klasa energetyczna jest w danym urządzeniu. Producent zmywarek AEG zazwyczaj stara się, by zachowane było minimum, tj. klasa efektywności energetycznej A.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup tej wielofunkcyjnej zmywarki, zaangażowanie domowników w mycie naczyń będzie zdecydowanie mniejsze niż dotychczas. Wystarczy włożyć garnki do urządzenia, ustawić wybrany program czyszczenia i zmywarka umyje je samodzielnie. Korzystanie z tego sprzętu AGD jest podniesieniem komfortu życia całej rodziny i sposobem na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale i… wolnego czasu. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zmywarkach.

Zmywarki AEG - wolnostojące lub do zabudowy

Opinie użytkowników zmywarek AEG wskazują na to, iż urządzenia producenta pasują zarówno do kuchni aranżowanych klasycznie, jak i tych stylizowanych na futurystyczne. Zmywarka AEG dostępna jest zarówno jako urządzenie do zabudowy, jak i wolnostojące – w zależności od wybranego modelu. Co ważne, możesz także wybrać wielkość zmywarki odpowiadającej aneksowi kuchennemu tak, by bezproblemowo móc dopasować ją do swojej kuchni. Za tym, jaki sprzęt będziesz mógł umieścić w swojej kuchni, zadecyduje przede wszystkim ilość posiadanego w niej miejsca oraz typ mebli.

Producent proponuje niewielkie zmywarki o szerokości 45 cm, które doskonale odnajdą się w niewielkich kuchniach, studenckich mieszkaniach bądź kawalerkach. Z kolei modele o szerokości 60 cm znajdą swoje zastosowanie w większych domach i mieszkaniach, gdzie zameldowanych jest więcej jak dwie osoby (np. czteroosobowa rodzina). A może zainteresuje cię także ten artykuł o zmywarkach Samsung?

Popularne modele zmywarek AEG

Zmywarka AEG FSE62400P

To urządzenie o szerokości 45 cm, które pracuje… niezwykle cicho. Poziom hałasu wynosi w nim bowiem tylko 45dB! Zaawansowane czujniki w tym modelu automatycznie dostosowują czas, temperaturę oraz zużycie wody w trakcie procesu zmywania, zależnie od stopnia zabrudzenia włożonych do urządzenia naczyń. Dzięki temu każdy cykl jest optymalnie dostosowany do bieżących potrzeb i w 100% zapewnia najlepsze efekty zmywania!

Zmywarki AEG – popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady, koszty użytkowania

Jak wiadomo, szklanki to zwykle najbardziej delikatne naczynia w zmywarce, a więc zawsze wymagają one specjalnego traktowania. Górny kosz zmywarki AEG wyposażony został w tym celu w niezwykle miękkie gumowe wsporniki, które zapewniają stabilność oraz pełną ochronę szklanek. Zamontowane w urządzeniu wsporniki SoftSpikes skutecznie utrzymają na miejscu zarówno szklanki i kubki, jak i zapobiegną ich przypadkowemu upadkowi. Podobnie jak w zmywarkach np. Electrolux i Siemens, możesz w tym modelu skorzystać z funkcji opóźnienia rozpoczęcia programu – zmywanie zakończy się wówczas dokładnie wtedy, kiedy tego zechcesz!

Ceny modelu oscylują między 2500 a 2600 zł.

Zmywarka AEG FFBM5261ZM

Jest to zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm, z kolei jej klasa energetyczna wynosi aż A++ (podobnie, jak w modelu Electrolux ESL5343LO). Jest to urządzenie w pełni sterowane elektronicznie. Model ten jednorazowo pomieści aż… 13 kompletów naczyń! Zaawansowane czujniki w zmywarce AEG automatycznie dostosują czas, temperaturę oraz zużycie wody. Poziom hałasu jest w tym modelu jeszcze mniejszy niż u poprzednika – wynosi bowiem zaledwie 44dB.

Ceny zmywarki AEG FFBM5261ZM kształtują się ok. 1600 zł.

Jakie jeszcze modele zmywarki AEG warto wybrać?

Zmywarka AEG AEG FSE63400P

To urządzenie bardzo energooszczędne, ponieważ jego klasa efektywności energetycznej to aż A+++! W zmywarkę zaprogramowana została technologia TimeBeam – dzięki niej wystarczy zaledwie rzut oka, aby wiedzieć wszystko o aktualnym procesie zmywania! Podczas trwania pracy zmywarki wyświetlacz TimeBeam za pomocą wiązki czerwonego światła wyświetli pozostały czas, bezpośrednio na podłożu urządzenia. Jest to niezwykle proste i bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające zaplanować swój wolny czas!

Koszt zakupu urządzenia to ok. 2100 zł.

Zmywarka AEG Favorit 44860

To niewielkie, białe urządzenie o szerokości 45 cm będzie idealne dla średnich oraz małych mieszkań. Wykorzystuje zaledwie 13 litrów wody na cykl zmywania, a dzięki systemowi Sensorlogic wykryjesz w nim wielkość załadunku i stopień zabrudzenia – co pozwoli na automatyczne dopasowanie odpowiedniego programu do zmywania. Urządzenie pobiera w trakcie pracy jedynie zimną wodę, a więc korzystanie ze zmywarki jest bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego.

Zmywarka AEG Favorit kosztuje ok. 1700 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej