Zmywarka Bosch – opinie, wady i zalety

Wady i zalety zmywarki Bosch

Opinie użytkowników na forach poświęconych AGD są jednoznaczne: zmywarki Bosch wyróżniają się trwałością. Nic w tym dziwnego – producent każdy sprzęt poddaje różnym testom, które pozwalają ustalić, czy faktycznie wszystkie rozwiązania są wytrzymałe. Zastosowane w nich technologie sprawiają, że zmywarki Bosch są bardzo funkcjonalne i wygodne. Kolejną zaletą zdecydowania się na tego producenta jest różnorodność. W ofercie marki Bosch znajdziesz sprzęt o różnej wielkości, pojemności, zasadach działania. Dlatego możesz znaleźć coś idealnie dobranego do twojej kuchni.

Dodatkowo decydując się na zmywarkę marki Bosch możesz mieć pewność, że będziesz mógł błyskawicznie liczyć na profesjonalny serwis. Dodatkowo producent współpracuje z markami środków czystości, dzięki czemu w salonie Boscha możesz zaopatrzyć się w perfekcyjnie dopasowane preparaty do mycia naczyń i pielęgnacji zmywarki. Ich cena także jest dość przystępna, chociaż należy mieć na uwadze to, że nie kupisz ich najtaniej. Wyższe ceny idą jednak w parze z jakością. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o AGD.

Zmywarki Bosch – zastosowane technologie i systemy

Zmywarki Bosch mają bardzo wiele programów automatycznych. Wszystko po to, byś mógł wybrać rozwiązanie idealne do twoich potrzeb. Standardem jest między innymi program Szkło 40°, czyli program stworzony specjalnie do zmywania i suszenia delikatnych szklanych naczyń – kieliszków, pucharków czy kryształowych talerzyków. Nocą możesz ustawiać program Cichy, który pozwala na zmniejszenie głośności w czasie pracy.

Komfort użytkowania podnoszą także technologie ulepszające system suszenia. System PerfectDry na bazie technologii Zeolight gwarantuje idealne efekty suszenia, nawet jeśli myjesz naczynia plastikowe. Dodatkowe Suszenie Extra pozwala na dokładne wysuszenie nawet kłopotliwych wsadów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zmywarkach Samsung?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Otwarta zmywarka Bosch w kuchni oraz polecane modele, a także ceny i opinie o zmywarkach Bosch, najnowsze modele i najciekawsze rozwiązania
Zmywarki Bosch - najlepsze modele, opinie, ceny, koszty użytkowania, zalety i wady

Rodzaje zmywarek Bosch

Zmywarka Bosch 60 a 45 cm

W ofercie Bosch dostępne są zmywarki różnych rozmiarów, jednak najpopularniejsze to 45 i 60 cm. Jest to szerokość sprzętu. Standardowe AGD ma 60 cm szerokości, jednak taka zmywarka może być dość duża i przez to niepraktyczna w małych kuchniach. Jest jednak idealna dla dużych rodzin.

Single powinni raczej zwrócić uwagę na zmywarkę 45 cm. Jest przede wszystkim super oszczędna, ponieważ nie musisz wstawiać do połowy wypełnionej zmywarki. Na dodatek mała zmywarka Bosch jest o wiele tańsza niż większa, a jednocześnie zachowuje wszystkie rozwiązania i funkcje. Warto jednak pamiętać, że lepiej sprawdzi się wolnostojąca mniejsza zmywarka. Zabudowa znacznie zmniejsza pojemność zmywarki.

Zmywarki Bosch – rodzaje

Bosch wypuścił na rynek kilka rodzajów zmywarek. W ofercie, poza zmywarkami wolnostojącymi i przeznaczonymi do zabudowy, możesz także znaleźć dwa inne rodzaje – kompaktowe i modułowe. Oba są bardzo dobrymi rozwiązaniami do małych mieszkań naprawdę maleńkich kuchni.

Naprawdę maleńka zmywarka kompaktowa jest idealna dla osób, które nie chcą robić remontu. Jest tak niewielka, że można ją postawić po prostu na blacie. Świetnie wpisują się w stylistykę każdej kuchni, bardzo dobrze wyglądają ze względu na nowoczesny design. Zmywarka Bosch modułowa natomiast świetnie dopasowuje się do twoich potrzeb. Zebrała bardzo dobre opinie na forach. Mają mały rozmiar, ale są bardzo elastyczne. Można je zamontować w wielu miejscach: designerskich kuchniach bez cokołów lub na znacznej wysokości.

Nowoczesne modele zmywarki Bosch z innowacyjną technologią, do zabudowy i wolnostojące, a także ich ceny i opinie
Zmywarki Bosch - najlepsze modele, opinie, ceny, koszty użytkowania, zalety i wady

Zmywarka Bosch – modele z najnowocześniejszych serii

Bosch do zabudowy z serii 8

Seria 8 to najnowsza seria zmywarek Bosch. W jej obrębie znajduje się zarówno mała zmywarka Bosch 45 cm, jak i większe o standardowym rozmiarze 60 cm. Znajdziesz tutaj zarówno zmywarki wolnostojące, jak i przygotowane pod zabudowę. Seria 8 to modele wyposażone w najnowsze technologie i nowatorskie rozwiązania. Ceny zmywarek z tej linii wahają się w granicach 3600-4200 zł.

Zbierają bardzo dobre opinie, zwłaszcza Bosch do zabudowy SMV88TX36E z opcją PerfectDry. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Zmywarka jest wyposażona w specjalny stojak do mycia wysokich kieliszków. Ma wbudowany system koszy VarioFlex Pro, co oznacza, że możesz dowolnie zmieniać ich rozstawienie i wysokość. Ma także wygodny koszyk, dzięki któremu mycie sztućców jest bezproblemowe. Jest to także super oszczędna zmywarka – jako jedna z niewielu ma klasę energooszczędności A+++. To sprawia, że zużycie energii jest po prostu minimalne.

Zmywarka Bosch z serii 6

Bardzo popularne i niezwykle funkcjonalne są zmywarki ze wcześniejszej linii 6. SPV66TX00E to mała zmywarka Bosch o szerokości 45 cm. Jest bardzo wygodna i zajmuje mało miejsca, a jednocześnie ma sporą pojemność. Jest wyposażona w wyświetlacz TimeLight, dzięki któremu wiesz, który moment programu jest obecnie włączony. Ma także zbudowany program Cichy, zmniejszający głośność o 2 dB w stosunku do standardowych programów. Ten model z serii 6 można kupić najtaniej za około 2 tysiące złotych.

Przystępne ceny ma także zmywarka wolnostojąca 60 cm SMS68MI06E. To model z serii 6, który można kupić za mniej więcej 3-3,2 tysiąca złotych. Jest to zmywarka dość tania w użytkowaniu, ponieważ jej klasa energetyczna to A++. Jest wyposażona w wyświetlacz LED, dzięki któremu wybór odpowiedniego programu mycia będzie o wiele łatwiejszy i bardziej intuicyjny. Jest niezwykle pojemna, a sposób ustawienia koszy pozwala na mycie sztućców bez zajmowania dodatkowego miejsca na kosz. Także jest wyposażona w program Cichy, dodatkowo możesz ustawić także program delikatnego mycia szkła. Ten model zbiera dobre opinie ze względu na nowoczesny design i interesujący kolor inox, pasujący do większości minimalistycznych kuchni.

Zmywarka Bosch z serii 2 i 4

Na rynku są dostępne jeszcze zmywarki marki Bosch z serii 2 i 4. Są one dobrej jakości, jednak brakuje im niektórych nowoczesnych rozwiązań typowych dla nowszych modeli. Jednak mają także kilka zalet, zwłaszcza zmywarka z serii 4. Jest super oszczędna, ponieważ Bosch zawsze dbał o wysoką klasę energetyczną swoich produktów, a na dodatek ceny są obecnie o wiele niższe.

Bosch do zabudowy z serii 4 są już wyposażone w opcję dodatkowego suszenia, jednak wcześniejsze nie mają takiej możliwości. Nie mają także stojaków na kieliszki, ale większość z nich jest wyposażona w program delikatnego mycia szkła Szkło 40. Są nieco głośniejsze niż ich poprzedniczki, jednak zdecydowanie mieszczą się w standardzie innych producentów. Zarówno mała zmywarka Bosch, jak modele większe są bardzo trwałe. Sprzęty z serii 2 lub 4 to dobre rozwiązanie, jeśli nie potrzebujesz nowoczesnych rozwiązań, a chcesz kupić najtaniej naprawdę dobry sprzęt. Wolnostojąca mała zmywarka Bosch serii 4 kosztuje około 1700 zł, za dużą zmywarkę Bosch do zabudowy przyjdzie ci zapłacić od 1900 do 2100 zł. Przy wyborze zmywarki warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak rozmiar (45 cm lub 60 cm) oraz zużycie energii, czyli klasa energetyczna (najlepiej A++).

ikona podziel się Przekaż dalej