Zmywarka do zabudowy 45 cm – popularne modele

Zmywarka do zabudowy 45 cm Samsung DW50K4050BB/EO

Ta wąska zmywarka o szerokości 45 cm pasuje doskonale do niewielkich aneksów kuchennych np. w kawalerce. Poziom hałasu sprzętu AGD jest w niej niski (47dB), umożliwiając pracę urządzenia AGD nawet późnym wieczorem. Przydatną funkcją w sprzęcie jest AquaStop – zabezpiecza ona wodę przed przypadkowym wyciekiem i zalaniem mieszkania!

Innowacyjną technologią jest Rinse Plus, będąca opcją przedłużonego płukania. Funkcja ta sprawi, że naczynia będą nieskazitelnie czyste oraz lśniące. Z kolei „program ekspresowy 60” zapewni błyskawiczną czystość wszystkich naczyń, wraz z ich odpowiednim wysuszeniem w zaledwie godzinę! To idealna opcja dla nieco większego załadunku zmywarki, np. po wizycie gości. W ofercie producenta znajdziesz również modele w wersji większej, dostosowanej pod wymagania wieloosobowych rodzin (60 cm). Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak wybrać zmywarkę.

Cena zmywarki to ok. 1400 zł.

Zmywarka do zabudowy 45 cm Siemens IQ500 Speedmatic SR256I01TE

Mała zmywarka pod zabudowę Siemens umożliwia delikatne, a zarazem niezwykle efektywne suszenie – wszystko dzięki wbudowanemu systemowi Zeolith. Nowoczesna technologia gwarantuje nawet 3 razy szybsze suszenie naczyń od innych modeli, nie zostawiając na naczyniach zacieków lub plam! Zmywarka Siemens wyposażona została w specjalne światło, podświetlające środek urządzenia – możesz bez problemu korzystać z niej nawet w nocy. Opinie na temat tej 45 cm zmywarki poświadczają, iż dzięki jej elastyczności załadunku oraz dość kompaktowym rozmiarom można lepiej zaprojektować z nią całą kuchenną przestrzeń.

Klasa energetyczna w zmywarce to A+++, co świadczy o naprawdę wysokiej jakości sprzętu. Poziom hałasu jest niewielki (43dB), a to umożliwia włączanie urządzenia nawet późnym wieczorem – uporządkujesz brudne naczynia o każdej porze, a sąsiedzi nie będą narzekać na hałas! To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wówczas, kiedy pracujesz na nocne zmiany.

Koszt urządzenia to ok. 2200 zł.

Zmywarka do zabudowy 45 cm Bosch Silence Plus SPV24CX00E

Jest to wysokojakościowa wąska zmywarka o szerokości 45 cm, w którą zaprogramowano technologię ActiveWater – zapewnia ona maksymalną wydajność, a także że ekologiczne płukanie naczyń. Minimalne zużycie wody wynika z precyzyjnie zaprojektowanego systemu ukierunkowania jej rozprowadzania. Co ważne, właśnie dzięki temu ograniczasz swoje wszystkie wydatki! Sprawdź także ten artykuł o zmywarkach Beko.

Mała zmywarka do zabudowy 45 cm, do której naczynia wkłada młody mężczyzna, oraz polecane modele i ich ceny
Zmywarki do zabudowy 45 cm – najlepsze modele, opinie użytkowników, ceny, zalety, wady

W zmywarce zamontowano napęd EcoSilence Drive, zapewniający bardzo cichą i energooszczędną pracę. Dzięki temu zużycie energii będzie naprawdę niewielkie. EcoSilence Drive pracuje bez użycia szczotek, maksymalnie redukując tarcie. Dzięki pracy urządzenia osiągniesz świetny rezultat minimalnym kosztem – i to bez względu na wybrany cykl pracy! Użytkownicy potwierdzają, że kompaktowe rozmiary tego modelu Bosch pozwalają na wkomponowanie urządzenia w zupełnie każdą zabudowę kuchenną.

Cena urządzenia to ok. 1150 zł.

Inne polecane modele małych zmywarek do zabudowy

Zmywarka do zabudowy 45 cm Whirlpool ADG201

Model jest wysokojakościowym urządzeniem, którego klasa energetyczna wynosi A+. Dzięki temu zadbasz z nią o ochronę środowiska naturalnego, a mniejsze będzie zużycie energii – zobaczysz, jak korzystnie wpłynie to na posiadany budżet! Zużycie wody wynosi w niej ok. 10 litrów na jeden cykl, z kolei poziom hałasu oscyluje wokół 51dB. Zmywarka jest w stanie umyć naraz aż 10 kompletów naczyń. Z kolei ledowy wyświetlacz znacznie ułatwia pracę urządzenia. Automatycznych programów zmywania jest aż 6, więc z łatwością dopasujesz je do swoich wymagań i pożądanych rezultatów.

Zmywarka Whirlpool posiada specjalny koszyk na dolnym poziomie – dzięki niemu uzyskasz znacznie lepsze rezultaty zmywania i ochronisz swoje naczynia przed ryzykiem uszkodzenia. Zmywarka z ukrytym panelem jest dobrym rozwiązaniem problemu z dostosowaniem jej do aranżacji kuchennej – przy zachowaniu pełnej funkcjonalności doskonale wpasuje się ona w design każdej kuchni.

Cena urządzenia AGD to ok. 1100 zł.

Zmywarka do zabudowy 45 cm Electrolux ESF4510LOW

Wbudowana w urządzenie funkcja Time Manager umożliwia redukcję długości cyklu nawet o połowę – naczynia będą zatem gotowe do użycia zawsze, gdy będą potrzebne. To idealne rozwiązanie, zwłaszcza gdy często masz gości lub posiadasz dużą rodzinę. Inteligentny program AutoFlex optymalizuje z kolei zużycie wody i energii, dostosowując je do wielkości i stopnia zabrudzenia załadunku – robi to po to, aby zapewnić jak najbardziej skuteczne zmywanie.

Z funkcją Auto Off zmywarka automatycznie wyłącza się – i to już zaledwie po 10 minutach od zakończenia zmywania! To rozsądna opcja zwłaszcza, kiedy uruchomisz zmywarkę i będziesz musiał nagle wyjść z domu. Dzięki wbudowanej funkcji opóźnienia rozpoczęcia pracy możesz załadować urządzenie Electrolux w dogodnej chwili i zaprogramować je na dowolną ilość czasu pracy. Urządzenie produkowane jest również w wersji 60 cm.

Koszt zakupu to ok. 1200 zł.

Mała zmywarka pod zabudowę - o czym jeszcze pamiętać?

Wielkość 45 cm jest najmniejszą z dostępnych na rynku. Owszem, możesz zamówić zmywarkę o szerokości 40 cm, ale raczej są to modele produkowane wyłącznie na zamówienie. Są to idealne urządzenia dla singli mieszkających w kawalerce bądź studentów. Tak więc, jeżeli w aneksie kuchennym nie masz zbyt wiele wolnej przestrzeni do zagospodarowania, najlepiej wybrać sprzęt niewielkich rozmiarów. Wąska zmywarka do zabudowy nie będzie rzucała się w oczy, a także z łatwością dopasujesz ją do posiadanych mebli. 45 centymetrowe urządzenie z wielką łatwością odnajdzie swoje zastosowanie w każdej kuchni, nie sprawiając wrażenia niedopasowania się do reszty posiadanych urządzeń AGD.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny