Zmywarka do zabudowy 60 cm

Zmywarka Beko DIN28431

Jest to spora 60 cm zmywarka do zabudowy, wyposażona w ramię AquaIntense, które zamontowane zostało na dnie urządzenia. Dzięki niemu naczynia będą dokładnie umyte – bez ominięcia zakamarków i szczelin niezależnie od tego, czy duże naczynia blokują główne ramię, czy też nie. Zmywarka Beko posiada również flagową funkcję producenta, jaką jest technologia GlassShield. Opatentowana została ona po to, aby skutecznie chronić szklane naczynia i wydłużyć ich żywotność nawet… 20-krotnie! Dodatkowo, ta niska zmywarka do zabudowy posiada również trzeci kosz modułowy, pozwalający na dostosowywanie jego poziomu do potrzeb mycia. Można wykorzystać go np. jako dodatkową przestrzeń na filiżanki lub kieliszki!

Zmywarka posiada również trzypoziomową regulację wysokości pełnego kosza, dzięki czemu z łatwością można dostosować wnętrze urządzenia do danego zestawu naczyń – sprawdzając się lepiej, jak mniejsze urządzenia np. 45 cm. Z kolei system TrayWash pozwoli doczyścić urządzeniu… tłuste tace z piekarnika – już nie musisz robić tego ręcznie! A może zainteresuje cię także ten artykuł o zmywarkach do zabudowy 45 cm?

Zmywarka Bosch Silence Plus SMI46AS04E

To kolejny model idealnie pasujący do dużych aneksów kuchennych. Najważniejszą cechą charakterystyczną urządzenia i programem, który zebrał pozytywne opinie wśród użytkowników, jest AquaSensor. Dzięki tej funkcji mycie sztućców będzie proste, a talerze wręcz olśniewająco czyste – program wykrywa bowiem także… plamy na naczyniach! Specjalny czujnik bada stopień zabrudzenia wody wielokrotnie podczas jednego mycia, a także kontroluje jej zużycie – to pozwala na mniejsze wykorzystywanie wody podczas pracy urządzenia. Naczynia będą dzięki temu zawsze czyste, a zmywarka będzie korzystała z minimalnej ilości wody, przy tym nie marnując jej.

Czy ma zatem jakieś wady? Cóż, jedyną wadą może być nieco mniejsza pojemność od poprzednika, mimo tej samej szerokości (60 cm). Ten model pomieści bowiem 13 kompletów naczyń, czyli o jeden mniej niż model Beko.

Zmywarka AEG FFBM5261ZM

Jest to zmywarka do zabudowy 60 cm o wysokiej klasie energetycznej A++. Urządzenie pod zabudowę jest w pełni sterowane elektronicznie i zyskało sobie bardzo pochlebne opinie użytkowników. Model ten jednorazowo pomieści aż… 13 kompletów naczyń! Zaawansowane czujniki w zmywarce AEG automatycznie dostosują czas, temperaturę oraz zużycie wody. Poziom hałasu jest w tym modelu jeszcze mniejszy niż u poprzednika – wynosi bowiem zaledwie 44dB.

Zmywarka do zabudowy 60 cm wypełniona naczyniami, a także polecane modele zmywarek o szerokości 60 cm
Zmywarki do zabudowy 60 cm – polecane modele, opinie, ceny, zalety, wady
Porównanie przedstawionych zmywarek do zabudowy

Beko DIN28431

Bosch Silence Plus SMI46AS04E

AEG FFBM5261ZM

Pojemność

14 kompletów

13 kompletów

13 kompletów

Zużycie wody

9,5 l

7,5 l

9,9 l

Zużycie energii

0,83 kWh

0,92 kWh

0,92 kWh

Klasa energetyczna

A+++

A++

A++

Poziom hałasu

42 dB

46 dB

44 dB

Ceny

ok. 1900 zł

ok. 1900 zł

ok. 1500 zł

Niska zmywarka do zabudowy 60 cm

Zmywarka Samsung DW50K4050BB/EO

Model ten jest wielkości 60 cm, a więc pasuje doskonale do większych aneksów kuchennych. Poziom hałasu sprzętu AGD jest dość niski, co umożliwia pracę nawet wieczorem. Ciekawą funkcją jest AquaStop – zabezpiecza ona wodę przed przypadkowym wyciekiem! Kolejną fascynującą technologią jest Rinse Plus, będąca opcją przedłużonego płukania. Funkcja ta sprawi, że naczynia będą nieskazitelnie czyste i… błyszczące. Sprawdź także ten artykuł o zmywarkach kompaktowych.

Pprogram ekspresowy 60 zadba z kolei o czystość naczyń, wraz z ich odpowiednim wysuszeniem – i to w zaledwie godzinę! To idealna opcja dla nieco mniejszego załadunku zmywarki, np. kiedy potrzebujesz posprzątać po rodzinnym obiedzie. To również bardzo rozsądne rozwiązanie, jeżeli zmywarka 45 cm jest do kuchni zbyt mała.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Zmywarka Beko DFN26420X

Jest to zmywarka do zabudowy 60 cm, która jest jedną z flagowych i najbardziej zaawansowanych zmywarek Beko. Wyróżnia ją technologia GlassShield, powstała z myślą o szklanych zastawach. Ze względu na ich delikatną naturę producent stworzył taką technologię, która nie tylko skutecznie chroni wszelkie szklane naczynia, ale też 20-to krotnie wydłuża ich… żywotność. W zmywarce znajduje się również trzeci kosz na sztućce – natomiast dzięki innowacyjnemu systemowi Acrobat regulacja górnego kosza zmywarki jest możliwa nawet wtedy, kiedy kosz jest pełen! 

Fast+ w zmywarce przyda się, kiedy nie będziesz dysponować zbyt dużą ilością czasu. Po jej włączeniu proces zmywania przebiegnie znacznie szybciej, skracając się niemal 3 krotnie – oczywiście mycie sztućców i talerzy odbywa się przy tej samej wydajności! Jakie zalety posiada to urządzenie? Cóż, znajduje się tu również automatyczny program Allin1 – dzięki niemu zmywarka Beko automatycznie rozpozna, czy do zmywania używasz tabletki Allin1 – jeśli tak będzie, urządzenie samodzielnie wydłuży czas trwania programu zmywania!

Zmywarka Siemens SN636X03ME

Opinie użytkowników zachwalają jej niski poziom hałasu, ponieważ jest to zaledwie 44 dB! Ta 60 cm zmywarka jest przeznaczona do zabudowy. Jej pojemność wynosi ok. 10 l, a więc jest w stanie pomieścić nawet 14 kompletów naczyń! Dzięki temu z łatwością sprzątniesz naczynia po większej imprezie za... jednym razem! Za pomocą urządzenia sztućce czy szklanki będą trzy razy szybciej czyste i suche.

Zmywarkę wyposażono w kosze varioFlex, które pozwalają na elastyczny i wygodny załadunek. Z kolei program automatyczny umożliwi zmywarce samodzielny przebieg i kontrolę procesu zmywania przy samodzielnym dostosowaniu temperatury i wody do stopnia zabrudzenia.

Porównanie przedstawionych zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm

Samsung DW50K4050BB/EO

Beko DFN26420X

Siemens SN636X03ME

Pojemność

9 kompletów

14 kompletów

14 kompletów

Zużycie wody

9,5 l

11 l

9,5 l

Zużycie energii

0,78 kWh

0,93 kWh

0,93 kWh

Klasa energetyczna

A

A++

A++

Poziom hałasu

47 dB

46 dB

44 dB

Ceny

ok. 1450 zł

ok. 1350 zł

ok. 1600 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny