Zmywarki Electrolux – zastosowane technologie

Electrolux to jeden z najbardziej znanych na świecie producentów AGD. Zmywarki tej marki cieszą się bardzo dużym powodzeniem, a opinie użytkowników są bardzo dobre. Zalety to przede wszystkim niezwykła funkcjonalność i bardzo wysoka jakość mycia. Warto także wziąć pod uwagę, że zmywarki Electrolux mają stosunkowo niski poziom hałasu, a zużycie wody i zużycie energii w większości przypadków jest naprawdę bardzo niewielkie.

Najnowsza zmywarka Electrolux jest wyposażona w niezwykłą technologię ComfortLift. Polega to na tym, że dolny kosz można wygodnie podnieść na optymalną wysokość, tak, by łatwo było ci wkładać i wyjmować z niego naczynia. To sprawia, że używanie zmywarki jest o wiele wygodniejsze. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem w zmywarkach Electrolux jest AirDry. To rozwiązanie to najlepszy sposób na szybkie i naturalne wysuszenie naczyń – drzwi samodzielnie się uchylają, dzięki czemu nadmiar pary wodnej i wilgoć zostają łatwo odprowadzone na zewnątrz.

Decydując się na zmywarkę Elektroluks, możesz spokojnie całkowicie zrezygnować z mycia naczyń. Wszystkie, nawet zrobione z najbardziej delikatnego szkła będą w niej bezpieczne dzięki inteligentym uchwytom i programowi Glass Care 45°. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zmywarkach Samsung?

Najnowsza zmywarka Electrolux

Wśród zmywarek Electrolux do zabudowy absolutnym bestsellerem jest jeden z najmłodszych modeli – ESL8356RO. Zbiera naprawdę dobre opinie, przede wszystkim dlatego, że ma kilka bardzo przydatnych programów mycia. Dzięki delikatnym ustawieniom nie musisz przejmować się rysami na szkle. Ta zmywarka jest zaskakująco pojemna – mieści aż 14 kompletów naczyń (duży, mały i głęboki talerz, filiżanka i zestaw sztućców). A dodatek jej poziom hałasu jest stosunkowo niski – zaledwie 44 dB. Klasa energetyczna tego modelu została określona jako A++, więc zużycie prądu także jest bardzo niskie.

Zmwarka Elektrolux wolnostojąca, którą ogląda młoda para w sklepie oraz polecane, najlepsze modele i ich ceny
Zmywarki Electrolux - opinie, ceny, najlepsze modele, zużycie energii i wody, hałas

To standardowa zmywarka o szerokości 60 cm. Została wyposażona we wszystkie najnowsze programy i technologie Electrolux – zarówno system suszenia AirDry, jak i system FlexiSpray, czyli elastyczne ramię spryskujące, które rozprowadza wodę po wszystkich zakątkach zmywarki. Zalety tych rozwiązań są ogromne, więc chociaż ten model kosztuje aż 2500 zł, naprawdę warto.

Inne zmywarki do zabudowy

Na uwagę zasługuje także zmywarka Electrolux ESL5355LO, nieco tańszy model o bardzo dobrych parametrach. Klasa energetyczna A+++ pozwala na zrobienie bardzo dużych oszczędności. Dodatkowo zmywarka także ma dość niskie zużycie wody (9,9 l na cykl), a poziom hałasu jest na poziomie 44 dB. Ten model także wyposażony jest w system AirDry i w czujnik AutoFlex, który wyczuwa poziom zabrudzenia naczyń, bo dobrać do nich odpowiedni program czyszczący. Standardowy model o szerokości około 60 cm kosztuje 1700 zł. To naprawdę bardzo dobra cena za taką jakość i funkcjonalność. Sprawdź także ten artykuł o zmywarkach do zabudowy.

Electrolux ma w swojej ofercie także zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm. Mają dość małą pojemność, ale ich zalety są niezaprzeczalne – mieszczą się do każdej, nawet najmniejszej kuchni w bloku. Oczywiście w tak małym rozmiarze lepiej sprawdza się lodówka wolnostojąca, jednak warto wziąć pod uwagę model ESI4501LOX. To także bardzo zaawansowany technologicznie sprzęt, został wyposażony w system AirDry i AutoFlex. Ma także możliwość ustawienia krótkiego programu 30 minutowego, wystarczającego, by poradzić sobie z codziennymi naczyniami. Koszt tej zmywarki to także 1700 zł.

Wolnostojąca zmywarka Electrolux

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zmywarka Electrolux 45 cm. Wolnostojąca ma więcej miejsca w środku, świetnie sprawdzi się w przypadku kawalerek. Jej zużycie wody jest mniejsze. Bardzo dużą popularnością cieszy się zmywarka ESF4710ROX. Jest niewielka, ale bez problemu zmieścisz do niej 9 kompletów naczyń. Jest wyposażona w system automatycznego suszenia i AutoFlex, czyli dopasowywanie poziomu zużycia wody i czasu mycia do poziomu zabrudzeń. To bardzo wygodny program. Jest jednak dość drogi sprzęt, jak na zmywarkę o takich wymiarach. Kosztuje około 1800 zł.

Standardowa wolnostojąca zmywarka, na którą warto zwrócić uwagę to ESF8586ROX. Jest to bardzo podobny model do poprzedniego, tylko nieco większy. Z powodzeniem mieści 15 kompletów naczyń, ale ma jedną, poważną wadę – zużywa aż 11 l wody na cykl. Za to kasa energetyczna to A++, co pomoże obniżyć znacznie zużycie energii elektrycznej. Zmywarka jest wyposażona w bardzo wygodny panel sterujący i system AutoFlex. Zamiast systemu AirDry jest zamontowany nieco starszy, ExtraDry, który nie wykorzystuje powietrza z zewnątrz. Jest jednak podobnie skuteczny, chociaż to nieco wydłuża czas pojedynczego mycia. Koszt to około 2300 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej