Zmywarka Samsung – plusy

Mniejsze zużycie wody i zredukowane zużycie energii

Jest to podstawowa zaleta zmywarek Samsung. Sprzęt ten znacznie ogranicza zużycie wody – nie musisz myć naczyń w zlewie, nalewając do niego przez kilka minut ciepłą wodę. Zmywarka Samsung bowiem sama dopasowuje ilość zużywanej wody do swojej pojemności, ogrzewając ją. To sprawia, że podczas czyszczenia naczyń w zmywarce zużycie energii również będzie mniejsze. Oczywiście, wiele zależy również od tego, jaka jest klasa energetyczna danego modelu.

Pozytywne opinie

Naczynia umyte w zmywarce są zazwyczaj bardzo czyste, a także wyparzone. To sprawia, że usunięte zostają z nich wszelakie bakterie! Jest to ogromny plus zmywarek, który przemawia za ich kupnem. Dodatkową zaletą jest fakt, że wcale nie musimy wchodzić w interakcję z zabrudzeniami – jak to bywa w przypadku mycia garnków ręcznie. Niestety, przy czyszczeniu naczyń ręcznie woda zawsze gdzieś się dostanie – i to nawet, gdy szorujesz w rękawiczkach! Dlatego też skóra dłoni często się przez to wysusza.

Opinie użytkowników zmywarek Samsung potwierdzają, że ich niski poziom hałasu, minimalne zużycie energii i wysoka klasa energetyczna sprawiły, że nie zamieniliby ich na żadną inną. To naprawdę pomocne urządzenie, które z powodzeniem można zostawić na noc – oszczędzając dodatkowe pieniądze przy korzystaniu z nocnej taryfy! A więc, zmywarka Samsung to bardzo opłacalna inwestycja na długie lata! A może zainteresuje cię także artykuł o soli do zmywarek.

Minusy zmywarek marki Samsung

Zmywarki wolnostojące lub do zabudowy a nadmiar brudu

Mimo wszystko, nie powinno wkładać się do zmywarki całkiem brudnych naczyń. Lepiej opłukać je nieco z brudu, by sprzęt AGD na pewno domył później całą ich powierzchnię. Cóż, jednak wtedy ciężko o wspomnianą wcześniej oszczędność wody.

Dodatkowo, w zmywarce nie umyjesz żadnych garnków ceramicznych czy ręcznie malowanych. Jeżeli natomiast Twoje naczynia zostały wykonane z gładkiego, ale delikatnego materiału, mogą ulec w niej zniszczeniu. Rzecz jasna, do zmywarki nie można również wkładać kryształów, ponieważ zwyczajnie się… zarysują! Kolejnym minusem jest fakt, że firma Samsung nie należy do najtańszych! A więc ich cena często potrafi znacznie przewyższać nad innymi markami.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Polecane modele Samsung

Zmywarka Samsung do zabudowy DW50K4050BB/EO

Model ten jest wielkości 45cm, a więc pasuje doskonale do niewielkich aneksów kuchennych. Poziom hałasu sprzętu AGD jest niski (47dB), co umożliwia pracę nawet wieczorem. Ciekawą funkcją jest AquaStop – zabezpiecza ona wodę przed przypadkowym wyciekiem! Kolejną fascynującą technologią jest Rinse Plus, będąca opcją przedłużonego płukania. Funkcja ta sprawi więc, że Twoje naczynia będą nieskazitelnie czyste i… błyszczące. Z kolei „program ekspresowy 60” również zadba o czystość naczyń, wraz z ich odpowiednim wysuszeniem – i to w zaledwie godzinę! To idealna opcja dla nieco mniejszego załadunku zmywarki, np. kiedy potrzebujesz posprzątać po rodzinnym obiedzie. Sprawdź także ten artykuł o nabłyszczaczach do zmywarki.

Cena zmywarki to ok. 1400zł.

Kobieta przy zmywarce, a także zmywarki Samsung i ich najlepsze modele, nowoczesne funkcje oraz ceny
Zmywarki Samsung – ceny, opinie, polecane modele, zalety, wady, koszty użytkowania

Zmywarka Samsung do zabudowy DW50K4030BB

Z jej pomocą znacznie obniżysz zużycie wody oraz prądu! Wbudowana jest w nią bowiem opcja… połowy załadunku. Możesz zatem włączyć 45cm sprzęt nawet z mniejszą ilością naczyń – inteligentne urządzenie dopasuje ilość wody i zużycia energii odpowiednio do ilości wsadu.

Co ciekawe, model ten posiada również funkcję MultiTab – co umożliwia rozpuszczanie w zmywarce tabletek typu 3w1! Dzięki temu, nie musisz używać ani soli, ani nabłyszczacza.

Cena sprzętu to ok. 1350 zł.

Zmywarka Samsung wolnostojąca DW60H3010FW

Zmywarki wolnostojące tego modelu są zazwyczaj wielkości 60cm i pozwalają na regulowanie wysokości szuflad. Szerokie tacki, nietypowe rozmiary talerzy czy zbyt wysokie garnki już nie sprawią Ci problemu podczas wstawiania ich do zmywarki! Górna szuflada jest bowiem regulowana i umożliwi zmieszczenie niemal każdego typu naczyń. Dodatkowo, specjalistyczna powłoka zapobiega brudzeniu zmywarki – a jeśli już jakieś ślady się pojawią, bez problemu je zetrzesz!

Cena zmywarki to ok.1000 zł, a więc są to stosunkowo niedrogie zmywarki wolnostojące producenta Samsung.

Zmywarka Samsung wolnostojąca DW60H9970FS z funkcją WaterWall

To jedna z bardziej wyszukanych modeli zmywarek Samsung. Technologia WaterWall została stworzona przez markę Samsung i umożliwia dokładne wyczyszczenie naczyń w każdym rogu i zakamarku urządzenia – właśnie dzięki ścianie wodnej WaterWall! Zamiast dolnego śmigła mamy więc mechanizm, poruszający się po dnie zmywarki w linii prostej. To zapewnia jej stałe i wysokie ciśnienie! Za zakupem 60cm wolnostojącej zmywarki przemawia również pełne zabezpieczenie przed dziećmi i… zalaniem. Jest to sprzęt nie tylko efektywny, ale i wielofunkcyjny.

Koszt takiego „cudeńka” to już niestety nieco wyższa cena, bo ok. 2500 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny