Jak najlepsza pułapka na kuny?

Istnieje kilka sposób na pozbycie się kun. Jednym z nich jest użycie preparatów zapachowych. To proste i tanie rozwiązanie, ale niestety substancje zapachowe dość szybko wietrzeją, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzęta prędzej czy później wrócą. Kolejna metoda to montaż odstraszacza. Takie urządzenie emituje sygnały dźwiękowe nieprzyjemne dla kun. Tego rodzaju rozwiązanie może okazać się skuteczne, ale nie daje stuprocentowej gwarancji powodzenia. Nie wszystkie osobniki są bowiem dostatecznie wrażliwe na dźwięki. Najlepszą metodą jest zamontowanie żywołapki na kuny od https://lewmik.pl/. Urządzenie pozwala w humanitarny sposób schwytać zwierzę, bez wyrządzania mu krzywdy.

Żywołapka na kuny – działanie

Żywołapka to po prostu metalowa klatka z zapadkami. W środku, na specjalnej tacce umieszcza się zanętę np. w postaci jajek czy dropsów rybnych. Kiedy zwierzę wejdzie do środka i poruszy tackę, zwolni mechanizm zapadkowy i drzwiczki w klatce zatrzasną się, uniemożliwiając ucieczkę. Kuna nie może przebywać w klatce zbyt długo, dlatego po zastawieniu pułapek, należy regularnie sprawdzać czy są puste. Jeżeli schwytasz zwierzę, musisz przewieźć je w bezpieczne miejsce i wypuścić. W przypadku kuny, najlepiej pojechać do lasu, w miejsce oddalone o kilkanaście kilometrów od Twojego domu. Jeżeli wywieziesz zwierzę zaledwie kilka kilometrów dalej, po pewnym czasie kuna może wrócić. Użycie żywołapki wymaga niekiedy cierpliwości, ale to skuteczne rozwiązanie, a na dodatek w pełni bezpieczne dla zwierząt.

Żywołapka na kuny – gdzie kupić?

Najłatwiej zamówić żywołapkę przez Internet. Co prawda, możesz znaleźć takie urządzenia również w sklepach stacjonarnych, ale musisz wówczas tracić czas na dojazd i poszukiwanie urządzeń w różnych lokalizacjach. W sieci masz natychmiastowy dostęp do setek ofert, możesz złożyć zamówienie w ciągu kilku minut, a zamówione produkty trafią prosto do Twojego domu. Oszczędzasz więc czas i pieniądze. Warto dokonywać transakcji w sprawdzonych sklepach rolniczych. Na takich stronach łatwiej kupić dobrej jakości modele, a ponadto przysługuje Ci prawo do zwrotu towarów w ciągu 14 dni. Jeżeli kupujesz żywołapki od osób prywatnych, nie masz ani gwarancji jakości, ani prawa do zwrotu.

Żywołpka na kuny opinie

Najlepszym potwierdzeniem skuteczności żywołapek są opinie klientów na stronach internetowych. Wiele osób potwierdza, że taka metoda odłowu zwierząt ma wiele zalet. Niewątpliwym plusem jest możliwość samodzielnego montażu. Nie musisz angażować specjalistycznej firmy, która co prawda skutecznie rozwiąże problem szkodników, ale zrobi to za znaczną sumę pieniędzy. Dużą zaletą żywołapek jest też możliwość wielokrotnego użytku. Zakup takiego urządzenia to zatem opłacalna inwestycja.

Pułapka na kuny jak robić?

Jeżeli kupisz już żywołapkę, musisz w odpowiedni sposób ją zamontować. Wykonuj wszystkie czynności w rękawiczkach, żeby nie zostawiać na pułapce swojego zapachu. Umieść w klatce wabik. Jednym ze skuteczniejszych jest jajko. Najlepiej, wziąć je prosto z kurnika. Jeżeli używasz jajka ze sklepu, najpierw oblej je wrzątkiem, żeby straciło zapach. Zamiast jajek możesz użyć też mięsa lub kości albo gotowych przynęt na kuny ze sklepu. Umieść pułapkę przy ścianie lub przy murku. To właśnie tam najczęściej poruszają się zwierzęta. Warto zamaskować żywołapkę. Najlepiej użyć do tego celu wełny mineralnej. Teraz pozostaje już tylko czekać, aż zwierzę wejdzie do pułapki. Warto co jakiś czas zmieniać przynęty, żeby trafić w upodobania osobnika, który grasuje na Twoim terenie.

Montaż żywołapek to skuteczna metoda na pozbycie się kuny ze swojego domu albo ze swojego gospodarstwa. Zwierzęta odławiane są w bezpieczny sposób, a Ty nie musisz płacić za usługi profesjonalnej firmy deratyzacyjnej.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej