Mop parowy Vileda - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Coraz więcej osób decyduje się na zakup mopa parowego. Nic dziwnego – jest wygodny w użytkowaniu, nadaje się do wielu powierzchni, a na dodatek to gwarancja najdokładniejszego sprzątania. Mop parowy Vileda ma bardzo wiele zalet, co potwierdzają także opinie użytkowników. Dowiedz się, w jakich sytuacjach się sprawdza i jakich cen możesz się spodziewać.
Z tego artykułu dowiesz się:
Myjka parkowa – zalety mycia parą
Zakup mopa parowego to bezsprzecznie dobry pomysł. Dotyczy to zwłaszcza rodziców małych dzieci. Maluchy uwielbiają bawić się na podłodze, a przecież jest to miejsce, na którym znajduje się mnóstwo zarazków i bakterii. Mycie parą ma tę zaletę, że wysoka temperatura zabija prawie 99% wszystkich drobnoustrojów – wirusów, bakterii i grzybów. Dzięki temu podłoga jest sterylnie czysta.
Mop elektryczno-parowy to także świetny sposób na usunięcie wszystkich, nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Wysoka temperatura pomaga rozpuścić plamę, dzięki czemu starcie brudu nie nastręcza żadnych problemów. Mop parowy jest wyposażony w specjalne nakładki czyszczące, które zbierają zabrudzenia. Vileda mop znacznie ułatwia i przyspiesza mycie podłóg, gdyż jest łatwy w obsłudze.
Zalety i wady mopa parowego Vileda
Opinie użytkowników są jednoznaczne – mop parowy Vileda jest naprawdę wart zainteresowania. Do jego zalet należy na przykład to, że jest bardzo lekki, waży mniej więcej 2,3 kg, więc bez problemu możesz przenosić go po całym mieszkaniu. Na dodatek został wyposażony w ergonomiczną, bardzo wygodną do użycia rączkę, którą łatwo możesz manewrować. Jeśli szukasz więcej porad zakupowych, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o mopach do podłóg.
Stopa myjąca jest obrotowa, można z nią bez problemu dotrzeć do wszystkich zakamarków i łatwo wyczyścić podłogę tuż przy ścianach i obok listew. Ma trójkątny kształt, dzięki czemu o wiele lepiej dociera do trudno dostępnych miejsc. Możesz także wsunąć ją pod kanapy i inne meble.To mop podłogowy o wymiennych wkładach, które są zrobione z wysokiej jakości mikrofirby. Wyróżniają się na rynku chłonnością i jakością.
Niestety mop ten ma także wady. Co prawda nagrzewa się w ciągu 15 sekund, ale pojemnik z wodą jest naprawdę mały (400 ml) i nie zawsze wystarcza na umycie całego mieszkania na raz. To mop elektryczno-parowy, co oznacza, że potrzebuje stałego zasilania (długość przewodu to 6 m), co może być nieco ograniczające, na przykład w czasie sprzątania na schodach. Myjka parowa ma tę przewagę, że jest najczęściej wyposażona w akumulator, więc można jej używać wszędzie.
Mop parowy Vileda do wszystkich powierzchni
Vileda w swojej ofercie ma jeden mop parowy – Steam Cleaner, który jest dedykowany do wszystkich powierzchni. Oczywiście świetnie radzi sobie na płytkach, szkle czy gresie, ale można także stosować go na parkiecie i do paneli.
Wiele osób uważa, że myjka parowa plus panele lub drewno to przepis na katastrofę. Para wodna może uszkadzać tego rodzaju powierzchnie, które pod wpływem wilgoci puchną i wybrzuszają się. Warto jednak wiedzieć, że mop parowy Vileda nie wydziela zbyt dużo pary, a cała wilgoć natychmiast zostaje starta dzięki dwuwarstwowej wkładce pochłaniającej wilgoć. Na podłogach drewnianych jest to bardziej bezpieczne niż standardowy mop podłogowy. Mop Vileda nie powinien być jednak stosowany na parkiecie lakierowanym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o mopie parowym Karcher?
Za to dobrze sprawdza się także do dywanów i wykładzin. Jak to możliwe? Steam Cleaner jest wyposażony w specjalną nakładkę, do parowego czyszczenia dywanów i wykładzin. Dzięki temu para wodna dociera w głąb włókien i rozpuszcza znajdujące się tam zabrudzenia. To najłatwiejszy sposób na regularne czyszczenie dywanów.
Jak używać mopa parowego Vileda?
Stosowanie mopa parowego Vileda jest bardzo proste. W zasadzie Steam Cleaner działa w czterech prostych krokach. Na początku musisz napełnić pojemnik wodą, a następnie odczekać 15 sekund aż woda zostanie doprowadzona do wrzenia. Wtedy wytworzy się para wodna potrzebna do sprzątania. O tym, że sprzęt jest dostatecznie rozgrzany, poinformuje się zielona dioda na rączce.
Następnie pozostaje ci ustawić intensywność pary – inną do paneli i drewna, inną do dywanów, a jeszcze inną do płytek ceramicznych. Wtedy możesz rozpocząć sprzątanie. Po kilku minutach najprawdopodobniej będziesz musiał ponownie napełnić zbiorniczek na wodę. Przed zastosowaniem mopa, zwłaszcza na delikatnych podłogach jak panele, należy dokładnie usunąć piasek, by powierzchnia się nie rysowała.
Cena mopa parowego Vileda
Mop Steam Cleaner możesz kupić w wielu sklepach. Staje się coraz bardziej popularny, więc znajdziesz go w sklepach z AGD, a także w niektórych większych marketach. Zestaw początkowy zawiera mop, nakładkę do dywanów i do podłóg twardych, a także dwa wkłady z mikrofibry. Taki zestaw najczęściej kosztuje około 270-300 zł.
Warto jednak pamiętać, że wkłady z mikrofibry należy wymieniać – każdy nadaje się do użycia mniej więcej 5 razy. Cena wkładów 35-40 zł za dwie sztuki. Są one wielorazowego użytku, można je prać w pralce w 60 stopniach Celsjusza z dodatkiem detergentów. Vileda mop parowy to wybór wart rozważenia.