Robot do mycia okien – sposób działania, opinie, cena, skuteczność
Robot do mycia okien służy do odciążania nas od tej dość nieprzyjemnej i nielubianej pracy. Jak działa automatyczna myjka do okien oraz dlaczego właściwie jest tak popularna na rynku? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.
Z tego artykułu dowiesz się:
Maszyna do mycia okien
Sposób działania robota do mycia okien
To niewielkie urządzenie jest bardzo często zachwalane przez użytkowników. Działa ono za zasadzie specjalnej budowy silnika – pod kołami maszyny wytwarza się zatem próżnia umożliwiająca dosłowne przyklejanie się robota do szklanej powierzchni. Maszyna ta może poruszać się zarówno pionowo, jak i poziomo – gdy czyścisz nią np. okno dachowe. Kiedy umieścisz ją na szybie, dokładnie i równo wyczyścisz powierzchnię okna – milimetr po milimetrze!
Sam robot czyszczący jest banalnie prosty w obsłudze. Wystarczy bowiem spryskać szmatkę dołączoną do urządzenia wybranym płynem do szyb, a następnie… przyłożyć je do danej płaszczyzny i rozpocząć pracę.
Jak długo pracuje robot myjący okna? Testy
Należy pamiętać, że każdy robot do mycia okien posiada w zestawie swój zasilacz. Zatem warto zdecydować się na model z dość długim kablem (np. 5 metrów), żeby móc swobodnie korzystać z niego nawet w sporym pomieszczeniu. Większość urządzeń posiada wbudowany system awaryjnego zasilania, przez co – jak wykazują testy – zadziała bez prądu nawet do 30 minut! Wystarczy jedynie wybrać dowolny z zaprogramowanych trybów pracy bądź włączyć urządzenie… ręcznie.
Przy podejmowaniu decyzji o zakupie urządzenia jakim jest robot czyszczący okna, koniecznie pomyśl o modelu obsługiwanym również za pomocą aplikacji na smartfon. Pamiętaj również, że nie wszystkie sprzęty te posiadają czujniki krawędzi – pozbawione tej funkcji urządzenia wykorzystasz więc wyłącznie do wyczyszczenia bezramowych okien.
Automatyczna myjka do okien – co jest ważne?
Najważniejsze parametry, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu, to: moc silnika, linka mocująca, poziom hałasu, rolki i kółka, tryb manualny i automatyczny, mycie okien bezramowych, długość przewodu oraz szybkość mycia.
Robot do mycia okien – popularne modele
Automatyczna myjka do okien Hobot 168
To wyjątkowa maszyna do mycia okien, która posiada wbudowany silnik próżniowy. Jest ona przeznaczona do zasysania powietrza oraz utrzymywania tym sposobem urządzenia na szybie. Zainstalowany System Zasilania Nieprzerwanego zapobiegnie przypadkowemu odklejeniu się robota z powierzchni szyby – nawet, gdy nie będzie on zasilany zewnętrznie. Ten wysokiej jakości robot myjący okna posiada dwa specjalne kółka czyszczące, które zdolne są do swobodnego poruszania się po całej szybie – mało tego, nawet po… ścianie! W oba kółka wmocowano łatwo wymienny materiał, który nie strzępi się. Co ważne, wykonany jest on z mikrofibry, a to znacznie ułatwia czyszczenie szyby, nawet w najbardziej zabrudzonych miejscach. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o myjkach do okien.
Hobot 168 zyskał bardzo pozytywne opinie użytkowników stwierdzających jednogłośnie, iż urządzenie to na pewno przypadnie każdemu do gustu. Niewielkie wymiary urządzenia i jego wysoka skuteczność zagwarantują czystość witryn, okien bądź luster w szybkim czasie.Robot wyposażono w technologię sztucznej inteligencji – jest ona zaprojektowana specjalnie do obliczania ścieżki pracy urządzenia, automatycznego wykrywania każdej krawędzi szyby, a także automatycznego czyszczenia wybranej płaszczyzny.
Cena robota to ok. 1000 zł.
Robot do mycia okien Hobot 188
Liczne testy oraz opinie wykazały, iż urządzenie to posiada niezwykle mocny procesor do obliczania ścieżki czyszczenia oraz szybkiego wykrywania krawędzi okien – wszystko to za pomocą automatycznych czujników. Robot do mycia okien trzyma się powierzchni szyby za pomocą wbudowanego silnika ssącego, a jego oba kółka czyszczące pokryte zostały materiałem z mikrofibry – podobnie, jak u poprzednika. Nakładka ta obraca się, dokładnie czyszcząc okno. Mikrofibra jest tkaniną o miękkich włóknach, które bezpiecznie czyszczą nawet mocno zabrudzone powierzchnie okienne – co ważne, nie rysują one ich powierzchni. Jeżeli nastąpi zanik prądu i urządzenie nie będzie mogło być zasilane zewnątrz, to system zacznie pracować na zapasowej baterii w środku robota.
Hobot 188 jest niezwykle prosty w użyciu i automatycznie przytwierdza się do czyszczonej powierzchni. Oczywiście, jest to możliwe dzięki próżniowemu silnikowi – zasysając powietrze podtrzymuje on urządzenie na szybie w niemal każdym kącie nachylenia. Przebieg jego pracy wyznacza procesor, który odpowiada za dokładne czyszczenie powierzchni i wpływa na końcowy efekt. Oczywiście, dzieje się to w trybie automatycznym. W trybie manualnym to my wyznaczamy kierunek działania robota. Wspomniane tryby można uruchomić za pomocą załączonego do zestawu pilota.
Co ciekawe, urządzenie to wyposażono w inteligentne i automatyczne zasilanie awaryjne. Oznacza to, iż w przypadku utraty zewnętrznego zasilenia będziesz mógł kontynuować pracę przez ok. 30 minut – dzięki wspomnianej baterii wewnętrznej. Na dodatek, w zestawie znajduje się zabezpieczająca linka – nie musisz więc martwić się przypadkowym zsunięciem się urządzenia z czyszczonej płaszczyzny! Roboty myjące do mycia szyb to urządzenia warte zakupu.
Cena sprzętu to ok. 1100 zł.