Jak ściągnąć hybrydy z paznokci? Oto 3 najlepsze sposoby krok po kroku
Lakiery hybrydowe są hitem na paznokciach u kobiet. Coraz więcej z nas decyduje się, aby zrobić sobie lakier hybrydowy samodzielnie, w domu. Okazuje się bowiem, że paznokcie hybrydowe wcale nie są aż tak trudne do wykonania, jak mogłoby się wydawać. Pojawia się jednak pewien problem – mianowicie, zdejmowanie hybrydy. Jak ściągnąć hybrydy z paznokci, żeby nie naruszyć płytki? Czy usuwanie hybrydy w domowych warunkach jest trudne? Podpowiadamy!
Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o paznokciach.
Z tego artykułu dowiesz się:
Jak ściągnąć hybrydy z paznokci?
Sposób 1. Zmywanie hybryd krok po kroku
Cenisz sobie paznokcie hybrydowe za ich trwałość, prawda? Są o wiele mocniejsze, jak manicure japoński bądź zwykły lakier. Jednak co, kiedy przyjdzie pora na ich… usunięcie? Niestety, ale co jakiś czas lakier hybrydowy należy zdejmować – inaczej paznokcie będą prezentować się zwyczajnie… brzydko. Wykonujesz hybrydę w domu? A więc musisz przeprowadzić jej zdejmowanie samodzielnie. Moment zależny będzie od tempa wzrostu paznokcia. Jak zdjąć hybrydę na paznokciach, żeby nie uszkodzić płytki paznokcia?
- Przyda się aceton, aby zmatowić hybrydę. Pozwól, aby wniknął w lakier. Skorzystaj z bloku polerskiego, jakim zmatowisz płytkę, zanim nałożysz bazę. Zetrzyj nim zabezpieczającą warstwę, pozwalając acetonowi na wniknięcie w lakier i nasączenie go.
- Nasącz waciki acetonem i zawiń folią aluminiową. Możesz poprosić kogoś do pomocy, bo proces jest dość czasochłonny. Nalany aceton na waciki wejdzie dość szybko w paznokieć – wystarczy ok. 10 minut.
- Kiedy już zdejmiesz folię z wacikami, zobaczysz pomarszczoną warstwę hybrydy. Dlaczego tak się stało? Otóż, pod wpływem… acetonu! Żeby pomóc hybrydzie zejść z paznokcia, użyj kopytka i pokrusz lakier jego końcówką. Rób to delikatnie, żeby nie uszkodzić płytki! Widzisz jeszcze jakieś resztki lakieru? Pozbądź się ich delikatnie blokiem polerskim!
- Usuwanie hybrydy zakończone powodzeniem? Teraz trzeba będzie nawilżyć i odżywić paznokcie. Użyj w tym celu nawilżającej oliwki do skórek i paznokci. Dzięki niej, paznokcie nie będą się łamać lub rozdwajać, a skóra natłuści się. Nie zapominaj też o tym, że dobrze odżywione skórki nie wymagają częstego ich usuwania – a to odsunie w czasie następny manicure! Istnieją także skuteczne sposoby na usunięcie innych rodzajów manicure. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zdjąć tipsy.
Sposób 2. Jak ściągnąć żel z paznokci frezarką?
Kolejnym sposobem na usuwanie hybrydy jest wykorzystanie w tym celu… frezarki! Z jej pomocą możesz pozbyć się hybrydy, w celu przygotowania swoich paznokci pod kolejną warstwę lakieru. Jak zdjąć hybrydę na paznokciach tą metodą?
- Warto spiłować hybrydę frezarką – to chyba najszybsza forma ściągnięcia hybrydy. Dzięki frezarce można zdjąć hybrydowy lakier odpowiednią jej głowicą i obrotami urządzenia. To metoda precyzyjna i wymagająca szczególnej wiedzy – należy bowiem uważać, by spiłować wyłącznie lakier, a nie… płytkę! Z tego też względu, że istnieje ryzyko jej naruszenia, frezarka ma tyle samo przeciwników, co zwolenników.
- Kiedy spiłowany zostanie frezarką lakier, trzeba przyjrzeć się paznokciom. Nie mogą na nich zostać pozostałości hybrydy. Jeżeli są i nie można ich spiłować, warto wówczas rozmoczyć te fragmenty acetonem. Robi się to dokładnie tak samo, jak powyżej – poprzez namoczenie wacika i zawinięcie w folię.
- Oczywiście, paznokcie należy po ściągnięciu hybrydy odpowiednio… odżywić! Warto więc skorzystać z dobrej jakości odżywki bądź nałożyć na nie nowy manicure, jednak z bazą odżywczą.
Czym zmyć hybrydę?
Sposób 3. Zmywanie hybryd w domu
Zastanawiasz się, jak to zrobić? Możesz rozpuścić oczywiście hybrydę acetonem. Trzeba jednak uważać przy tym, aby nie trzymać go zbyt długo na pazurkach. Możesz również skorzystać z płynu acetonowego z lanoliną, jaki dodatkowo zabezpieczy płytkę paznokcia! Warto poświęcić jak najwięcej czasu odżywieniu paznokci, np. za pomocą:
- oleju z awokado,
- oleju arganowego,
- olejku jojoba.
Możesz również po zastosować metodę na zdejmowanie hybrydy w zaciszu własnego mieszkania, krok po kroku:
- Zmatuj płytki polerką albo pilniczkiem o wysokiej gradacji. Lekko je spłyć, ale nie spiłowuj lakieru hybrydowego! Ten etap ma wyłącznie pomóc rozpuszczalnikowi wniknąć w lakier.
- Nałóż oliwkę na skórki, by nie narazić ich na wysuszenie acetonem.
- Nałóż na lakier kompres ze zmywacza. Możesz nasączyć nim pokrojone waciki na 4 części. Połóż je na płytkach i okręć aluminiową folią (najlepiej nieco grubszą). Możesz także zaopatrzyć się w specjalne klipsy do usuwania hybrydy, o ile chcesz częściej sama robić sobie paznokcie.
- Rozmiękczyłaś lakier? A więc, zacznij go usuwać. Pomóc może drewniany patyczek, jaki z łatwością znajdziesz w każdej drogerii kosmetycznej.
- Pozbądź się pozostałości po lakierze polerką. Rób to delikatnie, aby nie uszkodzić płytki paznokciowej!
- Nałóż odżywkę, przeznaczoną specjalnie dla hybrydowych paznokci. Unikaj jednak preparatów z formaldehydem, jakie mogą paznokieć… uszkodzić!
- Nałóż na skórę palców olejek. Dzięki niemu skóra wokół paznokci zyska zdrowy wygląd i znacznie się odżywi.
Staraj się dawać odpocząć swoim paznokciom i np. odpuścić sobie hybrydę na 2 tygodnie. Taka higieniczna przerwa dobrze im zrobi i pozwoli się zregenerować płytce. Możesz w tym czasie wykonać sobie np. klasyczny manicure.
Odwieczny dylemat – aceton czy frezarka?
Jedna i druga metoda usuwania hybrydy ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Rozpuszczając lakier hybrydowy acetonem możesz przypadkowo zniszczyć naturalną ochronę płytki paznokciowej. Cóż, aceton jest szkodliwą substancją i nie powinien mieć zbyt dużej styczności ze skórą. Właśnie dlatego odradza się moczenie paznokci w acetonie! Nigdy w życiu nie wkładaj paznokci do miseczki z acetonem – lepiej będzie zamoczyć wacik w acetonie i nałożyć go na lakier hybrydowy. Aceton to substancja drażniąca, więc oprócz lakieru może rozpuścić też… tłuszcze naturalne, chroniące paznokieć. Dlatego obchodzić się z nim ostrożnie!
Metoda usuwania hybrydy za pomocą frezarki krytykowana jest zaś przez to, że urządzenie może spiłować lakier włącznie z naturalną płytką. Nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może sprawić, że paznokieć stanie się cieniutki, jak… papier! Warto więc wyszkolić się w zakresie obsługi urządzenia, by nie uszkodzić przypadkiem swoich paznokci.