Piękne projekty nie zawsze są tożsame z przyjaznym wnętrzem. W niektórych przypadkach, mimo oryginalnego zamysłu i starannego doboru mebli, aranżacje okazują się po prostu chłodne i pozbawione „duszy”. Przytulność to bardzo ważny aspekt projektowania wnętrz — na pierwszym miejscu stawia się ją choćby w stylu skandynawskim. Jest ona ważnym elementem składowym filozofii hygge — podstawy designu na skandynawską modłę.

Co zrobić, żeby pokój był przytulny? Jest na to kilka sposobów!

#1 Dobierz odpowiedni dywan do pokoju

Dywan to chyba najprostszy sposób na dodanie wnętrzu przytulnego charakteru. Dodaje mu nieco ciepła — nie tylko w przenośni, ale również dosłownie. Jaki model wybrać? Świetnym pomysłem będzie modny obecnie wariant shaggy, wyróżniający się długim włosiem. Pamiętaj jednak, że taki dywan wymaga częstszej pielęgnacji, niż zwyczajny. Najlepiej od czasu do czasu czyścić go szamponem do dywanów i regularnie odkurzać. Długie runo może sprzyjać gromadzeniu kurzu i bakterii.

Jeśli chcesz stworzyć przytulne wnętrze, warto rozważyć również dywan w etniczne wzory utrzymany w ciepłych kolorach. Wszystkie te produkty możesz kupić teraz również na Empik.com.

#2 Zadbaj o oświetlenie

Dobrze dobrane oświetlenie może zupełnie zmienić oblicze wnętrza. Przede wszystkim, nie ograniczaj się jedynie do centralnego oświetlenia sufitowego. Takie światło zazwyczaj bywa zbyt skupione i nie dociera do kątów pokoju. Najlepiej rozmieścić w kątach pomieszczenia lampy stojące, które doświetlą pomieszczenie. Gdy wyłączysz lampę sufitową, możesz stworzyć z ich wykorzystaniem intymną, nastrojową atmosferę.

Ważny jest również odcień światła. Im wyższa temperatura barwna, tym bardziej przytulny efekt. Unikaj żarówek emitujących chłodne światło.

#3 Uwzględnij w aranżacji naturalne materiały

Tworzywo sztuczne i metal mogą prezentować się stylowo i wprowadzić nowoczesny sznyt do aranżacji. Jeśli jednak chcesz ocieplić wnętrze i nadać mu przytulności, najlepszym wyborem będą naturalne materiały. Rattan, wiklina, juta, hiacynt wodny i różne rodzaje drewna wizualnie je ocieplą. Możesz przemycić je pod postacią ręcznie wykonywanych akcesoriów, mebli, dywanów. Szczególnie pożądanym rodzajem drewna jest w tym sezonie lite drewno mango, o jasnym, ciepłym odcieniu i niejednorodnej strukturze.

#4 Dobierz różnorodny zestaw poduszek

Im więcej, tym lepiej! Poduszki to najłatwiejszy sposób na przytulny pokój dzienny. Najlepiej, jeśli będą miały różne tekstury i odcienie. Zestaw gładkie tkaniny z puszystymi w stylu shaggy, a także poszewkami makramowymi.

Połącz wszystkie te sposoby na przytulny pokój, aby stworzyć w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej