Argument numer 1: zmniejszenie ryzyka chorób serca

Regularne bieganie pozwala ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, udaru mózgu i licznych chorób wieńcowych. Idealnie, gdy biega się średnio 3 razy w tygodniu od 45 minut do godziny. Wysiłek powinien być na średniej intensywności. Jest wówczas optymalny dla funkcjonowania układu krążeniowo-oddechowego. Serce jest mięśniem, dlatego poddawane treningowi pracuje zdecydowanie lepiej. Wśród biegaczy obserwuje się wzrost siły mięśnia sercowego, co skutkuje pompowaniem większej ilości krwi i większej wydajności całego układu.

Argument numer 2: poprawa samopoczucia i jakości snu

Wśród innych korzyści związanych bezpośrednio z bieganiem znajduje się poprawa samopoczucia oraz jakości snu. Dzieje się tak dlatego, że organizm podczas biegania jest zdecydowanie lepiej dotleniony. W czasie wysiłku uwalniają się też endorfiny, które mają zbawienny wpływ na nastrój.

Argument numer 3: poprawa sylwetki

Osoby, które chcą zgubić kilka nadmiarowych kilogramów i ładnie wysmuklić swoją sylwetkę, zdecydowanie powinny zainteresować się bieganiem. Aktywność ta sprzyja zmniejszeniu obwodów w pasie i w udach, wysmukleniu nóg i ujędrnieniu ciała. Ćwiczenia fizyczne, w połączeniu ze zbilansowaną dietą, z biegiem czasu dadzą fenomenalne, zauważalne gołym okiem efekty. Do codziennego jadłospisu warto również włączyć spalacze tłuszczu dostępne na trec.pl, które wesprą biegacza w uzyskaniu pięknej sylwetki.

Argument numer 4: zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby przewlekłe

Regularne treningi biegowe obniżają poziom ciśnienia krwi, dlatego ograniczają ryzyko zawału, udaru mózgu, utraty wzroku oraz innych problemów zdrowotnych. Co więcej, jogging może obniżyć podatność na choroby układu oddechowego oraz zachorowalność na niektóre nowotwory czy też na cukrzycę typu II.

Argument numer 5: większa odporność na stres

Osoby, które regularnie biegają, na bieżąco rozładowują stres i obniżają napięcie. Uczą się też radzić sobie z sytuacjami stresowymi. Lepiej odnajdują się w życiu codziennym. Potrafią stawiać sobie cele i skutecznie do nich dążyć – poprzez wyrobienie sobie niezbędnych do tego cech, takich jak determinacja, upór i konsekwencja. Sport i biznes mają ze sobą wiele wspólnego.

Argument numer 6: więcej energii

Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i bardzo mało się ruszają, obserwują u siebie spadek życiowej energii. Biegacze natomiast mogą dostrzec jej wzrost. Ci, którzy regularnie robią sobie przebieżki mają więcej siły na to, aby po pracy czy po treningu wyjść ze znajomymi na miasto i zająć się ulubionym hobby lub też efektywnie spędzić czas z rodziną. Wysiłek fizyczny, wbrew pozorom, prowadzi do zwiększenia energii potrzebnej na radzenie sobie z różnymi wyzwaniami dnia codziennego.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej