Czytniki ebooków - dlaczego warto z nich korzystać?

Czytanie książek w wersji elektronicznej dostarcza równie dużo przyjemności co spędzanie czasu z jej papierowym odpowiednikiem. Co ważne, obecnie każdy tytuł można kupić jako ebook, więc miłośnicy literatury nie muszą się obawiać o dostępność ulubionej powieści. Przekłada się to na zainteresowanie czytnikami, które znakomicie sprawdzają się w podróży oraz w domu.

Czytnik ebooków z oferty https://www.komputronik.pl/category/8011/czytniki-ebook.html umożliwia odczytywanie książek w wielu formatach. Dzięki niemu można czytać lektury zapisane jako plik pdf, mobi i epub. Urządzenie jest również przydatne, gdy chce się sięgnąć po prenumerowane czasopisma.

Korzystanie z czytnika ebooków pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Jeden sprzęt mieści dużą ilość danych i zastępuje rozbudowaną biblioteczkę. Dzięki temu osoby lubiące odpoczywać z książką w dłoni mogą oddawać się ulubionemu hobby, nawet gdy nie mają w domu miejsca do przechowywania licznych tomów. Fani literatury nie muszą też czekać, aż najnowsze pozycje z księgarni pojawią się w bibliotekach, czy półkach księgarni. Ciekawe książki będą dostępne praktycznie od ręki, gdyż większość tytułów wychodzi w wersji papierowej i elektronicznej w tym samym czasie.

Z czytników ebooków warto korzystać także mając na uwadze ochronę wzroku. Urządzenie posiada delikatne podświetlenie, które nie męczy oczu i nie emituje szkodliwego światła niebieskiego. Wypada pod tym względem znacznie lepiej niż smartfon czy tablet. Dzięki temu z czytnika można bezpiecznie korzystać nawet po zmroku oraz w pomieszczeniach o niedostatecznym stopniu oświetlenia.

Amazon Kindle - najpopularniejszy czytnik ebooków

Obecnie rynek czytników ebooków jest zdominowany przez urządzenia Amazon Kindle. Są to najpopularniejsze czytniki z wielu względów. Przede wszystkim o zainteresowaniu nimi decyduje ich dostępność - są to sprzęty, które stosunkowo najłatwiej kupić. Kluczową zaletą jest również jakość wykonania, długi czas pracy na baterii oraz intuicyjna obsługa (nawet pomimo braku polskiego interfejsu). Można wybierać spośród wielu modeli Kindle, posiadających różną pojemność pamięci, odmienne wielkości ekranów i rozmaite funkcje dodatkowe.

Sprawdź ofertę czytników Kindle na https://www.komputronik.pl/category/8011/czytniki-ebook,amazon.html

Kindle jest promowany przez wielu blogerów oraz zwykłych użytkowników. Trudno się temu dziwić, gdyż jest to aktualnie marka dominująca na rynku czytników. Ebooki można jednak czytać również na sprzętach innych marek. Czy warto się na nie zdecydować?

A może inkBOOK lub PocketBook?

Czytniki inkBOOK są mniej znane niż Kindle, jednak warto się nimi zainteresować. Są to urządzenia wykonane solidnie, a zarazem są poręczne i dobrze leżą w dłoni. Wąskie ramki wokół wyświetlacza sprawiają, że ekran wydaje się większy, co przekłada się na podniesienie komfortu czytania. inkBook jest zintegrowany z polskimi księgarniami, dlatego szybko pobiera się na niego najnowsze tytuły dostępne w Legimi i Empik Go.

Atutem czytników inkBOOK jest polskie oprogramowanie, którego wciąż nie doczekali się użytkownicy wielu modeli Amazon Kindle. Dla osób nieznających dobrze języka angielskiego jest to ważne udogodnienie. Polskie oprogramowanie ułatwia rozwiązywanie problemów z odczytaniem plików i korzystanie z wszystkich funkcjonalności czytnika.

Również czytniki PocketBook można kupić w polskiej wersji językowej, przez co są chętnie wybierane przez miłośników literatury. Ich funkcjonalność jest podobna do wcześniej wymienionych modeli, więc ostateczny wybór może być kwestią osobistych preferencji. Warto jednak dodać, że tylko PocketBook ma wersję z kolorowym wyświetlaczem, który docenić powinni m.in. miłośnicy komiksów.

Tablet zamiast czytnika ebooków - czy to dobry wybór?

Dla osób sporadycznie czytających ebooki dobrym wyborem jest tablet. Urządzenie na co dzień przyda się do przeglądania stron internetowych, grania bądź nauki. Bez trudu odczyta się na nim również książki i czasopisma w formacie pdf. Dzięki temu na wakacjach bądź w podróży będzie się miało dostęp do dodatkowej formy rozrywki, nawet gdy w bagażu zabraknie miejsca na tradycyjne książki.

Tablet nie odczyta jednak książek w formatach typowych dla ebooków sprzedawanych w księgarniach. Ponadto wyświetlacz może bardziej męczyć wzrok, szczególnie gdy poświęci się kilka godzin na czytanie. Z tych powodów osoby czytające dużo i często powinny zdecydować się na dowolny czytnik ebooków, gdyż tablet nie jest w stanie go w pełni zastąpić. Jest to urządzenie, które przyda się jedynie do sporadycznego czytania.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej