Wybór pierścionka zaręczynowego to problem, który spędza sen z powiek wielu mężczyznom. Poza stworzeniem sytuacji, w której planujemy zadać najważniejsze pytanie swojego życia, warto też dobrze przygotować się do tego wydarzenia od strony technicznej - byłoby sporym i niemiłym zaskoczeniem, gdy po usłyszeniu magicznego "tak" pierścionek nie trafiłby w gust naszej ukochanej lub, co gorsza, jego rozmiar byłby nieodpowiedni. Czym należy się kierować, wybierając pierścionek zaręczynowy?

Niespodzianka czy plan?

Pierwszą i zasadniczą kwestią jest to, czy druga osoba wie o zamiarach. Jeżeli partnerka ma świadomość, tego, co chcemy zrobić, nie ma sensu szukać pierścionka zaręczynowego bez niej - wszak ona wie najlepiej jaki ma gust i jaki typ biżuterii lubi.

Jeżeli zaręczyny mają być niespodzianką, sprawa staje się znacznie trudniejsza - w tym wypadku mamy do wyboru kilka opcji. Najprostszą jest obserwacja stylu swojej wybranki serca. Biżuteria, choć jest drobnym elementem ubioru, ma bardzo duże znaczenie w finalnym efekcie - sporą porażką byłby złoty pierścionek, w przypadku, kiedy kobieta nosi samo srebro (i w drugą stronę). Ważna jest też ilość zdobień (lub ich brak) oraz gust, jeśli chodzi o kamienie szlachetne - pierścionki zaręczynowe zazwyczaj je posiadają.

Istnieje też trochę bardziej ryzykowna ścieżka rozwiązania problemu, wymagająca jednak dyskrecji innych osób - jeżeli mamy pewność, że przyjaciółka, bądź mama partnerki nie puści przysłowiowej pary z ust, można poradzić się ich - mężczyzna nigdy nie zrozumie tak kobiety, jak inna kobieta. Można też poprosić własną mamę o pomoc, choć istnieje ryzyko sporej różnicy w gustach obu pań.

Rozmiar ma znaczenie.

Pierścionki zaręczynowe są szeroko dostępne w asortymencie wielu salonów jubilerskich. Najczęściej spotykane rozmiary tego typu biżuterii wahają się w granicach 52-57, przez co, za większe, bądź mniejsze rozmiary, trzeba niestety więcej zapłacić - są robione na specjalne zamówienie. Rozmiar pierścionka jest kluczową kwestią w jego wyborze. Jak go sprawdzić?

Najprostszym sposobem znalezienia odpowiedniego rozmiaru, jest zaniesienie dostępnego pierścionka, którego nasza partnerka aktualnie nie nosi. Jeśli nie mamy dostępu do takiego przedmiotu to innym, bardzo prostym sposobem, jest zmierzenie obwodu palca sznureczkiem, lub specjalną miarką, którą można kupić u jubilera, bądź wydrukować sobie samemu. W przypadku tej metody warto to zrobić w nocy, gdy wybranka naszego serca śpi, aby nie zepsuć jej niespodzianki.

Kamień również

Pierścionki zaręczynowe (zobacz na https://www.karkosik.pl/380-pierscionki-zareczynowe) charakteryzują się najczęściej posiadaniem jednego z kamieni szlachetnych. Do najpopularniejszych należą cztery typy: niebieski szafir, krwistoczerwony rubin, ciemnozielony szmaragd i klasyczny diament. W przypadku odpowiedniego doboru kamieni szlachetnych warto dobrze połączyć je z tworzywem, z jakiego wykonano biżuterię.

Szafir komponuje się bardzo dobrze z białym złotem, srebrem, a także ze złotem postarzanym. Gorzej współgra ze żółtymi odcieniami złota. Rubin idealnie komponuje się z każdym typem metali szlachetnych, choć najlepiej wygląda w połączeniu z żółtym lub starym złotem (gorzej ze srebrem i białym złotem). Trzecim, najpopularniejszym kolorowym kamieniem szlachetnym jest szmaragd, który podobnie jak szafir, świetnie współgra ze srebrem i białym złotem, gorzej z innymi odcieniami złota. Diamenty pasują do każdego metali szlachetnych każdego typu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny