Nowoczesne aranżacje do luksusowych łazienek – kilka pomysłów

Wanny mogą mieć najróżniejsze kształty, rozmiary i proporcje. Oczywiście, nie ma wanny idealnej – choć znajdziemy wiele modeli o uniwersalnym potencjale aranżacyjnym. Jeśli więc zależy ci na wystroju łazienki – warto zdać się na intuicję i poczucie smaku, a także – dowiedzieć się, jakie rozwiązania są obecnie najchętniej wybierane.

Do tych należą oczywiście wanny wolnostojące. Nieodmiennie, kojarzą się z luksusem, bogactwem i stylem. Oferta dostępnych wanien wolnostojących jest z roku na rok większa. Obecnie, obok wanien w stylu eleganckim, na popularności zyskują skandynawskie wanny wolnostojące. Ich stonowane, przyjemne dla oka wzornictwo dobrze koresponduje z nowoczesnymi aranżacjami.

Eleganckie wanny wolnostojące mają najczęściej typowe kształty podłużne – owalu lub prostokąta. Opływowe wanny owalne są wybierane przez osoby stawiające na przyjemne, relaksujące aranżacje. Wanny o kanciastych kształtach i ostrych krawędziach pasują do aranżacji nowoczesnych, bardziej odważnych i stawiających na wydobycie „energii” z pomieszczenia.

Wanny pomysłowe – czyli jak dodać łazience blasku

Rozwiązaniem zyskującym na popularności w ostatnich latach są wanny o nietypowych kształtach, a zwłaszcza modele niesymetryczne. Wbrew pozorom, wanny takie pasują do wielu eleganckich aranżacji. Idealnym rozwiązaniem są wolnostojące wanny niesymetryczne, zarówno te o prostej linii frontu lub tworzącej lekko obniżony łuk (będący zarazem wygodnym „wejściem” do wanny).

Szczególnie warto spojrzeć na ofertę Bravat, w której znajdują się wanny asymetryczne wykonywane na planie trapezu, trójkąta, a także awokado lub łzy. Zaletą wanien asymetrycznych, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jest możliwość wygodnego ułożenia ciała w czasie kąpieli. Docenią to wszyscy amatorzy długich, relaksujących kąpieli.

Wanny w stylu retro – klasyczne piękno w twojej łazience

Styl retro nie tylko jest wciąż popularny, ale stale się rozrasta. Od pewnego czasu wróciła moda na wanny stylizowane na klasyczne wzory – na przykład te sprzed wieku, z okresu dwudziestolecia. Wanny takie posiadają podłużną, najczęściej owalną konstrukcję, osadzoną na czterech metalowych nóżkach. Niekiedy są ozdobione ornamentami, prezentującymi motywy kwiatowe geometryczne lub geometryczne, o filigranowym wykończeniu. Ciekawym rozwiązaniem są wanny retro z lekko przedłużonym zagłówkiem – który pozwala wygodnie oprzeć się w czasie kąpieli, przyjmując pozycję półleżącą.

Wanna elegancka i wytrzymała – czyli jaka?

Kluczową sprawą w wyborze wanny jest także materiał użyty do jej wykonania. Polecamy zwłaszcza sięgać po wanny akrylowe, które są niezawodnym wyborem. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, odpryski, pęknięcia, uderzenia i zarysowania. Jest też łatwy w czyszczeniu, usuwaniu osadu i plam.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej