Garaż blaszak – sprawdź, dlaczego jest lepszy od murowanego!

Garaże blaszaki i wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

W ostatnim czasie garaż blaszak cieszy się dużą popularnością. Nie dzieje się to jednak bez powodu! Garaż ze stalowej lub aluminiowej blachy doskonale spełnia bowiem swoje funkcje, jakimi są np. zabezpieczenie przed kradzieżą i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki niemu utrzymać można samochód czy narzędzia ogrodowe w idealnej kondycji, zwłaszcza gdy nie masz garażu murowanego. To doskonała alternatywa, w dodatku za przystępną cenę i ogromne możliwości co do wyboru modelu.

Warto wiedzieć, że blaszaki różnią się od siebie – dlatego też różnią się pod względem ceny. Wiele zależy od projektu garażu, a więc jego koloru, zadaszenia, okien, drzwi (np. drewnopodobne), materiału (blacha stalowa lub aluminiowa) i dodatkowych udogodnień. Blaszak może być jedno lub dwustanowiskowy. Większość blaszaków posiada jednak bardzo mocny szkielet, jednocześnie będący mobilnym, lekkim i wytrzymałym. W przeciwieństwie do murowanych garaży blaszaną wersję można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej przygotowane zostanie pod niego odpowiednio wypoziomowane i utwardzone podłoże.

Blaszane garaże – właściwie, do czego służą?

Wszystkie auta powinny być garażowane. Dzięki temu zapewnić można im ochronę przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi, a także zachować ich nienaganny stan. Garaż blaszak jest alternatywą dla murowanych garaży i zapewni samochodowi dokładnie taką samą ochronę jak murowany. Do środka nie dostanie się deszcz, śnieg, wiatr czy brud.

Rzecz jasna w blaszaku nie trzeba trzymać wyłącznie pojazdu. Możesz potraktować go jako skład na różnego rodzaju przedmioty ogrodowe bądź wykorzystać jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Blaszaki często służą również jako domowe warsztaty, które zapewniają schronienie przed deszczem i dają przyjemny chłód w upalne lato. W garażu z blachy wszystkie przedmioty i narzędzia będą bezpieczne oraz estetycznie poukładane. Podwójny blaszak można zaadaptować na dwie części – jedną na parking dla auta, a drugą na mini warsztat. Wysokiej jakości garaże blaszaki znajdziesz w tym miejscu: https://karstal.pl/63-garaze-blaszane.

Niska cena, łatwy montaż, brak pozwolenia – dlatego warto postawić blaszak!

Główne korzyści z posiadania blaszanego garażu

Niewątpliwym atutem zakupu blaszaka jest jego niska cena. Konstrukcja z blachy kosztuje o wiele mniej niż zbudowanie murowanego garażu. Jako że budowa blaszaka nie obciąży kieszeni tak bardzo, jak murowana wersja, nie trzeba będzie ograniczać się co do wielkości garażu. Plusem posiadania garażu z blachy nie są jednak wyłącznie niskie ceny, ale też łatwy montaż i demontaż. Nie ma problemu, aby rozebrać garaż, a następnie przenieść go w zupełnie inne miejsce. Blaszaki same w sobie nie mają fundamentu, a to wpływa na jego mobilność. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest zakotwiczenie konstrukcji, a więc przymocowanie do podłoża. Fundamenty nie muszą być jednak specjalnie głębokie.

Warto wiedzieć, że zgodnie z artykułem 29 Ustawy Prawa Budowlanego, jeśli spełnione zostaną odpowiednie warunki, nie będzie wymagane pozwolenie na budowę blaszaka. Pozwoli to na oszczędność czasu, który przy budowie murowanego garażu z całą pewnością bardzo by się wydłużył.

Blaszaki wkomponują się w każdą aranżację!

Wśród niektórych ludzi panuje mylne przekonanie, że blaszaki są jedynie brzydkimi stalowymi ocynkowanymi konstrukcjami. W rzeczywistości garaż blaszak może dziś posiadać zróżnicowaną budowę, co pozwala mu wyglądać estetycznie i umożliwia dopasowanie się do otoczenia domu. Blaszaki mogą mieć np. akrylowe, drewnopodobne albo tynkowane pokrycie, które wkomponuje się w każdą aranżację. Wybór kolorystyczny naprawdę nie jest już w przypadku blaszaków żadną nowością.

Nie masz garażu murowanego ani wolnostojącego, ani w bryle domu? Garaże blaszaki będą dla nich znakomitą alternatywą! Są bardzo solidne, atrakcyjne wizualnie, bezpieczne, lekkie, mobilne i przede wszystkim tańsze. Jeśli więc nie chcesz parkować samochodu „pod chmurką”, blaszak może okazać się idealnym rozwiązaniem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej