Znajdź swoje miejsce

Znalezienie idealnego miejsca na home office może być trudne, jeśli masz małe mieszkanie lub dzielisz przestrzeń z innymi. Jest to jednak niezwykle istotne, gdyż to właśnie dobrze dobrane miejsce gwarantuje Ci komfort codziennej pracy. Unikaj rozstawiania sprzętu w kuchni czy w korytarzu. Idealne rozwiązanie to własny pokój (lub kącik), biurko (lub stół) i wygodne krzesło. Praca na kanapie wchodzi w grę tylko w przypadku używania laptopa. 

Czy monitory 22 cale to wystarczający sprzęt

Domowy sprzęt warto dopasować przede wszystkim do charakteru pracy, jaką wykonujesz. Może okazać się, że w zupełności wystarcza Ci laptop z dobrym łączem internetowym. Jeśli nie lubisz notebookowych touchpadów, dokup do tego ergonomiczną myszkę. Jeśli dużo piszesz, może przydać Ci się szeroka klawiatura. Kompaktowy notebook to za mało? Komputer stacjonarny z dużym monitorem z pewnością spełni wszystkie oczekiwania fotografów, grafików, nauczycieli i dziennikarzy. Większy komfort użytkowania zapewni dodatkowy ekran. W codziennej pracy z dokumentami, zdjęciami czy filmami idealnie sprawdzą się na przykład dwa monitory 22 cale. Home office warto uzupełnić także o porządną kamerkę internetową. Większość laptopów posiada opcję wbudowanej kamery, jednak może okazać się to niewystarczające szczególnie w przypadku osób, które pracują w mediach lub prowadzą lekcje online. W zestawie dla profesjonalistów znajdziesz również mikrofon i słuchawki. 

Zadbaj o swój komfort

Przed przystąpieniem do pracy warto poinformować domowników, że właśnie udajesz się do “biura”. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Najmłodsi powinni wiedzieć, że rodzic zajmuje się teraz pracą i nie należy mu przeszkadzać. Pamiętaj, aby w domowej pracy zachowywać wszystkie standardy bezpieczeństwa i higieny - część zapewniają monitory 22 cale lub większe. Podczas home office łatwo zatracić poczucie czasu i granicę między pracą a odpoczynkiem. Jeśli firma nie narzuca Ci trybu pracy, sam ustal dogodne godziny. Rób sobie przerwy. Przynajmniej raz dziennie przewietrz pomieszczenie, w którym pracujesz. Z czasem na pewno docenisz komfort i korzyści, jakie przynosi praca z domu. W końcu do wszystkiego można się przyzwyczaić. 

Dowiedz się więcej na Laurem.pl.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej