Większość z nas do wypełniania obowiązków zawodowych potrzebuje komputera i telefonu, można więc powiedzieć, że przygotowanie stanowiska pracy ograniczy się do znalezienia wolnego kawałka stołu. Jednak po jakimś czasie możemy zauważyć, że produktywność nie jest zbyt duża i ciągle nas coś rozprasza. Warto więc przemyśleć jak urządzić biuro w domu. Oto kilka porad i podpowiedzi, jak małymi środkami stworzyć otoczenie przyjazne w wykonywaniu naszej pracy.

Parawan – idealny dodatek w domowym biurze

Niestety wiele osób w swoim mieszkaniu nie ma osobnego pomieszczenia, w którym mogłoby urządzić sobie domowe biuro. Niekiedy pracę zdalną wykonujemy w salonie, sypialni lub jadalni. Współdzielenie pomieszczenia z innymi domownikami podczas wykonywania obowiązków zawodowych może być trudne. Na szczęście są sposoby na to, jak rozwiązać ten problem. Parawan może być idealnym rozwiązaniem w czasie „tymczasowego” home office. Dzięki niemu możemy łatwo oddzielić przestrzeń domową od „biurowej”, zminimalizować ilość bodźców zarówno dźwiękowych, jak i wizualnych, które utrudniałyby nam skupienie. Parawan z nadrukowanym wzorem może być eleganckim dodatkiem do wnętrza, dzięki czemu aranżacja naszego mieszkania również na tym zyska. Pejzaże, abstrakcyjne kształty lub kolorowe mandale – różnorodność wzorów sprawia, że dodatek ten może idealnie dopełnić dowolny typ wnętrza. Na stronie https://www.bimago.pl/parawany.html można znaleźć ogromną ilość inspiracji na wydzielenie domowego biura przy użyciu parawanu.

Parawan ma również inną, niezwykle przydatną, funkcję. W czasie telekonferencji i zdalnych, służbowych spotkań taka przegroda pozwoli nam stworzyć profesjonalne i estetyczne tło. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się, że nagle któryś z domowników wejdzie nam w kadr lub nasi współpracownicy i szefowie zobaczą w naszym domu coś, czego wolelibyśmy nie pokazywać. W miarę używania parawanu odkryjemy, że kryje on wiele innych funkcji i nawet po zakończeniu pracy zdalnej będzie praktycznym dodatkiem w naszym mieszkaniu.

Eleganckie dodatki do biura w domu

Osoby na co dzień pracujące zdalnie z pewnością miały wiele czasu na to, by zorganizować swoje biuro w domu. W pierwszej kolejności znalezienie odpowiedniego biurka i fotela zagwarantują nam wygodę podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wiele osób zapomina jednak, że zarówno w biurze stacjonarnym, jak i domowym powinniśmy się dobrze czuć. Warto więc zadbać o to, by otoczenie było zadbane, uporządkowane i miłe dla naszego oka. Dobry nastrój w pięknym otoczeniu sprawi, że z większą motywacją będziemy siadać do pracy.

Kwiaty na biurku i drobne ozdoby pozwolą z pewnością uprzyjemnić tą przestrzeń i uczynić ją bardziej swoją. Plakat na ścianie lub tapeta w przyjemnym kolorze pozwoli stworzyć przyjemną przestrzeń wokół naszego miejsca pracy. Jeśli w pracy stacjonarnej lubimy trzymać rodzinne zdjęcia i inne osobiste dodatki, to dlaczego nie zrobić tego w domowym biurze. W swoim zakątku możemy pozwolić sobie na większą wolność w urządzaniu swojego kąta pracy.

Domowe biuro to zakątek, w którym zapewne spędzamy kilka godzin dziennie. Choćby z tego powodu warto zadbać o to, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjny wizualnie. Kilka prostych zabiegów sprawi, że praca zdalna będzie o wiele bardziej efektywna a oprócz tego nasze mieszkanie wzbogaci się o piękny i praktyczny kącik.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej