Dopasuj klamkę do drzwi 

Dobierając idealną klamkę, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar drzwi. Jeśli są one ogromne – wiadomo, że aby klamka miała prawo dobrze działać, trzeba zwrócić uwagę na jej większy rozmiar, który odpowiednio dopasuje się do gabarytów całości. Gdy drzwi są mniejsze, mała klamka, lub nawet gałka, świetnie dadzą sobie radę. Im większe drzwi, tym większa siła potrzeba do ich otwarcia. Kolejnym aspektem jest kolor i styl, w jakich utrzymane są drzwi. Do starych rustykalnych drzwi najlepiej będzie pasowała klasyczna złota klamka, zaś do nowoczesnych drzwi w stylu industrialnym należy dobrać geometryczną, białą lub czarną klamkę.

Zawiasy do drzwi – dopasuj do koloru klamki 

Najważniejszą rzeczą, a zarazem częstym błędem jest nieodpowiednie dobranie koloru klamki do zawiasów w naszych drzwiach. Kolor zawiasów decyduje o kolorze klamki lub odwrotnie. Zawiasy w drzwiach i klamka w różnych barwach wyglądają bardzo nieestetycznie, co wpływa negatywnie na wygląd całego pomieszczenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie artystycznym eksperymentom, które ostatecznie mogą prowadzić do ciekawego efektu, który zaskoczy wielu tradycjonalistów. Proponujemy jednak mieć w zanadrzu odpowiednie osłonki zawiasów, które zawsze można nałożyć.  

Dopasuj klamkę do pomieszczenia

Czy w twoim salonie dominują stare meble i obrazy w złotych ramach? W takim razie twoje wnętrze można nazwać rustykalnym. Najlepsze klamki do takiego typu wnętrz to klasyczne w kształtach złote lub miedziane propozycje. Warto zastanowić się również nad kultową gałką do drzwi, która będzie miłym odświeżeniem. Jeśli w twoim wnętrzu dominują szarości, czernie i biele, a geometryczne kształty królują w każdym kącie, twoje wnętrze jest przykładem industrialnego, nowoczesnego stylu. Do takich wnętrz najlepiej pasują kanciaste klamki białe lub czarne. Ciekawą propozycją może być również kwadratowa, nowoczesna gałka do drzwi. Będzie świetnie podkreślała geometryczny charakter wnętrza, a jej niecodzienny kształt będzie na pewno przyciągał spojrzenia wielu gości.

Co najważniejsze – dopasuj klamkę do siebie! 

Dobierając odpowiednią klamkę do drzwi, niezależnie od stylu, w jakim utrzymujemy domowe wnętrza, musimy pamiętać o naszej wygodzie. Należy pamiętać o tym, że to do nas zawsze należy ostatnie słowo w doborze każdego elementu wyposażenia. Każdy rodzaj klamki ma swoje plusy i minusy. Biała klamka na przykład, podczas gdy świetnie wygląda w nowoczesnych wnętrzach, bardzo szybko i łatwo się brudzi, więc jeśli wiesz, że twoi domownicy nie będą za wszelką cenę utrzymywać jej w czystości, warto zdecydować się na inny kolor. Gałki do drzwi, są ciekawą odmianą w małym świecie klamek, jednak jest bardzo trudna w obsłudze dla dzieci. Najmłodsi po prostu nie mają wystarczającej ilości siły, w przypadku dorosłych obsługa jedną ręką czasem bywa uciążliwa. Zatem jeśli wiesz, że te wady są istotne, warto zainwestować w inne rozwiązanie.

Klamka – mała zmiana, duży efekt 

Zastąp białą klamkę czarną, złotą zamień na srebrną lub miedzianą. Odkrywaj nowe oblicze starej przestrzeni! Kiedy chcesz coś zmienić w swoim wnętrzu, często łączy się to z dużymi kosztami oraz sporym remontem. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale klamka ma duży wpływ na ogólny wygląd i charakter całego pomieszczenia. Połącz zmianę klamki, koloru zawiasów oraz kilku małych elementów wystroju takich jak na przykład poszewki na poduszki lub narzuta na łóżko. W taki sposób niewielkim kosztem i nakładem pracy szybko odświeżysz wnętrze, nadając mu nowe życie. 

Artykuł powstał we współpracy z sklep.enger.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej