Lampy łazienkowe - ważny nie tylko wygląd!

Asortyment lamp łazienkowych na rynku stale rośnie. Wybór jest więc naprawdę duży i może wprowadzić klienta w zakłopotanie. Warto przede wszystkim pamiętać, że oprócz atrakcyjnego wyglądu produktu ważne jest także, aby spełniał wymogi bezpieczeństwa dotyczące szczelności. Woda i instalacja elektryczna w jednym miejscu może być zagrożeniem dla użytkownika. Bardzo ważne jest więc, aby zakupić produkt z odpowiednią klasą szczelności. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego czego potrzebujesz o lampach łazienkowych.

Szukasz sklepu z dużym asortymentem lamp łazienkowych? Sprawdź ofertę https://lampoteka.pl/lampy-do-lazienki. Wybieraj spośród setek lamp w doskonałych cenach i promocjach do 70%.

Lampy łazienkowe sufitowe, wiszące

Lampy łazienkowe sufitowe to rodzaj oświetlenia, który zapewnia nam światło ogólne – czyli takie, które rozprowadza się równomiernie i tym samym ułatwia funkcjonowanie. Do wyboru mamy m.in. żyrandol lub halogeny. Żyrandol to lepsze rozwiązanie do większych łazienek, ponieważ mniejsze pomieszczenia mógłby nieco przytłoczyć. W mniejszych łazienkach doskonale sprawują się natomiast halogeny, ponieważ są w stanie oświetlić nawet najtrudniej dostępne kąty.

Lampy łazienkowe nad lustro

Lampa łazienkowa nad lustro powinna przede wszystkim równomiernie je oświetlać. W łazience najlepiej sprawdzi się światło ciepłe. Uwydatnia ono wszelkie niedoskonałości, dzięki czemu możemy je bardzo dokładnie zatuszować. Co ważne, światło nie powinno nas oślepiać. Najczęściej wybieranym typem oświetlenia łazienkowego nad lustro są kinkiety. Należy jednak pamiętać, że światło musi padać pod odpowiednim kątem – pomoże nam to uniknąć padających na twarz cieni.

Oświetlenie LED do łazienki

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do łazienek jest również oświetlenie LED. Zawdzięcza to m.in. swojej wysokiej energooszczędności, ale również temu, że nie nagrzewa się tak jak klasyczne żarówki. Dodatkowo światła LED wykazuje długą żywotność. Bardzo często klienci decydują się również na taśmę z diodami. Dodaje to łazience nowoczesnego i odświeżonego wyglądu. Można w ten sposób oświetlić np. prysznic.

Pamiętaj, że instalacja światła w łazience to zadanie dla elektryka. Nie należy podejmować się tego samemu, jeżeli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Specjalista zna przepisy i zrobi to bezpiecznej i szybciej.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej