Jaki powinien być fotel ogrodowy?

Stylowy fotel ogrodowy dostępny na homebook.pl to zakup na lata, pod warunkiem, że wybierzemy produkt wysokiej jakości. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli wykonanych z różnych materiałów. Wybierając fotel, musimy zastanowić się przede wszystkim, jaki typ jest nam potrzebny? Czy ma to być fotel bujany lub w formie huśtawki? A może wolimy tradycyjny, stojący mebel, które z łatwością ustawimy w dogodnym w danym momencie miejscu. Każdy fotel ogrodowy ma za zadanie zapewnić maksymalny stopień komfortu. Mebel musi być przede wszystkim stabilny, dzięki czemu można w nim bez problemu przybierać różne pozycje, a nawet uciąć sobie poobiednią drzemkę. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na ogólną stylistykę mebla. Fotel powinien pasować do innych elementów wystroju działki, dzięki czemu wyposażenie będzie stanowić spójność całość. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie fotela do ogrodu?

Jest wiele elementów, które wpływają na jakość mebli ogrodowych. Poszukując fotela idealnego, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano artykuł. Jeśli chcemy drewno, to powinien to być surowiec odpowiednio zaimpregnowany. W przeciwnym razie krzesło szybko zepsuje się pod wpływem działania opadów atmosferycznych i wilgoci. Drewno powinno być także dobrze wysuszone oraz solidne. Dlatego najlepiej wybierać najtwardsze gatunki drewna. Ciekawą opcją są meble rattanowe, które obecnie znowu wracają do łask. Warto zainteresować się specjalnymi produktami w formie huśtawki. Są to fotele zawieszane na specjalnym, solidnym, stabilnym i mocnym stelażu. Wymagają sporo miejsca, dlatego musimy ocenić, czy dysponujemy wystarczającą ilością przestrzeni. 

Dla osób ceniących prostotę i minimalizm dobrym rozwiązaniem będzie fotel z palet. Taki model można wyłożyć wygodnymi poduszkami. Warto także zwrócić uwagę na to, czy krzesło jest lekkie. Wpływa to na ułatwienie przenoszenia mebla, a prawdopodobnie fotel będzie stał w różnych miejscach. Na rynku dostępne są także komfortowe fotele z rozkładanym podnóżkiem, które pozwalają rozprostować nogi. Jest to mebel idealny dla miłośników opalania. Fotele podwieszane sprawdzą w altankach lub na zadaszonych tarasach. Nie mają stelaża, dlatego wymagają specjalnego miejsca pod dachem do zamontowania haka, na którym zawiśnie cała konstrukcja.

Jak przechowywać i dbać o meble ogrodowe?

Niezależnie od tego, jaki fotel wybierzemy, musimy o niego odpowiednio zadbać. Nawet najlepszej jakości mebel nie wytrzyma ciągłych zmian temperatur, mocnych opadów czy wilgoci. Dlatego meble powinny być schowane w czasie pogorszenia się pogody. Dotyczy to zwłaszcza mebli wykonanych z drewna. Oczywiście meble ogrodowe powinny być zabezpieczone także w okresie jesienno-zimowym. Najlepiej przechować je w stodole lub składziku, który mamy na działce. W ten sposób będziemy mieli całkowitą pewność, że meble przetrwają nie jeden sezon, a wiele lat. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wybrać idealny i stylowy fotel ogrodowy. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej