Za sprawą makijażu możemy skutecznie podkreślić wszystkie atuty naszej urody. Wystarczy kilka umiejętnych ruchów pędzlem, by nasza twarz wyglądała idealnie i nieskazitelnie. Nasz zestaw kosmetyków wcale nie musi być obfity, niczym u makijażowych influencerek, by osiągnąć taki efekt. Najważniejsze, to mieć w zanadrzu kilka najważniejszych produktów. Jednym z nich jest właśnie korektor do twarzy. To absolutny must have każdej z nas. Z tym kosmetykiem możemy bowiem zdziałać prawdziwe cuda. Świetnie sprawdzi się do kamuflowania cieni pod oczami oraz nieestetycznych wyprysków. Skutecznie zakryje też wszelkie przebarwienia oraz zaczerwienienia. Jak wybrać korektor i czym się przy tym kierować?

Korektory do twarzy — rodzaje

Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy korektory do twarzy w dosłownie dziesiątkach odsłon. Wybór jest naprawdę duży, jednak to wcale nie ułatwia nam podjęcia ostatecznej decyzji. Dlatego też, zanim ruszymy do drogerii, koniecznie dowiedzmy się nieco więcej o dostępnych rodzajach korektorów. Jednym z najczęściej stosowanych podziałów jest ten ze względu na konsystencję. Możemy wyróżnić między innymi:

  • korektory w kremie
  • korektory w płynie (z aplikatorem lub w tubce)
  • korektory w sztyfcie
  • korektor mineralny w formie sypkiej

Wybór kosmetyku ze względu na konsystencję zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Niektóre z wyżej wymienionych rodzajów lepiej spisują się jednak w konkretnych zadaniach. Jeśli chodzi o typowe korektory do twarzy, lepiej sprawdzają się przeważnie te w formie kremu. Korektory płynne warto stosować natomiast pod oczy.

Prócz samej konsystencji ważna jest także formuła kosmetyku. Korektory zastygające wyróżniają się dużym kryciem i wyjątkową trwałością. Te rozświetlające natomiast, mimo że są bardziej podatne na czynniki zewnętrze, zapewniają efekt pięknej, zdrowej cery.

Korektor do twarzy — jaki dopasować kolor?

Jak wybrak korektor ze względu na jego kolor? To oczywiście zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć oraz w jakim celu będziemy go aplikować. Korektory na https://www.wizazsklep.pl/102-korektory dostępne są w wielu kolorach, także tych mniej standardowych, takich jak fiolet, zieleń czy żółć. Każdy z nich pełni jednak określoną funkcję kamuflującą. Zieleń świetnie ukrywa zaczerwienienia, korektor fioletowy neutralizuje żółte plamy i siniaki o tym zabarwieniu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej